Tartışma:Kapalı tohumlular

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Vikiproje 10K (Taslak-sınıf, NA-önem)
VikiProje simgesiBu madde, Vikipedi'deki 10K maddelerini geliştirmek amacıyla oluşturulan Vikiproje 10K kapsamındadır. Eğer projeye katılmak isterseniz, bu sayfaya bağlı değişiklikler yapabilir veya katılabileceğiniz ve tartışabileceğiniz proje sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
 Taslak  Bu madde Taslak-sınıf olarak değerlendirilmiştir.
 

Kapalı tohumlular...[kaynağı değiştir]

Bir tamlama ne zaman birleşik isim haline gelir, hatırlamıyorum. Bunun için kaynak gösteren olursa, minnettar kalırım. Savunduğum ana dilimin dil bilgisine yetkince vakıf olamamak acı.

Dolayısı ile TDK'ya başvuruyorum ve "kapalı tohumlular" olarak yazıldığını görüyorum: birleşik değil, ayrı yazılıyor. O zaman da "kapalı tohumlular" da ısrar etmek gerekir.

"Kapalı tohumlular"ın kategori:bitkiler'de yer alması gerekir (diye düşünüyorum): bitkilerle ilgili en genel kategorinin olası tüm sınıflandırma basamaklarını ve bitkileri tek sayfada içermesi (şüphesiz, uygun alt kategoriler ile birlikte) daha kolay bilgi erişimi sağlamaz mı ?

--Doruk Salancı 21:10, 17 Mart 2006 (UTC)

Bu maddenin ismi neden kapalı tohumlu olmuş kıstas ne ? --Bilgi 19:35, 27 Şubat 2007 (UTC)

Okunuş olarak "anjiosperm" yazıyor fakat latince okunuşu "angiosperm" 'dir ve düzeltilmelidir. Orman fakültelerinde derslerde bütün öğretim görevlileri angiosperm derler ve doğru okunuşu da budur zira latincedir, ingilizce ya da italyanca bir kelime değil. Zulayhe (mesaj) 11:35, 4 Eylül 2016 (UTC)