Tartışma:Hindistan

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Jump to navigation Jump to search
Vikiproje GM (Başlangıç-sınıf, NA-önem)
VikiProje simgesi Bu madde, Vikipedi'deki GM maddelerini geliştirmek amacıyla oluşturulan Vikiproje GM kapsamındadır. Eğer projeye katılmak isterseniz, bu sayfaya bağlı değişiklikler yapabilir veya katılabileceğiniz ve tartışabileceğiniz proje sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
 Başlangıç  Bu madde Başlangıç-sınıf olarak değerlendirilmiştir.
 
Vikiproje 10K (NA-önem)
VikiProje simgesi Bu madde, Vikipedi'deki 10K maddelerini geliştirmek amacıyla oluşturulan Vikiproje 10K kapsamındadır. Eğer projeye katılmak isterseniz, bu sayfaya bağlı değişiklikler yapabilir veya katılabileceğiniz ve tartışabileceğiniz proje sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
 ???  Bu madde için henüz bir değerlendirme yapılmamıştır.
 

TABLOYU YAPTIM FAKAT YAZI OLMADIĞI İÇİN HERHALDE TÜM EKRANI KAPLADI ARTIK TABLOYA BİR EL ATARSINIZ. Bu imzasız yazı StANDby007 (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir. 30 Aralık 2005

REsimlere büyüklük girmediğinden dolayı tablo öyle gözükmüş. Ben resimlere sorun olmayacak bir büyüklük girdim ama yine de sen kendine göre oynarsın. --Dbl2010 11:17, 30 Aralık 2005 (UTC)

indo-european değil, indo-aryan'dırlar. yani ön aryandırlar. indo-european ise kavimler göçü ile yer değiştiren gerçek aryanlardır. indo-european ile benzerlik gösterse bile farklıdırlar. indo-aryanlar, hintliler, pakistanlılar, bangladeşliler vb. halkları kapsar. indo-european ise iranlılar, kürtler, afgan ve tacikler, osetler ve avrupa'da ki cermenler, slavlar, latinler, iliryalılar, yunanlılar vb.'dir.88.231.9.35 11:52, 11 Aralık 2012 (UTC)

İsimlerin Yazılışı[kaynağı değiştir]

Yazan arkadaşın ellerine sağlık. Yalnız belli adlar yazılırken neden İngilizceleri esas alındığını anlamadım. Upanishads-->Upanişadlar; Krishna-->Krişna; Shiva-->Şiva; Vishnu--> Vişnu gibi. Bu isimler zaten Türkçe'de bu şekilde geçmiyorlar mı? Sinan


Az önce şöyle bir haber okudum Hindistan'da kadın - erkek oranı bozuldu. Eşlerini kiraya veriyorlar... bu alanda sosyolojik bilgileri Hindistan özelinde bilgi sahibi olan katılımcı katkıcı arkadaşların ansiklopedik olarak maddeye ekleyebileceklerini umuyorum. Zira sosyolojik ve ahlaki açıdan Hind toplumunu inceleme imkanım olmamıştı. Saygılarımla.--LandSCape 15:10, 19 Haziran 2006 (UTC)

hint mi yoksa hintli mi???[kaynağı değiştir]

hindistan vatandaşlarına ne denir? hint mi yoksa hintli mi? türkiye cumhuriyeti vatandaşlarına TÜRK , almanyalılara alman , ingilterelilere ingiliz , yunanistanlılara yunan, bulgaristanlılara bulgar, fransalılara fransız deniyor. ancak hindistan vatandaşlarına yaygın olarak HİNTLİ deniyor. bu bizlere TÜRKLÜ almanlara ALMANLI demek gibi oluyor. bunun doğru olanı HİNT olması gerekmez mi???? CEVAPLARINIZI BEKLİYORUM.

Hindistan Kıtasında Yer Aldıkları İçin Olsa Gerek... 212.156.152.134 12:11, 18 Ağustos 2010 (UTC)

Yunanistan vatandaşına Yunan dediğimiz gibi Yunanistan diyarinda yasayan halka da Yunanlı diyoruz egerki kastın Hindistan vatanadaşı ise dogru olan Hint'tir. Hindistan topraklarında yaşayan o diyarın insanları anlamında da( Hint yarım adasında yaşayan gibi düşünebilirsin )Hintli diyebilirsin sanırım kullandıgın yere ve dusundugun anlama göre her ikside dogru olabilir. Keza bu örnek son bir kac yuz yılda kurulmus ulkelerın vatandasları ıcın degılde bınlerce yıldan gelen kulturel ve tarıhsel bagımızın oldugu ulke vatandasları ıle cogaltabılırız ayri bir örnek Farslı/Fars Kafkas/Kafkasyalı

Indian = Hindistanlı, karizma ilimiz düzensiz değildir.

özerklik[kaynağı değiştir]

bodoland bölgesine verilmiş kayıtlarda gözükmüyor88.244.135.182 10:39, 5 Haziran 2012 (UTC)

Her olayda Tinerci vb kovuşulan[kaynağı değiştir]

Romanların Anavatanıdır. Gariban Tinercilerde fakirdir (Motorcuyla karıştırmayalım) bulurlarsa cesetten 3-5 altın almış olurlar olmazlar, bence nispeten zararsızdırlar. Rahmetli Sierra vakasındada duyulabilecek son kişilerdir. Tinerciler etnik olarak karmadır ancak başlık açılmadağı için sosyo ekonomik anlamda burada değindim.