Tartışma:Celâl Şengör

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Vikiproje Türkiye (C-sınıf, Az-önem)
VikiProje simgesiBu madde, Vikipedi'deki Türkiye maddelerini geliştirmek amacıyla oluşturulan Vikiproje Türkiye kapsamındadır. Eğer projeye katılmak isterseniz, bu sayfaya bağlı değişiklikler yapabilir veya katılabileceğiniz ve tartışabileceğiniz proje sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
 C  Bu madde C-sınıf olarak değerlendirilmiştir.
 Az  Bu madde Az-önemli olarak değerlendirilmiştir.
 

İsminin tamamı yazılsa iyi olur.95.7.150.45 20:51, 24 Ağustos 2011 (UTC)

"Tamamı" demekten kasdınız nedir? Çok özel bir durum olmadığı takdirde kişi adları ikili ad ve soyadına göre madde başlığı yapılır ve giriş cümlesinde varsa üçüncü (dördüncü...) adlarıyla birlikte tam olarak belirtilir. Burada da "Ali Mehmet Celâl Şengör" biçiminde adının "tamamı" yazılmıştır. Siz, akademik ünvandan mı bahsediyorsunuz, yoksa!? --Kmoksy 23:36, 24 Ağustos 2011 (UTC)

Dini hanesi gerekli mi?[kaynağı değiştir]

Başka neredeyse hiçbir bilimadamının başlığında dini bölümü yer almazken burada geçmesi dikkat çekici ve kötü amaçlı.

eğer kişinin bu konuda bir beyanatı varsa kaynaklı biçimde maddede yer alabiliyor burada olduğu gibi. ortada kötü bir amaç yok. --kibele 11:27, 7 Şubat 2014 (UTC)

Hatalı bilgi[kaynağı değiştir]

"Deprem Kuşağı: Deprem Nedir? Ne Değildir?" Yazarlar: Mario Salvari, Matthys Levy; Çeviri: Celal Şengör (Doğan Kitapçılık, 2000) Bu kitabı çeviren Jeoloji Mühendisi Turgut Gürer'dir. Bu yüzden bu bilgiyi sildim. Gokhan85 (mesaj) 10:50, 1 Kasım 2012 (UTC)