Tartışma:Kırım Hanlığı

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Başarısız KMA Bu madde, eski bir kaliteli madde adayıdır. Adaylık sayfasını inceleyerek başvurunun neden başarısız olduğunu görebilirsiniz.

Eski adayların tamamı için arşive bakabilirsiniz.

Vikiproje Konseyi           Bu sayfa, şu Vikiprojelerin kapsamında yer almaktadır:
Vikiproje 10K (Başlangıç-sınıf, Orta-önem)
VikiProje simgesiBu madde, Vikipedi'deki 10K maddelerini geliştirmek amacıyla oluşturulan Vikiproje 10K kapsamındadır. Eğer projeye katılmak isterseniz, bu sayfaya bağlı değişiklikler yapabilir veya katılabileceğiniz ve tartışabileceğiniz proje sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
 Başlangıç  Bu madde Başlangıç-sınıf olarak değerlendirilmiştir.
 Orta  Bu madde Orta-önemli olarak değerlendirilmiştir.
 
Vikiproje Tarih (C-sınıf, Orta-önem)
VikiProje simgesiBu madde, Vikipedi'deki Tarih maddelerini geliştirmek amacıyla oluşturulan Vikiproje Tarih kapsamındadır. Eğer projeye katılmak isterseniz, bu sayfaya bağlı değişiklikler yapabilir veya katılabileceğiniz ve tartışabileceğiniz proje sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
 C  Bu madde C-sınıf olarak değerlendirilmiştir.
 Orta  Bu madde Orta-önemli olarak değerlendirilmiştir.
 
Vikiproje Siyaset (Başlangıç-sınıf, Orta-önem)
VikiProje simgesiBu madde, Vikipedi'deki Siyaset maddelerini geliştirmek amacıyla oluşturulan Vikiproje Siyaset kapsamındadır. Eğer projeye katılmak isterseniz, bu sayfaya bağlı değişiklikler yapabilir veya katılabileceğiniz ve tartışabileceğiniz proje sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
 Başlangıç  Bu madde Başlangıç-sınıf olarak değerlendirilmiştir.
 Orta  Bu madde Orta-önemli olarak değerlendirilmiştir.
 

Harita[kaynağı değiştir]

Kırım Hanlığı için bir harita bulsaydık çok iyi olurdu. Tarih, haritalarla daha iyi anlatılır.--F.Mehmet Kaya 15:12, 11 Nisan 2007 (UTC)

???[kaynağı değiştir]

Selam. Altınordu Devleti'nin yerini alan Türk hanlıklarından kısmı objektiv midir acaba? İyi çalışmalar. Takabeg 08:46, 31 Ocak 2008 (UTC)

Altınordu'nun yıkılmasıyla ortaya çıkan Kırım, Kazan, Astrahan hanlıkları kastediliyor, bunlar Türk hanlıklarıdır. --Çağatayileti 12:51, 31 Ocak 2008 (UTC)

Kırım Yurtu nedir ?[kaynağı değiştir]

Kırım Yurtu ile Kırım Hanlığı'nın neden aynı anlamlı olduğunu anlayabilmiş değilim.Türkiye Türkçesinde böyle kullanım yoktur.