Tartışma:Aylin Aslım

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Burası, Aylin Aslım sayfası üzerindeki değişikliklerin konuşulduğu tartışma sayfasıdır.
Vikiproje Müzik (Başlangıç-sınıf, Az-önem)
VikiProje simgesiBu madde, Vikipedi'deki Müzik maddelerini geliştirmek amacıyla oluşturulan Vikiproje Müzik kapsamındadır. Eğer projeye katılmak isterseniz, bu sayfaya bağlı değişiklikler yapabilir veya katılabileceğiniz ve tartışabileceğiniz proje sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
 Başlangıç  Bu madde Başlangıç-sınıf olarak değerlendirilmiştir.
 Az  Bu madde Az-önemli olarak değerlendirilmiştir.
 
Vikiproje Türkiye (C-sınıf, Az-önem)
VikiProje simgesiBu madde, Vikipedi'deki Türkiye maddelerini geliştirmek amacıyla oluşturulan Vikiproje Türkiye kapsamındadır. Eğer projeye katılmak isterseniz, bu sayfaya bağlı değişiklikler yapabilir veya katılabileceğiniz ve tartışabileceğiniz proje sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
 C  Bu madde C-sınıf olarak değerlendirilmiştir.
 Az  Bu madde Az-önemli olarak değerlendirilmiştir.
 

İçerik[kaynağı değiştir]

Sevgili @Arved ve @Kibele, öncelikle ikinize de merhaba. Dünden beri aranızdaki küçük çekişmeye sessizce tanık oluyorum. Biriniz ısrarlıca maddede geçen bir cümleyi tamamen kaldırmak isterken biriniz de aynı bırakmaya çalışıyorsunuz. Üzerinde tartıştığınız bilgiyi ben eklediğim için konuya müdahil olmak istedim. İkinizin de gördüğü üzere kaynak ortada; sıkıntımız ise maddede yazıldığı üzere şarkının aslında "o kadar da" büyük bir ses getirmemiş olması. Ama şöyle küçük bir detay var ki, şarkı zaten underground yani öyle küresel olamayan veya uzman kişiler tarafından belirli istatistiklere dayanmayan listelerde üst numaralara çıkmış. Mevzubahis cümleyi "Dreamer underground (bunun için Türkçe karşılık bulamadım) listelerde büyük bir başarı elde etmiş; Birleşik Krallık'ta 3, Amerika Birleşik Devletleri'nde 1 numaraya kadar yükselmiştir." şeklinde güncellesek bu iş tatlıya bağlanır mı? :) --Gargarapalvin mesaj 18 Eylül 2019, 13:05

cümlenin yeniden ele alınması gerektiğinin farkındayım. yanlış olan 'kaynak okumayan biri bu şarkının yurdışında başarılı olduğunu düşünebilir.' şeklinde bir yargıyla bunun tamamen kaldırılması. bu şekilde detaylandırmakta yarar var, teşekkürler. --kibele 14.16, 18 Eylül 2019 (UTC)
bu arada bir dinleyeyim dedim, youtube'da o kadar az izlenmiş ki, bu bilgiden de kuşkulanmadım değil. :) --kibele 14.17, 18 Eylül 2019 (UTC)
Sevgili @Gargarapalvin, bu sohbet başladığın için teşekkür ederim. Ben de "underground"ın türkçesi tam bilmiyorum (seslisözlüğün en iyi anlamı bence "yeni akıma ait", ama çok içim ısınmadı). İnşallah daha iyi bilen birisi var burada. Maalesef Radikal gazetesi hangi liste olduğu belirtmedi ve bu yüzden bence bu bilgiyi çok güvenemiyoruz. Şu anki maddedeki cümle UK Singles Chart ve Billboard Hot 100 gibi resmi listeler başarılı olduğu ima ediyor.
Ben başka kaynak aradım, tek bulduğum sayfa Mert Yücel'nin sayfası: https://mertyucel.com/biyografi/ Orada "Balance Promote listesi" olarak yazmaktadır. Araştırdığıma göre Balance Promote bir labeldir. Onların Chart nasıl oluşuyor ve ne kadar önemli olduğu hakkında internette hiç bir kaynak bulamadım. Bu yüzden bence bu sadece kendi sanatçıları daha başarılı göstermek için yaratığı bir listedir (yani promote etmek :-). Siz ne düşünüyorsunuz? Arved (mesaj) 18.53, 18 Eylül 2019 (UTC)