Tartışma:Barbaros Hayreddin Paşa

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Vikiproje Tarih (C-sınıf, En-önem)
VikiProje simgesiBu madde, Vikipedi'deki Tarih maddelerini geliştirmek amacıyla oluşturulan Vikiproje Tarih kapsamındadır. Eğer projeye katılmak isterseniz, bu sayfaya bağlı değişiklikler yapabilir veya katılabileceğiniz ve tartışabileceğiniz proje sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
 C  Bu madde C-sınıf olarak değerlendirilmiştir.
 En  Bu madde En-önemli olarak değerlendirilmiştir.
 
Vikiproje Konseyi           Bu sayfa, şu Vikiprojelerin kapsamında yer almaktadır:
Vikiproje 10K (C-sınıf, Orta-önem)
VikiProje simgesiBu madde, Vikipedi'deki 10K maddelerini geliştirmek amacıyla oluşturulan Vikiproje 10K kapsamındadır. Eğer projeye katılmak isterseniz, bu sayfaya bağlı değişiklikler yapabilir veya katılabileceğiniz ve tartışabileceğiniz proje sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
 C  Bu madde C-sınıf olarak değerlendirilmiştir.
 Orta  Bu madde Orta-önemli olarak değerlendirilmiştir.
 
Vikiproje Osmanlı İmparatorluğu (C-sınıf, Çok-önem)
VikiProje simgesiBu madde, Vikipedi'deki Osmanlı İmparatorluğu maddelerini geliştirmek amacıyla oluşturulan Vikiproje Osmanlı İmparatorluğu kapsamındadır. Eğer projeye katılmak isterseniz, bu sayfaya bağlı değişiklikler yapabilir veya katılabileceğiniz ve tartışabileceğiniz proje sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
 C  Bu madde C-sınıf olarak değerlendirilmiştir.
 Çok  Bu madde Çok-önemli olarak değerlendirilmiştir.
 
Vikiproje Fransa (C-sınıf, Çok-önem)
VikiProje simgesiBu madde, Vikipedi'deki Fransa maddelerini geliştirmek amacıyla oluşturulan Vikiproje Fransa kapsamındadır. Eğer projeye katılmak isterseniz, bu sayfaya bağlı değişiklikler yapabilir veya katılabileceğiniz ve tartışabileceğiniz proje sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
 C  Bu madde C-sınıf olarak değerlendirilmiştir.
 Çok  Bu madde Çok-önemli olarak değerlendirilmiştir.
 

doğum ve ölüm tarihleri[kaynağı değiştir]

doğum ve ölüm tarihlerinde bir karışıklık var, bilen birinin düzeltmesi iyi olur. Ya verilen tarihler yanlış ya da kategorileri yanlış --LostMyMind 13:10, 5 Haziran 2007 (UTC)

rodosta tutsak düşen hızır reis değil oruç reistir.üstelik cezayire oruç reis hükümdar edilmemiştir.burada bulunan bilgilerin büyük çoğunluğu yanlış.lütfen m.emin düzdağın barboros hayreddin paşanın anıları isimli eserini inceleyin.Bu imzasız yazı 85.105.26.122 (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir.

Babası Arnavut sipahisidir kısmını değiştirdim. Doğru babası Sipahidir lakin sipahiler devşirme değildir. Wikipedinin Sipahi bölümündende bakabilirsiniz. Sipahiler etnik köken olarak tamamiyle Türktür. Arnavutlara bedava tarih vermeyi lüzum görmüyorum (SPH)Bu imzasız yazı 85.105.26.122 (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir.

Barbaros hayrettin paşa çok büyük bir Türk denizcisidir. Akdenizi Türk gölü haline getirmiş ispanya,venedik,ceneviz ve diğer avrupa donanmlarına karşı akdenizde gerçek bir üstünlük sağlamıştır. ADAMIN DİBİDİR ALLAHU AKBARRR

Koruma[kaynağı değiştir]

Bu sayfayı lüften vandalizm korumaya alın.

Sarper Hikmet Taze 11:20, 4 Şubat 2010 (UTC)

Maddenin Mevcut Kaynakça Durumu[kaynağı değiştir]

Maddenin "kaynakça" başlığındaki kaynaklar sadece "yaşamı" başlığındaki bir cümle için geçerlidir. Onun dışında kalan dış bağlantılar başlığındaki linkler ise yetersiz / sorunludur. Maddenin tümünü kapsayan bir kaynakça yoktur. Bu sorun giderilmeli. İyi çalışmalar.. Meden agan mesaj 23:00, 9 Temmuz 2011 (UTC)

Eksik[kaynağı değiştir]

Kaynakta Türk olduğu belirtilmemiş, bu büyük bir eksik. Bir anca önce bu maddeye eklenmeli. Erim Turukku (mesaj) 15:16, 20 Ekim 2013 (UTC)