Tartışma:Kurtlar Vadisi Pusu karakterleri listesi

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Vikiproje Televizyon dizileri (B-sınıf, En-önem)
VikiProje simgesiBu madde, Vikipedi'deki Televizyon dizileri maddelerini geliştirmek amacıyla oluşturulan Vikiproje Televizyon dizileri kapsamındadır. Eğer projeye katılmak isterseniz, bu sayfaya bağlı değişiklikler yapabilir veya katılabileceğiniz ve tartışabileceğiniz proje sayfasını ziyaret edebilirsiniz. İş birliğine katılarak da projeye katkıda bulunabilirsiniz.İş birliğine katılarak da projeye katkıda bulunabilirsiniz.
 B  Bu madde B-sınıf olarak değerlendirilmiştir.
 En  Bu madde En-önemli olarak değerlendirilmiştir.
 

Alt başlıklar[kaynağı değiştir]

Acaba bu sayfayı ve Kurtlar Vadisi Pusu sayfasındaki karakterler kısmını da Kurtlar Vadisi Pusu karakterleri listesi sayfasında olduğu gibi alt başlıklara mı ayırsak?

Dört (Toros'u sayarsak beş) Büyük Aile, İhtiyarlar Heyeti, Tapınakçılar, Derin devletçiler (İskender, Ersoy), Siyah Sancak gibi bir sürü alt başlık var. Dizideki karakterlerin fazlalığı da göz önünde bulundurulursa iyi olur gibi duruyor. @Can Henrymorgan92 (mesaj) 17.12, 17 Haziran 2020 (UTC)

Selam, @Henrymorgan92, Guzel olabilirdi ama: Kurtlar Vadisi Pusu maddesinden aciklayayim istiyorsaniz neden zor oluru:( cikis bolumlerine gore diziden ayrilmalar hepsi cunku sabit ve guzel sekilde duruyor diye dusunuyorum:) Kurtlar Vadisi ana dizisinde sadece o sekilde 3 olusum vardi. Bizde ise Ihtiyarler heyeti ki o da 7. sezonda diziye giris yapiyor baska o sekilde bir olusum gozukmuyor. Aileleri o sekilde saymamak lazim veya Derin devlet filan cunku onlarin bile alt fraksiyonlari var, biri abd'ye bagli (gladio) digeri almanya bagli falan filan:) Ben en azindan Kurtlar Vadisi Pusu karakterleri listesinde ilk 20'ye ses getirmis onemli karakterleri basa ekledim mesela, eger unuttugum var ise Elif Alemdar yerine mesela o da ayri durmasin diye Ebru karakteriyle o 2'sini asagi alip gene onemli 2 karakter ekleyebilirsin, en basta en onemli 20 karakter olur boylece su an 18 tane 10 yilda kurtlar vadisi pusu da gelmis gecmis en iyileri duruyor:) Saygilarimla.--Can Je suis là 20.32, 17 Haziran 2020 (UTC)

-Çıkış bölümlerine ayrılmaları bence de yerinde ve güzel duruyor. Sonuçta çok karakter var. Dizinin nereden nereye geldiğini iyi gösteriyor. O yüzden böyle kalması belki de daha iyi dediğin sebeplerden ötürü. Ama dediğin gibi bazı karakterler dediğin gibi yukarı taşınabilir. Cevap için teşekkürler. İyi vikiler. Henrymorgan92 (mesaj) 22.14, 17 Haziran 2020 (UTC)

Asya[kaynağı değiştir]

Polat Alemdar - Ali Candan gibi olduğu için silmiştim. @Can Henrymorgan92 (mesaj) 12.37, 6 Ağustos 2020 (UTC)

Tamamdır düzeltiyorum tekrar.--Can Je suis là 12.44, 6 Ağustos 2020 (UTC)

İlginç bir şey[kaynağı değiştir]

@Can Son yaptığınız değişiklikle İhtiyarlar heyetinin 14 olan karakter sayısı 13'e düşmüş ama eksilen karakteri bulamıyorum. Kalemle tek tek işaretleyip baktım. Eksik yok gibi ama 1 karakter azalmış sayı olarak. Tam çözemedim ne olduğunu. Siz anladınız mı bir şey? Henrymorgan92 (mesaj) 13.02, 25 Ağustos 2020 (UTC)

