Tartışma:Caber Kalesi

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Vikiproje Türkiye (Başlangıç-sınıf, Orta-önem)
VikiProje simgesiBu madde, Vikipedi'deki Türkiye maddelerini geliştirmek amacıyla oluşturulan Vikiproje Türkiye kapsamındadır. Eğer projeye katılmak isterseniz, bu sayfaya bağlı değişiklikler yapabilir veya katılabileceğiniz ve tartışabileceğiniz proje sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
 Başlangıç  Bu madde Başlangıç-sınıf olarak değerlendirilmiştir.
 Orta  Bu madde Orta-önemli olarak değerlendirilmiştir.
 
Vikiproje Siyaset (Başlangıç-sınıf, Az-önem)
VikiProje simgesiBu madde, Vikipedi'deki Siyaset maddelerini geliştirmek amacıyla oluşturulan Vikiproje Siyaset kapsamındadır. Eğer projeye katılmak isterseniz, bu sayfaya bağlı değişiklikler yapabilir veya katılabileceğiniz ve tartışabileceğiniz proje sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
 Başlangıç  Bu madde Başlangıç-sınıf olarak değerlendirilmiştir.
 Az  Bu madde Az-önemli olarak değerlendirilmiştir.
 
Vikiproje Tarih (Başlangıç-sınıf, Az-önem)
VikiProje simgesiBu madde, Vikipedi'deki Tarih maddelerini geliştirmek amacıyla oluşturulan Vikiproje Tarih kapsamındadır. Eğer projeye katılmak isterseniz, bu sayfaya bağlı değişiklikler yapabilir veya katılabileceğiniz ve tartışabileceğiniz proje sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
 Başlangıç  Bu madde Başlangıç-sınıf olarak değerlendirilmiştir.
 Az  Bu madde Az-önemli olarak değerlendirilmiştir.
 

Osman Bey değil Süleyman Şah[kaynağı değiştir]

Caber kalesinde osman bey değil süleyman şahın mezarı vardır.süleyman şah selçuklu devletinin kurucusudur.

caber kalesinin tam olarak koordinatlarını vermeleri gerekirdi.o kale bizim kalemiz ama haritada nerde bilmiyoruz

Turbenin karakozak koyu yakinlarina aktarilmasi ile caber kalesi hala turk topragi sifatini tasimaktamidir yoksa turbenin yeni aktarildigi yer ile caber kalesini degis tokus mu ettik? Baloglu

Hangi "Süleyman Şah" ?[kaynağı değiştir]

Ceber Kalesinde Anadolu Selçuklu devletinin kurucusu Kutalmışoğlu Süleyman Şah yatıyordu diye biliyorum ama şu anda sayfada Osman Beyin dedesi olan Süleyman Şah'ın yattığı yazıyor bu iki zat aynı kişi midir bilmiyorum ama ortada iki ayrı Vikipedi sayfası var. --Fsf (mesaj) 08:47, 26 Haziran 2012 (UTC)

Yanlışlık[kaynağı değiştir]

Caber Kalesinin ingilizce metninde türk toprağı olmadığı suriye toprağı olduğu yazılmış bunun düzeltilmesi gerekiyor. Bu imzasız yazı 85.103.145.44 (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir.

Baraj nedeniyle tasinma[kaynağı değiştir]

Baraj nedeniyle kalenin su altinda kalacagi soylenerek yeni bir yer tahsis edilmis, karakol ve turbe oraya nakledilmis. Bu nedenle Caber kalesi degil de yeni karakol topragi mi turk topragi ve bu kalenin aidiyeti suriyeye mi gecmis oluyor? Hali hazirda bu kale halka acik, herhangi bir turk varligi yok.Bu imzasız yazı Baloglu (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir.

@Yukaridaki imzasiz yorum: Dedikleriniz dogru. Bu gelismelerin üzerinden de yaklasik 40 yil gecti. Maddenin yenilenmesi gerek. --E4024 (mesaj) 21:16, 28 Haziran 2012 (UTC)

Referans[kaynağı değiştir]

Tanımda referans olarak, Milliyet'e ait bir galeri adresi görünüyor. Daha düzgün ve ansiklopedik anlamda kaynak girilmesi tavsiye edilir.Bu imzasız yazı DincerKavraal (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir.