Tartışma:Doğu Türkistan

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Vikiproje Çin (C-sınıf, Çok-önem)
VikiProje simgesiBu madde, Vikipedi'deki Çin maddelerini geliştirmek amacıyla oluşturulan Vikiproje Çin kapsamındadır. Eğer projeye katılmak isterseniz, bu sayfaya bağlı değişiklikler yapabilir veya katılabileceğiniz ve tartışabileceğiniz proje sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
 C  Bu madde C-sınıf olarak değerlendirilmiştir.
 Çok  Bu madde Çok-önemli olarak değerlendirilmiştir.
 

DOĞU TÜRKİSTAN CUMHURİYETİ[kaynağı değiştir]

Doğu Türkistan Cumhuriyeti,çinde yer alan bir bölge değildir. Doğu Türkistan cumhuriyeti çine komşu bir devlettir. bayağı ve marşı olan bir devlet. Ordusu ise çin tarafından dağıtılmış ve toprakları çin tarafından işgal edilmiş bir devlettir. Wikipedia orayı çin içinde bir bölge diye tanımlamakla İşgali ve halen gerçekleşen insan kıyımını desteklemektedir. Ksmy77 (mesaj) 06.35, 18 Eylül 2020 (UTC)

@Ksmy77 1949'dan beri "Doğu Türkistan Cumhuriyeti" diye egemen bir devlet yoktur. Eğer bu devlet hakkında okumak isterseniz lütfen "Doğu Türkistan Cumhuriyeti" maddesine bakınız. Bu madde "Doğu Türkistan"a sırf konsept olarak değiniyor. Ayrıca Vikipedi sırf gönüllülerin katkılarından oluşan bir eserdir, ve eğer herhangi bir maddedeki içeriğin herhangi bir şekilde yanlış olduğunu düşünüyorsanız, bunu tartışma sayfasında tartışmaya hakkınız var. Buna rağmen, görüldüğü gibi bu maddede yer alan ifadelerin çoğu için kaynak gösterilmiş, ve eğer o ifadeleri yalanlayacak olan daha güçlü ve güvenilir kaynaklarınız yoksa, bu itirazlar kabul edilmeyecektir. Bu arada eğer özerklik veya insan hakları sorunları hakkında bilgi edinmek isterseniz, "Doğu Türkistan bağımsızlık hareketi," "Uygur Sorunu," ve "Sincan yeniden eğitim kampları" hakkında maddeler de mevcuttur. Bambi'nin annesi (mesaj) 14.58, 18 Eylül 2020 (UTC)