Tartışma:Imgur

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Vikiproje Hukuk (Başlangıç-sınıf, Az-önem)
VikiProje simgesiBu madde, Vikipedi'deki Hukuk maddelerini geliştirmek amacıyla oluşturulan Vikiproje Hukuk kapsamındadır. Eğer projeye katılmak isterseniz, bu sayfaya bağlı değişiklikler yapabilir veya katılabileceğiniz ve tartışabileceğiniz proje sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
 Başlangıç  Bu madde Başlangıç-sınıf olarak değerlendirilmiştir.
 Az  Bu madde Az-önemli olarak değerlendirilmiştir.
 
Vikiproje İnternet (Başlangıç-sınıf, Az-önem)
VikiProje simgesiBu madde, Vikipedi'deki İnternet maddelerini geliştirmek amacıyla oluşturulan Vikiproje İnternet kapsamındadır. Eğer projeye katılmak isterseniz, bu sayfaya bağlı değişiklikler yapabilir veya katılabileceğiniz ve tartışabileceğiniz proje sayfasını ziyaret edebilirsiniz. İş birliğine katılarak da projeye katkıda bulunabilirsiniz.
 Başlangıç  Bu madde Başlangıç-sınıf olarak değerlendirilmiştir.
 Az  Bu madde Az-önemli olarak değerlendirilmiştir.
 

Imgur'a Türkiye'den erişimin engellenmesi - Madde Neden Silinmeye Aday[kaynağı değiştir]

"binlerce site erişime kapatılıyor" diye bir gerekçe olamaz. binlerce köy kasaba, futbolcu maddesi var. o halde hepsini silin, sunucu sıkıntısı mı var? şoktayım şu anda ve siyasi ve taraflı olduğunuzu düşünüyorum.İnkanyezi (mesaj) 20.09, 23 Ocak 2020 (UTC)

@Ali Haydar ısrarla maddeye kayda değer değil etiketi koyuyor, kaynaklar güvenilirdir. emsal maddeler vardır, aynı etiketi Vikipedi'ye Türkiye'den erişimin engellenmesi maddesine de koysun görelim bakalım ne oluyor. vikipedi'ye toplumca daha çok tepki verilmesi onu daha kayda değer yapmaz. İnkanyezi (mesaj) 21.39, 23 Ocak 2020 (UTC)

Bu madde Kalmalı[kaynağı değiştir]

Aşağıdaki maddeler varsa bu madde de olmalı, imgur milyonlarca kullanıcısı olan bir sitedi. 5 yıldır yasaklıdır.

  • Twitter'a Türkiye'den erişimin engellenmesi
  • Vikipedi'ye Türkiye'den erişimin engellenmesi
  • YouTube'a Türkiye'den erişimin engellenmesi

İnkanyezi (mesaj) 20.21, 23 Ocak 2020 (UTC)

Esasen Imgur maddemiz yok, onu yazmak lazım. Dilerseniz onu yazıp, içinde de bahsedebiliriz. --Khutuckmsj 20.30, 23 Ocak 2020 (UTC)
Selam, @Khutuck, Imgur maddesi gercekten buyuk eksiklik. Konu kayda deger bir konu zaten fakat kaynakcalar biraz sorunlu. Ufak bir hatirlatma da yapayim kayda gecsin: Ben nezaketsiz degisiklik ozetinden dolayi geri aldim HS etiketiyle alakasi yoktu, Nezaket onemli. @Ali Haydar Maddeye HS etiketini koymustur kendisine de saygisizlik yapilmistir. Umarim bu kullanici bir daha bu tur davranislarda bulunmaz. Saygi ve sevgiyle.--Nystaléos benim? 20.51, 23 Ocak 2020 (UTC)
İmgur maddesi açıp orada yazılmamalı çünkü, engelleme kategori olarak imgur şirketi ile ilgili değil, başlıbaşına bir yasak olayı. ayrıca bu madde üzerinde çalışılıp sayfalarca bilgi girilebilir. olayın çok detayları var. insan hakları ihlali olan önemli bir olay. İnkanyezi (mesaj) 20.52, 23 Ocak 2020 (UTC)
Girelim o zaman :) Kaynak baktım ama çok kayda değer kaynak çıkmadı açıkçası, blog-twitter-sözlük gibi yerleri özel durumlar dışında kaynak olarak kullanmıyoruz. Yalnız imgur maddesi olmadan bu madde biraz havada kalacak, onu taslak olarak başlatıyorum. --Khutuckmsj 20.54, 23 Ocak 2020 (UTC)
Silinmesi gerektiğini düşünen varsa hızlı sil yerine silmeye aday gösterirse daha iyi olur gibi. --ToprakM 20.57, 23 Ocak 2020 (UTC)
  • Imgur maddesini başlattım. Geliştirebiliriz. --Khutuckmsj 21.03, 23 Ocak 2020 (UTC)
Ben bu maddeyi de ekledim imgur maddesine " Yasal sorunlar" basliginin ana maddesi olarak. Ikisi de birbiriyle baglantili oldu boylece, gerisi diger kullanicilarda. Ben moladayim, iyi vikiler!:) Saygi ve sevgiyle.--Nystaléos benim? 21.23, 23 Ocak 2020 (UTC)

