Tartışma:Bill Gates

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Vikiproje Konseyi           Bu sayfa, şu Vikiprojelerin kapsamında yer almaktadır:
Vikiproje 10K (Başlangıç-sınıf, NA-önem)
VikiProje simgesiBu madde, Vikipedi'deki 10K maddelerini geliştirmek amacıyla oluşturulan Vikiproje 10K kapsamındadır. Eğer projeye katılmak isterseniz, bu sayfaya bağlı değişiklikler yapabilir veya katılabileceğiniz ve tartışabileceğiniz proje sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
 Başlangıç  Bu madde Başlangıç-sınıf olarak değerlendirilmiştir.
 
Vikiproje Bilişim (C-sınıf, En-önem)
VikiProje simgesiBu madde, Vikipedi'deki Bilişim maddelerini geliştirmek amacıyla oluşturulan Vikiproje Bilişim kapsamındadır. Eğer projeye katılmak isterseniz, bu sayfaya bağlı değişiklikler yapabilir veya katılabileceğiniz ve tartışabileceğiniz proje sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
 C  Bu madde C-sınıf olarak değerlendirilmiştir.
 En  Bu madde En-önemli olarak değerlendirilmiştir.
 
Vikiproje Amerika Birleşik Devletleri (C-sınıf, Orta-önem)
VikiProje simgesiBu madde, Vikipedi'deki Amerika Birleşik Devletleri maddelerini geliştirmek amacıyla oluşturulan Vikiproje Amerika Birleşik Devletleri kapsamındadır. Eğer projeye katılmak isterseniz, bu sayfaya bağlı değişiklikler yapabilir veya katılabileceğiniz ve tartışabileceğiniz proje sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
 C  Bu madde C-sınıf olarak değerlendirilmiştir.
 Orta  Bu madde Orta-önemli olarak değerlendirilmiştir.
 

Aslında steve jobs gibi bir lamerdir. Ama vaktiyle IBM'e attığı kazıklar sonucu piyasaya iyi tutunduğundan populerlik kazanmıştır. Buna karşılık hacker olan c dili uzmanları, brian w.kernighan denis richie, richard stallman, linus torvalds ve gnu-gpl lisansı yanlıları pek tanınmaz. Adamın Windows NT çekirdeği bile sistem programlamaya uygun bir işletim sistemi değil ne yazıkki, acınak düzeyde.88.230.175.156 21:38, 13 Şubat 2012 (UTC)

Unix üzerinde system programming yaparken çok spesifik ve akıl gerektiren işlerle uğraşırsınız. NT üzerinde bu işi yapmaya çalışırsanız bir yığın API ile uğraşmak zorunda kalırsınız. Hiç zevk vermez, çünkü ticari ve kapalı koda sahiptir. Rezildir, içine tükürülür. :)88.231.26.236 17:01, 15 Ocak 2013 (UTC)

oluur :D[kaynağı değiştir]

fortran, cobol, pascal'ı da microsoft'un geliştirdiğini yeni duyuyorum. basic dahi ilk microsoft'un geliştirdiği bir dil değildir. başka bir firmadan hazır satın almıştır. çok uydurma bir sayfa olmuş...