Selam, iki tane Bahadır vardı, aynı yazılmış sanırım. 14: Sencer bey eksik:) --Can Je suis là 13.11, 25 Ağustos 2020 (UTC)

41-42 karışıklığı[kaynağı değiştir]

42. bölümde Eren'in oynadığı ve sadece o bölümde gözüken sahneler var. Pürmüz ile Nevzat'ın ölüm sahneleri ise tekrar gösterilmiş. O yüzden Eren, 42 olarak değiştirilmeli bence. Şuradan görebilirsiniz. @Can, @130.0.223.147 Henrymorgan92 (mesaj) 13.57, 1 Eylül 2020 (UTC)

42 degil 41 son oynadiklari bolum olarak gozukuyor. Kac defa izledigimi bilmedigim dizi konusunda da gelip bana aylar sonra bir trollun eklediklerine dogru demeyin lutfen:) Kolaj eklentiler sayilmiyor. Memati 162. bolumde oynuyor fakat diger 3 oyuncu oynamiyorlar. Bedenleri gozukuyor ve kolaj olarak son sahneleri bir daha gosteriliyor. Bu yuzden geri aldim tekrar. Digerlerini geri ekleyebilirsiniz. Kolay gelsin.--Can Je suis là 14.01, 1 Eylül 2020 (UTC)
Yaptığım düzenlemeler 41-42 ile ilgili değildi. Keşke geri almadan baksaydınız. :/ Henrymorgan92 (mesaj) 14.07, 1 Eylül 2020 (UTC)
Hemen duzeltiyorum ben onlar sandim, kusuruma bakmayin:( --Can Je suis là 14.07, 1 Eylül 2020 (UTC)
Emin olmak için tekrar izledim: 41. bölümde eve molotof atılıyor ve bölüm bitiyor. 42. bölümün ilgili dakikasında ise evden kaçmaya çalıştıkları sırada Eren'in "daha önce görünmemiş" bazı sahneleri var. O yüzden 42 olmalı yani. Henrymorgan92 (mesaj) 14.10, 1 Eylül 2020 (UTC)
Jenerikte de bir tek Eren Eylul gozukuyor, digerleri ise 41 zaten, duzelttim.--Can Je suis là 14.15, 1 Eylül 2020 (UTC)

KGT[kaynağı değiştir]

Polemiğe girmek istemem ancak detaylara aşırı takan bir insanım. O yüzden dikkatimi çekti. Dediğim gibi videoyu izlerseniz üçünü de açık ve net şekilde göreceksiniz.

Daha net görmeniz için 1080p olanı: www.youtube.com/watch?v=SzZN0ULrHLA?t=5008 @Can

Ayrıca jenerikte de yer alıyorlar. Bölüm sonunda görebilirsiniz Henrymorgan92 (mesaj) 12.28, 11 Eylül 2020 (UTC)

