Tartışma:2011 Türk futbolu şike davası

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Şuraya atla: kullan, ara
Vikiproje Futbol (C-sınıf, Orta-önem)
VikiProje simgesi Bu madde, Vikipedi'deki Futbol maddelerini geliştirmek amacıyla oluşturulan Vikiproje Futbol kapsamındadır. Eğer projeye katılmak isterseniz, bu sayfaya bağlı değişiklikler yapabilir veya katılabileceğiniz ve tartışabileceğiniz proje sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
 C  Bu madde C-sınıf olarak değerlendirilmiştir.
 Orta  Bu madde Orta-önemli olarak değerlendirilmiştir.
 
Vikiproje Türkiye (C-sınıf, Orta-önem)
VikiProje simgesi Bu madde, Vikipedi'deki Türkiye maddelerini geliştirmek amacıyla oluşturulan Vikiproje Türkiye kapsamındadır. Eğer projeye katılmak isterseniz, bu sayfaya bağlı değişiklikler yapabilir veya katılabileceğiniz ve tartışabileceğiniz proje sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
 C  Bu madde C-sınıf olarak değerlendirilmiştir.
 Orta  Bu madde Orta-önemli olarak değerlendirilmiştir.
 

Başlık[kaynağı değiştir]

Daha sonuçlanmamış bir dava için medyanın abartıları doğrultusunda "Futbol Skandalı" denmesi doğru değildir. Kişileri de rencide edebilir. Zaten madde şu haliyle bazı isimler içeriyor. Bu isimlerin bazıları salıverildi. Şu an madde sürekli güncellenemeyeceği için bu açıdan sakıncalı bir madde. Eğer bir vikihaber haberi olsaydı, sadece yayınlandığı tarihi yansıtması istenirdi. Lakin bu tür bir vikipedi maddesinin kişileri rencide etmemek amaçlı sürekli güncel tutulması gerekiyor. --Duke ϡ»» ileti ^^ 00:19, 7 Temmuz 2011 (UTC)

daha önce onlarca maddede söylediğimi duyduğuma, haberlerin hemen buraya ve aynı dille yansıtılmaması gereğinin hatırlanmasına, gösterilmesi gereken hassasiyetin gösterilmesine sevinsem mi üzülsem mi bilemedim. (sözüm sana değil duke) bu vesileyle, ansiklopedistler olarak en hassas olduğumuz konunun futbol olduğunu da öğrenmiş olduk. --ki bl 08:24, 7 Temmuz 2011 (UTC)
  • Varsa operasyonun bir adı o verilebilir --— heddagabler 09:11, 7 Temmuz 2011 (UTC)
Yok sanırım. Ben demiştim köy çeşmesinde maddeyi sonra açmayı planlıyorum, hele bir olaylar rayına otursun diye. Henüz iddia bu şike olaylarının çoğu.--Rapsarmesaj 09:21, 7 Temmuz 2011 (UTC)
T.C. İstanbul Emniyet Müdürlüğü tarafından operasyonun resmi ismi Temiz Futbol Operasyonu olarak adlandırılmaktadır. --isimweb 12:08, 7 Temmuz 2011 (UTC)
Temiz Kramponlar değil mi o yaa?--Ğaaw | İleti 12:35, 7 Temmuz 2011 (UTC)
Antalyaspor'un avukat yöneticisinin operasyona koyduğu isim "Temiz Kramponlar"(1, 2). "Temiz Futbol Operasyonu" ismi ise İtalya'daki şikeler için kullanılmış. Ben operasyonun net bir ismine rastlayamadım internette. İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nün basın bildirisinde de bir operasyon ismi geçmiyor. Bildiri --Duke ϡ»» ileti ^^ 13:17, 7 Temmuz 2011 (UTC)
İtalya'daki temiz ayaklar operasyonu idi.Ben operasyon ismi olarak bir kaç haber sitesinde temiz futbol operasyonu olarak okumuştum. Sanırım yanılmışım. En iyi başlık 2011 Şike soruşturması gibi geliyor.--isimweb 19:30, 7 Temmuz 2011 (UTC)

Dava[kaynağı değiştir]

Arkadaşlar artık dava görülmeye başlandı, maddenin saçını başını taramaya başlayalım.-- s a y z ' ı nu s u 23:52, 14 Şubat 2012 (UTC)

Kaynak[kaynağı değiştir]

Al Jazeera derli toplu bir şekilde işlemiş konuyu. Madde üzerinde çalışacaklar için verimli bir kaynak.[1][2] --cobija 08:39, 26 Nisan 2014 (UTC)