Tartışma:Edgar Allan Poe

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Şuraya atla: kullan, ara
Cscr-featured1-candidate.png
Bu madde şu anda bir seçkin madde adayıdır. Seçkin bir madde, Vikipedi'nin en iyi çalışmalarından biri olmalıdır, bu nedenle bazı kriterleri sağlaması beklenir. Lütfen maddeyle ilgili tartışmaya katılın.
Vikiproje Edebiyat (B-sınıf, En-önem)
VikiProje simgesi Bu madde, Vikipedi'deki Edebiyat maddelerini geliştirmek amacıyla oluşturulan Vikiproje Edebiyat kapsamındadır. Eğer projeye katılmak isterseniz, bu sayfaya bağlı değişiklikler yapabilir veya katılabileceğiniz ve tartışabileceğiniz proje sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
 B  Bu madde B-sınıf olarak değerlendirilmiştir
 En  Bu madde En-önemli olarak değerlendirilmiştir
 

tarihlerde bir sorun var[kaynağı değiştir]

Maddeyi okurken doğrudan göze çarpan tarih yanlişlari mevcut. Maddeye göre bay Poe 6 yaşinda içki ve kumarla tanişip, 9 yaşinda evli görünmektedir. Çeviri yapilan kaynağa tekrar bir göz atmakta yarar görüyorum.

Ellédan

  • Kaynak gerektiren iki cümleyi şimdilik çıkarttım. Maddenin ciddi bir elden geçmesi gerekiyor zaten. İyivikiler... [ho? ni!] 05:56, 5 Şubat 2014 (UTC)

Olsa[kaynağı değiştir]

Olsalar bazi cümlelerde kullanılır, Google'dan bulduğum örnekler

  • "Halk asi olsalar da..."
  • "Fakir olsalar da..."
  • Eklerle kullanılabılır "Ödevlerini yapmiş olsalardı"
  • Ama..."Ödevlerini yapmamış olsalar da" olabiliyor mu? Yok sa "Ödevlerini yapmamışlarsa bile" mı?Seraphim System (mesaj) 15:23, 4 Haziran 2017 (UTC)