Figuranlarin yazdigi o jenerik olmuyor bastaki jenerik oluyor. Polemige girecek bir konu yok ki ortada. Bu karakterlerin hepsi topluca 164. bolumde diziye giriyorlar, jenerikte de zaten bu sekilde. Bana yolladiginiz video zaten bin defa diziyi de izledigimden ezbere biliyorum ve acikcasi konuyu uzatiyorsunuz diye dusunuyorum. Diyelim ki 1 saniye de olsalar golgeleri gozuktu ve siz onu Akif ve digerleri sandiniz? Bu sizin dusunceniz oluyor o zaman ve gercekci olmuyor. Yillardir bu diziyi ara ara izlerim tekrar eski kurtlar vadisi dahil, artik numaralari ezberledim. Kac defa bazi numaralari sirf sizi kirmamak acisindan duzelttim jenerik'e bagli kalmamiz gerekirken fakat bunda asiri yanlis geliyor bu yuzden 164 olarak kalmasi daha dogru olacaktir. Kolay gelsin.--Can Je suis là 12.35, 11 Eylül 2020 (UTC)
Tam anlatamadım sanırım. Karakterlerin yüzleri net bir şekilde görünüyor. Diğer karakterler (inci, eren vs.) de önceden belirttiğim bölümlerde gözüktüler. Ayrıca bu karakterler giriş jeneriğine sonradan ekleniyorlar. 200 civarında falan. Elbette diziyi pek çok kez izlemiş olabilirsiniz ancak açıp bir daha baktığınızda yanlış hatırladığınızı göreceksiniz. Henrymorgan92 (mesaj) 12.37, 11 Eylül 2020 (UTC)
Sizi kırmayıp açıp baktım 3 defa ve vallahi ben göremedim açıkçası bu şekilde insan tanıyacak süper kahraman güçlerim yok:)) ve dediğim gibi diyelim figüran olarak oynadıkları bir bölümü neden başlangıç olarak ekleyelim? Eren meselesine gelince o da son anların kolajıydı doğrusu 41 olmalıydı fakat troller gelip değiştiriyordu bu yüzden hak verdim. İnci'ye gelince görüldüğü son bölüm zaten belli. Sadece adı jenerikte son ana kadar geçiyordu o şekilde olması gerekiyordu bu yüzden karşı çıkmıştım sonra üsteleyince de tamam dedim fakat bunda tamam demem çünkü sırf size göre yüzleri gözüküyor diye de sayılmıyor açıkçası. Başlangıçları 164 jeneriğe de öyle giriyorlar bu oyuncuların topluca 163 değil. Siz yeni şeyler bulmaya çalışıyorsunuz herhalde tamamlanınca (şaka) Tüm karakterler eklendi. Herşey kusursuz ve tamam bence. Düzenledik ve ekip tamamlandı ellerinize sağlık tekrar ve tekrar. Şimdi anlatabildim sanırım? :) İyi vikiler.--Can Je suis là 12.46, 11 Eylül 2020 (UTC)
https://i.hizliresim.com/xlcZDo.png, https://i.hizliresim.com/5hLFzN.png, https://i.hizliresim.com/KjzoLW.png Sadece yüzleri gözükmüyor, kısaca karakter de yaptıklarıyla tanıtılıyor.

Dediğim gibi jeneriğe 200 civarlarında giriyorlar... Onu da bakarsanız görebilirsiniz... Henrymorgan92 (mesaj) 12.52, 11 Eylül 2020 (UTC)

