Tartışma:Kürtler

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Burası, Kürtler sayfası üzerindeki değişikliklerin konuşulduğu tartışma sayfasıdır.
Seçkin madde Kürtler bir seçkin maddedir. Madde (veya onun eski bir sürümü) Vikipedi topluğunun ürettiği en iyi maddelerden biri olduğuna karar verilmiştir. Buna rağmen, bu maddeyi güncelleyebilir veya geliştirebilirseniz, lütfen çekinmeyin.
Ana Sayfa ödül Bu madde 8. Hafta 2010 tarihinde Vikipedi ana sayfasında Haftanın seçkin maddesi olarak yayınlanmıştır.
Ana Sayfa ödül Bu madde 42. Hafta 2015 tarihinde Vikipedi ana sayfasında Haftanın seçkin maddesi olarak yayınlanmıştır.
Ana Sayfa ödül Bu madde 28. Hafta 2018 tarihinde Vikipedi ana sayfasında Haftanın seçkin maddesi olarak yayınlanmıştır.
Önceden silinmeye aday olarak gösterilmiş Bu sayfa 17 Kasım 2006 günü silinmeye aday gösterilmiştir. Tartışmanın sonucunda bir karara varılamamıştır.
Önceden silinmeye aday olarak gösterilmiş Bu sayfa 17 Kasım 2006 günü silinmeye aday gösterilmiştir. Tartışmanın sonucunda silinip yönlendirilmesine karar verilmiştir.Arşiv
1, 2, 3, 4

Önemli bir HATA

Etimoloji başlığı altında yazan Kardukların kürt olduğu görüşünün önemini yitirdiği yazılmış. Bu çok ciddi bir hatadır, zira Kardukların kürtlerin ataları olduğu görüşü kabul edilmektedir. Anabasis'in İş Bakası Kültür Yayınları baskısında da direkt olarak Kürtler diye yazılmıştır yine Anabasis romanında karduklar yerine direkt kürtler yazılmıştır. Bu kısmı lütfen kaldırın.

Coğrafi Bölge Düzenlemesi

Xenophon'un Kardukhoi olarak adlandırdığı halkın Kürtlerle özdeşleştirilmesinin nedenleri, yaşadıkları bölgenin bugün Kürdistan'ın içinde yer alıyor olması, alışkanlıklar ve çeşitli dış özelliklerdir.Cümlesinde geçen kürdistan neredir ? Kürdistan özerk bölgesindenmi bahsedilmektedir ? İvedi düzeltilmelidir.