Tartışma:Grafiksel kullanıcı arayüzü

Sayfa içeriği diğer dillerde desteklenmemektedir.
Vikipedi, özgür ansiklopedi
Vikiproje Bilişim (Taslak-sınıf, En-önem)
VikiProje simgesi Bu madde, Vikipedi'deki Bilişim maddelerini geliştirmek amacıyla oluşturulan Vikiproje Bilişim kapsamındadır. Eğer projeye katılmak isterseniz, bu sayfaya bağlı değişiklikler yapabilir veya katılabileceğiniz ve tartışabileceğiniz proje sayfasını ziyaret edebilirsiniz. İş birliğine katılarak da projeye katkıda bulunabilirsiniz.
 Taslak  Bu madde Taslak-sınıf olarak değerlendirilmiştir.
 En  Bu madde En-önemli olarak değerlendirilmiştir.
 
Vikiproje Yazılım (Taslak-sınıf, Az-önem)
VikiProje simgesi Bu madde, Vikipedi'deki Yazılım maddelerini geliştirmek amacıyla oluşturulan Vikiproje Yazılım kapsamındadır. Eğer projeye katılmak isterseniz, bu sayfaya bağlı değişiklikler yapabilir veya katılabileceğiniz ve tartışabileceğiniz proje sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
 Taslak  Bu madde Taslak-sınıf olarak değerlendirilmiştir.
 Az  Bu madde Az-önemli olarak değerlendirilmiştir.
 

"Graphical User Interface" terimi için Türk Dil Kurumu'nun şu an için önerdiği çeviri "Grafik Kullanıcı Ara Yüzü". TDK'nın önerisinin şu an kullanılmakta olan "Grafiksel Kullanıcı Arayüzü" madde ismine göre daha iyi olduğunu düşünüyorum. --Mucahidz 15:09, 8 Ocak 2007 (UTC)

Başlık ve ad[kaynağı değiştir]

İlgili kavramın ve/veya nesnenin adı "Çizgesel kullanıcı arayüzü" olup kısma adı "ÇiKA"dır.

Başlığın değiştirilmesi gerekli. ayrıca ÇiKA parçacığı (GUI Widget) da bu konuyla ilgili. --76.31.237.219 18:04, 16 Kasım 2011 (UTC)