Henrymorgan92 ile aynı fikirdeyim. İlgili karakter grubu 163'te olay örgüsüne dâhil oluyor.
Vito Genovese 12.55, 11 Eylül 2020 (UTC)
Düzeltme yapıldı.--Can Je suis là 12.56, 11 Eylül 2020 (UTC)
Sevgili @Can, bu konuşmada da görüldüğü üzere Kurtlar Vadisi ile ilgili değişikliklerim doğru ve herhangi bir hata bulunmuyor. Elbette ben de insanım, hata yapabilirim. Yaklaşık olarak 1 senedir Vikipedi'deyim. Herhangi bir vandalizm/kötü amaçlı değişiklik yapmadığım da ortada. O yüzden bundan sonra yaptığım değişiklikleri geri alırken/değiştirirken yanlış yaptığımdan kesinlikle emin olunuz. Çünkü ben değişiklikleri yaparken dikkatli bir şekilde bölümleri tarıyorum ve emin olmadan da yapmıyorum. Teşekkürler, iyi vikiler. Henrymorgan92 (mesaj) 13.18, 11 Eylül 2020 (UTC)
İyi niyetimden dolayı size son defa cevap vereceğim ve uzatmayacağım: @Henrymorgan92 Ben konu uzamasın diye değişikliği onayladım. Yanlış buluyorum bu tarz değişiklikleri açıkçası. Kendi keyfinize göre 10 saniye bile gözükmeyen anları doğru sayıyorsunuz ve bu ciddi ciddi bir problem açıkçası. Fakat uzatma taraftarı değilim bu yüzden de emin olduğum bir konu olmasına rağmen sizi kırmıyorum. Lütfen bu şekilde yüksek tondan cevaplar vermeyiniz. Birçok kez hatalarınız oldu ve geri aldım, almaya da devam edeceğim hata gördüğüm anda. Önünüze hatalarınızı koymak istemem, beni buna zorlamayın lütfen bu tarz "cici" uyarılara aman diyeyim. Son olarak: Umarım bu jenerik konusunda ve figüranlık konusunda, 10 saniyeden az görünme konusunda kendinizi geliştirirsiniz çünkü burası ansiklopedi kendi zevkinize göre değişiklik yapacağınız bir yer değil. Size de iyi vikiler.--Can Je suis là 13.31, 11 Eylül 2020 (UTC)
Hata gördüğünüzde elbette geri alın, her değişikliğim doğru olacak diye bir şey yok. Ancak ben bu diziyi iyi biliyorum diyerek yapılan doğru değişiklikleri geri almanız, doğru değil. Ne kadar iyi biliyorsanız bilin, aklınızda yanlış kalabilir. Ben biliyorum, bu böyle diyerek bir yere varamazsınız. Mantık basit, karakterler görülmüş mü? Evet. Eğer bu konuda konulmuş bir kural yoksa (belki de olmalı) 10 saniyeymiş 15 saniyeymiş bu önemli değil. Bir karakterin eklenmesi için giriş jeneriğinde olmasına da gerek yok. Öyle olsaydı karakterlerin 2/3'ü bu sayfada olmazdı. Dizide bir sürü yan karakter var ve hepsi giriş jeneriğinde gözükmüyor. Kendi zevkime gelince elbette yanlış yaptığım, yoruma varacak değişiklikler yapmış olabilirim, onları da geri aldınız zaten. Ayrıca "Kurtlar Vadisi ile ilgili değişikliklerim doğru ve herhangi bir hata bulunmuyor." çok iddialı bir cümle olmuş. O cümle için de özür dilerim. Henrymorgan92 (mesaj) 14.09, 11 Eylül 2020 (UTC)

Not[kaynağı değiştir]

Ulvi Yiğit adlı oyuncu Kara'nın yanında dolaşıyor 6. sezonda. 7. sezonda ise Poyraz'ın adamı olmuş :) Henrymorgan92 (mesaj) 13.29, 17 Eylül 2020 (UTC)

@Henrymorgan92 Kurtlar Vadisi ve Pusu'da hersey olabilir, ozellikle Kurtlar Vadisi'de figuranlik yapip sonra pusu'da farkli karakterler olanlar da mevcut. Mesela Vural, Aslan Akbey ile gorusuyor ve bir bakiyorsun pusu'da Iskender Buyuk'un adami cikiyor. O donemler sasirtmayi seviyordu senaristler bizleri:) --Can Je suis là 16.39, 17 Eylül 2020 (UTC)

KGT ve Siyah Sancak[kaynağı değiştir]

Selam Henrymorgan92 Siyah Sancak sadece 7 kisiden olusuyor. Zaten Yasin ana karakterdi son sezon ve Timur'da yardimci karakterlerden. Geriye kalanlari da "Kamu Güvenliği Teşkilatı (KGT) ve Siyah Sancak" diye birlestirelim mi? En asagi ekleyip?:) Daha iyi olur 5 kisi icin ayri durmasina gerek olmaz boylece. Ikisi de Ihtiyarlar Heyetine bagliydi sonucta. Siyah Sancak, Polat tarafindan kuruldu onun liderligi doneminde Kara tarafindan.--Can Je suis là 15.14, 23 Eylül 2020 (UTC)

Birleştirme konusunda tam emin olamadım. Heyete bağlı olsa da ayrı bir grup. Ama bence Siyah Sancak önemine göre fazla yukarıda. Aşağıya alabiliriz. @Can Henrymorgan92 (mesaj) 15.44, 23 Eylül 2020 (UTC)
O zaman 2 karakteri ana karakter ve yardimciya alip asagi aliyorum.Henrymorgan92--Can Je suis là 15.45, 23 Eylül 2020 (UTC)
Direkt siyah sancağı aşağı da alabiliriz. Henrymorgan92 (mesaj) 15.50, 23 Eylül 2020 (UTC)
SEDID ile beraber ayri bir grup olduklari icin tamamlanmasi acisindan boyle daha iyi oldu bence. Diger karakterlerin altina almaya gerek yok:)--Can Je suis là 16.05, 23 Eylül 2020 (UTC)