Kaynaklar Hakkında[kaynağı değiştir]

msj blog-twitter-sözlük gibi yerleri özel durumlar dışında kaynak olarak kullanmıyoruz.

twitter kaynağı bizzat mahkeme davacısının twiti verilmiş, daha sağlam kaynak olabilir mi? ekşi sözlük ise resmi olmayan yasak başlangıcını delili olarak koydum daha yeni açtım binlerce kaynak bulabilirim. Şablonun kaldırılmasını talep ediyorum İnkanyezi (mesaj) 21.06, 23 Ocak 2020 (UTC)

Belirttiğim özel durumlar tam da bunlar işte :) Kaynaklar şu an başarılı, daha da iyi yapmamıza engel yok. --Khutuckmsj 22.07, 23 Ocak 2020 (UTC)
Bu arada ekşide ve sosyal medyada yazılanlar hakkında haber sitelerinin yazdığı bir haber var mı? O daha iyi kaynak olur. --Khutuckmsj 22.19, 23 Ocak 2020 (UTC)

engelin kaldırılması[kaynağı değiştir]

engelin kaldırılmasını haber veren siteler örnek olarak BTK sorgusunu koymuş oysa yasak BTK ile ilgili değil, ESB ile ilgili, sorguyu E-devletten yapıp teyit ettim. kaynaklar yanlış bilgi vermeyenlerle değiştirilmeli.İnkanyezi (mesaj) 02.14, 6 Şubat 2020 (UTC)

Tahribat[kaynağı değiştir]

pardon tahribat sitesi değil marketingturkiye'nin internet arşiv kaydı olacak. değişiklik özetinde yapılan hataları düzeltemiyorum malesefİnkanyezi (mesaj) 02.21, 24 Ocak 2020 (UTC)

Sorun değil, tahribat'ı zayıf kaynak olduğu için çıkarttım. Marketing Türkiye yeterlidir. --Khutuckmsj 03.04, 24 Ocak 2020 (UTC)

Güvenilir Kaynaklar[kaynağı değiştir]

Engelin kaldırılmasını haber veren çoğu site örnek olarak BTK sorgusunu koymuş oysa yasak BTK ile ilgili değil, ESB ile ilgili, sorguyu E-devletten yapıp teyit ettim. Kaynaklar, yanlış bilgi vermeyen kaynaklarla değiştirilmeli.İnkanyezi (mesaj) 02.30, 6 Şubat 2020 (UTC)

3GD[kaynağı değiştir]

@Vikiçizer, ihlal yapılıyor, müdahil olabilir misin? Teşekkürler.--NanahuatlEfendim? 20.21, 19 Şubat 2020 (UTC)

