Tartışma:Cluj, Romanya

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla

Madde adı[kaynağı değiştir]

Şehrin adı Cluj-Napoca'dan Kaloşvar'a taşınmış; onun tartışma sayfasında bir kullanıcı Koloşvar olmalı demiş. Bu madde yalın hâli dururken Cluj, Romanya'ya taşınmış. Şablon:Romanya'nın en üst düzey idari birimleri'ndeki benzer yapılar "x ili" şeklinde bu değil. Ne dersin @Rapsar? --Sayginerv-posta 10.49, 4 Haziran 2018 (UTC)

  • @Sayginer, yerleşim yerleri için tercih edilen Türkçe isimleri idari birimler için tercih etmenin doğru olduğunu düşünmüyorum açıkçası. Şu anki ad kesinlikle uygunsuz, zira "Cluj, Romanya" tarzı adlandırmaları yerleşim yeri maddelerinde yapıyoruz. Yok eğer yerleşim yerine uygunluk aransın denirse "Kaloşvar (il)", ilk cümlede dediğim uygun görülürse "Cluj (il)" sayfasına taşınması lazım. "... ili" tarzı adlandırmalar ise bizim yaptığımız tarzda adlandırmalar değil (Türkiye'nin illeri örneklerinde olduğu gibi), İngilizce Vikipedi esas alınarak maddeler oluşturulunca öyle oluyor ne yazık ki.--RapsarEfendim? 16.55, 4 Haziran 2018 (UTC)
  • Ne yapsak? Aktif kullanıcılardan etiketleyeyim bari belki görüş belirten olur: @Seksen iki yüz kırk beş, @Superyetkin, @Sakhalinio. --Sayginerv-posta 19.35, 8 Haziran 2018 (UTC)
    • Burgaz (il) örneğinden gördüğümüz üzere yerleşim yerine uygunluğu tercih ediyoruz sanırım. Kaloşvar adının uygun olduğunu varsayarak "Kaloşvar (il)" en doğrusu olur şu an. O ismin doğruluğunu da ayrıca tartışmalı, ansiklopedilerdeki kullanımlarına vs. bakmalı. --Seksen iki yüz kırk beş / GGT (mesaj) 19.39, 8 Haziran 2018 (UTC)

Burası böyle kalmış. Var mıdır başka görüşü olan? --Sayginerv-posta 16.48, 2 Kasım 2018 (UTC)

Hâlâ bir gelişme olmamış burada. (B)İlgili birinin el atması dileğiyle not düşelim.--Sayginerv-posta 23.00, 9 Haziran 2019 (UTC)