Adil kullanım fotoğraf[kaynağı değiştir]

Bazı karakterlerin çok düşük çözünürlükte fotoğraflarını eklemek istiyorum. "200x203px" gibi mesela. Polat, Memati vs. fotoğrafları var düşük çözünürlükte. Benzer şekilde ekleyebilir miyim? @Can Henrymorgan92 (mesaj) 16.14, 26 Eylül 2020 (UTC)

Selam Henrymorgan92 kendi maddelerine eklenecekse herhangi bir sorun ihtiva etmez.--CanQui es-tu? 16.22, 26 Eylül 2020 (UTC)
Vito Genovese'ye de sesleneyim. Yüklenecek fotoğraflar kendilerine ait madde değil sonuçta ama burası beni aşıyor:) --CanQui es-tu? 16.42, 26 Eylül 2020 (UTC)
Aslında madde açılabilir. Uzunluk olarak yeterince var :) Henrymorgan92 (mesaj) 16.44, 26 Eylül 2020 (UTC)
Klasik olacak:) Güvenilir ve bağımsız kaynak bulup maddesini açabilirsiniz ve diğerleri gibi ana madde yönlendirmesi yaparız. Güzel olmuş bu arada:) --CanQui es-tu? 16.50, 26 Eylül 2020 (UTC)
Kendi bireysel maddelerinde kullanılabilir, bu maddede kullanılamaz. Öyle belirlenmiş AK esasları.
Vito Genovese 17.25, 26 Eylül 2020 (UTC)

Kaynak hakkında[kaynağı değiştir]

@Vito Genovese Bir dizi olduğu için yazılı kaynak bulmak biraz zor. Bölümlerin linklerini de tek tek eklemek anlamsız bence. O yüzden bu kadar az kaynak var. Henrymorgan92 (mesaj) 20.34, 28 Eylül 2020 (UTC)

Bu gece musaitim, 3-5 kaynak bakacagim.--CanQui es-tu? 20.36, 28 Eylül 2020 (UTC)
Elbette düz bir bölüm bağlantısından söz etmiyorum. Doğrudan anlatılan karakter gelişmesine kaynaklık edebilecek spesifik anlara giden bağlantılardan söz ediyorum. Normalde bunun enwiki'de olduğu gibi dizileri konu alan web siteleri ile yapılması lazım ama sayenizde bu konuda en iyi kaynak yine biziz. :) Türkçe internet aleminde ne yazık ki söz konusu platformlar pek yok. Bu nedenle doğrudan bölüme kaynak vermek en makul çözüm gibi görünüyor. Şöyle örnek bir kaynak ekledim. Normalde YouTube küresel kara listede ve bağlantı verilemiyor. Ben bu özel nedenden dolayı youtu.be biçimindeki resmî kısayolu yerel beyaz listeye aldım. Oradan zaman damgalı bağlantı vermek suretiyle madde zenginleştirilebilir diye düşünüyorum.
Vito Genovese 20.59, 28 Eylül 2020 (UTC)
O zamanla hepsine degil de belirli buyuk olaylar icin youtube'dan kaynak eklerim:) Suphesiz Henry'de seve seve ekler diye dusunuyorum:)--CanQui es-tu? 21.15, 28 Eylül 2020 (UTC)
Eline sağlık şimdiden. Yine de bir konuşulması sağlıklı olur diyerek Vikiproje_tartışma:Televizyon_dizileri#Kaynaklandırma'ya yazdım konuyla ilgili.
Vito Genovese 21.56, 28 Eylül 2020 (UTC)

Muhtemel fazlalık bilgi[kaynağı değiştir]