Sayfa açıldığından itibaren sahiplenme olduğu açık. Maddeye ilgisi olduğunu düşündüğüm @Nystaléos, @Ali Haydar ve @Khutuck'e sesleniyorum. Bana fikir verirlerse, o yönde ilerleriz. --Vikiçizer (mesaj) 20.41, 19 Şubat 2020 (UTC)
@Vikiçizer, ben de şansımı deneyip sıramı savdım. İletişim kurulamıyor göründüğü kadarıyla. --𐰇𐱅𐰚𐰤 (mesaj) 21.37, 19 Şubat 2020 (UTC)
Aşağıya son yazdığınız gayet anlaşılır. Ona cevabı görmek lazım. Ben de şuraya yazayım; Şablon:Türkiye il nüfus/Samsun sayfasındaki 16. sırada (Doğrudan bir kaynak olmayıp ilgili veriye ulaşmak için sorgulama yapılmalıdır) hatırlatmasıyla/uyarısıyla arşivlemeden bahsedilmiyor, sağlıklı bilgiye nasıl ulaşılabileceği konusunda bilgilendirme yapılıyor. Doğrusu böyle olmalı, şifreyle girilen bilgi kaynakları için. @𐰇𐱅𐰚𐰤 --Vikiçizer (mesaj) 21.43, 19 Şubat 2020 (UTC)
@Vikiçizer, cevap verilmemesi ayrı mesele ama yapılan son değişiklikleri kastediyorum aslında. İlgisiz değişiklik özetleriyle yanlış bağlantı eklemek gibi bir tutum var. Nedenini anlamış değilim ama madde ilgi alanım olmadığından ısrarcı olmuyorum. --𐰇𐱅𐰚𐰤 (mesaj) 21.45, 19 Şubat 2020 (UTC)
Selam @Vikiçizer, Özgün araştırma ihlali + 3gd ihlali var açıkçası. --Nystaléos benim? 22.30, 19 Şubat 2020 (UTC)

Ansoklopedik olmayan içerik iddiası[kaynağı değiştir]

@Nanahuatl E-Devlet sorgusu şifeli bir sayfa kaynak gösterilemez, o yüzden ekran görüntüsü konulmuş, ansiklopedik değil dediğiniz kısımları belirtmeden şablon koyamazsınız.İnkanyezi (mesaj) 20.26, 19 Şubat 2020 (UTC)

Bağlantıyı bıraktım, bir daha bırakayım: VP:ÖA. Bir resme bakarak çıkarım yapıyorsunuz. Kaynak "Anayasa'ya aykırı olduğu iddiası ile açılan dava ise devam etmektedir" bilgisini vermiyor.--NanahuatlEfendim? 20.28, 19 Şubat 2020 (UTC)
@Nanahuatl buyur https://twitter.com/cyberrights/status/1225685995191824387 anayasaya aykırı olduğu iddiası kaynağı. kaynaklarda bir sorun yok. tamamen kişisel hırsla gerekçesiz değişiklik yapıyorsunuz.İnkanyezi (mesaj) 20.39, 19 Şubat 2020 (UTC)
Hangi resme bakarak çıkarım anlamadım, detaylı açıklayınız. İnceleme yapıyorum acele etmeyin, bir yanlışlık varsa düzeltilir.İnkanyezi (mesaj) 20.33, 19 Şubat 2020 (UTC)
  • ÖA meselesini geçtim, böyle kaynak verilmez. Direkt olmayan bir sayfa kaynak gösterilecekse şuradaki son kaynak gibi olması lazım. --𐰇𐱅𐰚𐰤 (mesaj) 20.39, 19 Şubat 2020 (UTC)
Benim kaldırdığım "kaynak" o mu? Değil. Alakasız bir bağlantıyı niye bana gösteriyorsunuz?--NanahuatlEfendim? 20.40, 19 Şubat 2020 (UTC)

kaldırdığınız kaynak iki adet referanstan biriydi, imgur bağlantısı ve twitter kaynakları iki ayrı şeyin kaynağı, imgur görseli anayasa ihlali kaynağıymış gibi anladınız heralde.İnkanyezi (mesaj) 20.44, 19 Şubat 2020 (UTC)

@𐰇𐱅𐰚𐰤 oradaki gibi olması lazım derken neyi kastediyosunuz. kaynakların hepsi arşivlenmiş sayfalar(imgur dışında), şifre ile girilen e-devlet sayfası arşivlenemez.İnkanyezi (mesaj) 20.48, 19 Şubat 2020 (UTC)

@İnkanyezi, direkt olmayan bir sayfa kaynak gösterilecekse şuradaki son kaynak gibi olması lazım. --𐰇𐱅𐰚𐰤 (mesaj) 20.52, 19 Şubat 2020 (UTC)