Tartışma:Elips

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Vikiproje 10K (NA-önem)
VikiProje simgesiBu madde, Vikipedi'deki 10K maddelerini geliştirmek amacıyla oluşturulan Vikiproje 10K kapsamındadır. Eğer projeye katılmak isterseniz, bu sayfaya bağlı değişiklikler yapabilir veya katılabileceğiniz ve tartışabileceğiniz proje sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
 ???  Bu madde için henüz bir değerlendirme yapılmamıştır.
 

kutuplarda basık ekvatordan şişik cisme elips denir

söylediğin biraz yanlış, benim yaptığım tanımı okuduysan eğer 2 boyutlu bir cisimden bahsediyoruz. fakat sen "cisim" diyorsun, biraz daha anlaşılması için 2 boyutlu cisim demeliydin.

Koni-Düzlem[kaynağı değiştir]

Koni ile düzlemin arakesiti de bir elipstir denmiş. Emin misiniz acaba? Bence bu kesin değildir.Silinir ile düzlemin arakesiti elips olabilir o da ancak dik açıyla kesişmemeleri durumunda.Apolas Lermi 14:51, 26 Ekim 2009 (UTC)

Bunun nedeni elipsin bir konik kesit olmasıdır.Konik kesitler, koniler ile bir düzlemin kesişiminden oluşmuştur. Konik kesitlerin ortak özeliklerini anlaman için konikler sayfasına bakmalısın.

Başlıklar[kaynağı değiştir]

Merhaba Needemm. Bu başlıkları düzenlememi geri almışsınız. Başlıklar-Altbaşlıklar yanlış duruyor. Onu bi düzenleyebilir misiniz? Teşekkürler Tarehab (mesaj) 11:04, 25 Ekim 2016 (UTC)