İskender Büyük kısmında geçen "İskender ve Ersoy Ulubey derin devlet çatısı altında birbirlerine temas eden iki rakiptir. Hatta İskender, güneydoğu da çalışırken müteakip zamanlar yasa dışı örgütlerden biri Ersoy'u öldürsün diye planlar kurmuş, onu dağlara göndermiş ancak Ersoy her sefersinde hayatta kalmayı başarmıştır. Askerlik yıllarında İskender'in Ersoy'dan daha rütbeli bir kişi olduğu bilinmektedir. Her ikisi de Polat Alemdar'a göre devlet için tehdittir. Her iki şahısta şu veya bu şekilde Gladio'ya hizmet etmişlerdir, çalışma tarzları ve anlayışları taban tabana zıttır." paragrafının dizide hiçbir dayanağı olmadığını düşünüyorum. Ne zaman böyle bir şeyden bahsedildi ki? Siz ne dersiniz? @Can, @Madrox --Henrymorgan92 (mesaj) 17.05, 7 Ekim 2020 (UTC)

Gladio'yu ilk çıktığı sene izlemiştim, hatırladığım kadarıyla Ersoy ve türevlerinin filmle bir alakası yoktu. Daha sonra dizide kadroya dahil olan Ersoy'u İskender Büyük'le benzer karakter olarak göstermişlerdi. Yeni düşman ama İskender gibi devlet görevlisi gibisinden, bahsettiğin Ersoy-İskender ilişkisini bende dizide gördüğümü hatırlamıyorum.--Madrox❯❯❯ mesaj? 17.09, 7 Ekim 2020 (UTC)
Boyle bir konusma olmadi fakat Polat Alemdar'in cezaevinde ziyaret edip konustugu bir amca var idi o amca Ersoy Ulubey'den Iskender Buyuk'un hic hazetmediginden filan bahsediyordu. Yukaridaki kisimla tamamaen alakasizdi yani, cikartilmasinda sakinca yok.--CanQui es-tu? 17.12, 7 Ekim 2020 (UTC)

Baran-Baba Memduh[kaynağı değiştir]

Baran karakteri dizide Baba Memduh'un oğlu değil, kızından torunuydu. --81.215.17.243 11.45, 10 Ekim 2020 (UTC)

Bu ifadenin geçtiği bölümü dakikayla birlikte atar mısın? Ona göre düzeltelim. --Henrymorgan92 (mesaj) 21.15, 10 Ekim 2020 (UTC)

https://youtu.be/_1sZOBdZjxA?t=2341 Burada Baran annesiyle konuşuyor. https://youtu.be/_1sZOBdZjxA?t=1371 Burada da Baba Memduh torununu almak için Lale Zara'yla pazarlık yapıyor. --81.215.17.243 09.29, 11 Ekim 2020 (UTC)

Ama kızının oğlu mu ondan emin değilim. Torunu olduğu kesin. --81.215.17.243 09.36, 11 Ekim 2020 (UTC)

Teşekkürler, düzeltildi. --Henrymorgan92 (mesaj) 10.49, 11 Ekim 2020 (UTC)

Bazı düzenleme önerileri[kaynağı değiştir]

1. Ziyaeddin Aslan karakterine 209 ve 226. bölümler haricinde dizide hiç yer verilmemiş (haliyle başladığı iddia edilen 200. bölümde de yer almıyor). Senaryoya önemli bir etkisi de bulunmuyor. Bu durumda konuk oyuncular bölümüne alınsa daha iyi olmaz mı?

2. Faruk Bey'in soyadı: https://youtu.be/Sdk9ts-H31s?t=5304

3. İstihbarat müdürü Orhan'ın soyadı dizide nerede geçiyor?

