Tartışma:Fosfolipit

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Jump to navigation Jump to search
Vikiproje MHB (B-sınıf, Çok-önem)
VikiProje simgesi Bu madde, Vikipedi'deki MHB maddelerini geliştirmek amacıyla oluşturulan Vikiproje MHB kapsamındadır. Eğer projeye katılmak isterseniz, bu sayfaya bağlı değişiklikler yapabilir veya katılabileceğiniz ve tartışabileceğiniz proje sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
 B  Bu madde B-sınıf olarak değerlendirilmiştir.
 Çok  Bu madde Çok-önemli olarak değerlendirilmiştir.
 

Resimlerin görünmesini sağlayamıyorum, çevirisini yaptığım en:Phospholipids'de görünüyorlar halbuki. Hepsinin Commons'da bulunması gerek. Nedir yanlış yaptığım? --İnfoCan 21:59, 24 Nisan 2006 (UTC)

  • Kullanmak istediğiniz resimlerin lisans problemi var. Ayrıca bu sayfadan telif hakkı konusunu okumanızı tavsiye ederim. Kolay gelsin.--Ahmetan 22:45, 24 Nisan 2006 (UTC)
Ingilizce Vikipedi'de yuklu resimler; yani indirip tekrar yuklemek gerek. Solda "dosya yukle" baglantisi ile yukleniyor. Resimler icin "This image is copyrighted. The copyright holder allows anyone to use it for any purpose." diye not dusulmus, bizde bu tur resimleri yuklerken sablonlar ekleniyor ancak hangi sablonun bunun icin ideal oldugundan emin degilim. Bir Denisutku'ya sormak gerekir. Sayfanin basina resmi ekledim ama digerleri de eklenirse cok guzel bir madde olacak. Sorun olursa yardimci olabilirim. Eline saglik, Citrat 04:22, 25 Nisan 2006 (UTC)
Citrat'ın dediği gibi yükleyebilirsin resimleri. Bu arada resimleri yüklerken koyman gereken, verilen İngilizce etiketin bizdeki karşılığı şu:

{{Telif hakkı - Görüntü - Serbest kullanım}}

İngilizce Vikipedi'deki dosyaları bilgisayarına yükleyeceksin: resmin sayfasına gittikten sonra yan tıklama ile çıkan menüden Resmi farklı kaydet'i seçip, bilgisayarında istediğin yere kaydet. Daha sonra Vikipedi'deki sol menüde yer alan Dosya yükle bağlantısına tıkla. Çıkan pencerede zaten nasıl dosya yükleyeceğin anlatılmaktadır. Lisans olarak yukarıda belirtilen şablonu yapıştırmayı unutma - ne yazık ki resimleri etiketlemeyi unutuyoruz oysa bu çok önemli. Teşekkürler, iyi çalışmalar... - Noumenon 05:36, 25 Nisan 2006 (UTC)


Kaynakça lazım. --İnfoCan 15:04, 29 Ekim 2008 (UTC)