4. Beyefendi'nin dizide görüldüğü son bölüm: https://youtu.be/ECu6ZGa7hqU?t=4438 88.231.65.47 06.53, 19 Ekim 2020 (UTC)

Çok teşekkürler. Özellikle Beyefendi'yi ben de gördüğümü hatırlıyordum ama bulamamıştım. 1,2 ve 4'ü yaptım. Orhan konusunda ben de emin değilim. O şimdilik kalsın. Eğer net bir şey bulunmazsa silinir. Hata görürseniz bildirin lütfen. Memnuniyetle düzeltirim. --Henrymorgan92 (mesaj) 11.47, 21 Ekim 2020 (UTC)

Ziyaeddin Aslan'ı canlandıran kişi[kaynağı değiştir]

209 ve 226. bölümlerdeki oyuncuları karşılaştırdım. Cemil Demir, Eren İçme ya da önceden denildiği gibi Reşat Uşak. Ama Reşat Uşak'ın adı 209. bölümün listesinde yer almıyor. --Henrymorgan92 (mesaj) 12.23, 21 Ekim 2020 (UTC)

Zaten 231. bölümün listesinde de var Reşat Uşak'ın adı. --88.231.65.47 12.42, 21 Ekim 2020 (UTC)

O zaman Reşat Uşak değil.--Henrymorgan92 (mesaj) 13.00, 21 Ekim 2020 (UTC)

Yeni karakter: Atsız (diğer karakterler)[kaynağı değiştir]

Kurtlar Vadisi Pusu dizisinde Beyti Engin tarafından canlandırılmış karakter. (213-218)

Ormanda bir evi vardır. Abdülhey Polat'tan ayrıldıktan sonra kırsala yerleştiğinde onunla tanışır. Abdülhey kendisini ona Ali Rıza diye tanıtmaktadır. İlk başlarda Abdülhey ile araları iyidir ama Gaye ondan hazzetmez. Bir gün yolda kalan bir çifti kaçırır ve evinde saklar. Adamı öldürür, kadın da polis araması sırasında elektrikli zemine basarak ölür. Daha sonra Abdülhey onun evine uğradığında beraber içki içerler ama Atsız bir ilaçla ayılır, Abdülhey ise sızar. Atsız Abdülhey'i evinin altındaki bir bölmede bağlı tutar. O sırada Ali'den Atsız'ı araştırmasını isteyen Gaye onun hakkındaki her şeyin yalan olduğunu öğrenince Abdülhey'i almaya gider ama Atsız onu da bayıltıp kaçırır. Abdülhey kurtulduktan sonra peşine düşer, Gaye'yi kurtardıktan sonra Atsız denize atlar ve bir daha görülmez.

(anlatım düzenlenebilir) --78.175.8.153 14.26, 26 Ekim 2020 (UTC)

Adsız olarak eklendi.

--Henrymorgan92 (mesaj) 13.41, 12 Kasım 2020 (UTC)

Düzenlemem hakkında[kaynağı değiştir]

Polat ve ekibiyle ile uğraşmayı tekrar göreve dönünce bırakmamıştır. TNT sezonunda da (5 ya da 6) sık sıl ayak bağı olmuştur.

Polat istemeyerek değil isteyerek birlikte olmuştur. Bunu o sahneden sonra Leyla ile telefonda konuştukları sahneden anlayabilirsiniz.

Leyla'nın İnci'yi hapse atmasının sebebi odasından bir zarfın çalınması ve ardından İnci'nin yanında çalışan kadının ölmesiydi.

Ferit'ten ayrılma zamanını kronolojik olarak düzelttim.

Diğerleri imla düzeltmeleri zaten.

@Can

Henrymorgan92 (mesaj) 18.08, 6 Aralık 2020 (UTC)

Uğraşması çok kısa sürdü zaten. Ersoy Ulubey operasyonlarında karşı karşıya geldiler o kadar. Sonradan ben bir uğraş görmedim.

İlişki bazında konuşuyorum ben. Sevgili olmadı İnci Tataroğlu ile. Sonradan hamile kalınca istemeyerek evlenmek zorunda kaldı hatırlarsanız.

Hapis meselesinde düzeltme yaptım. Barda diğer savcılarla eğlenmesini fotoğraflarını çekerek ilk olarak İnci onunla uğraşmaya başladı. Üstüne o zarf meselesi geldi.

Ferit meselesinde sonradan düzeltme yaptım. Orada karışıklık vardı.

Henrymorgan92 İmla karışıklığı için de düzeltmeler yapılmıştır. Uyarılar için teşekkür ederim.--CanQui es-tu? 18.20, 6 Aralık 2020 (UTC)