Tartışma:İstanbul tramvayı

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Vikiproje Trenler (C-sınıf, Az-önem)
VikiProje simgesiBu madde, Vikipedi'deki Trenler maddelerini geliştirmek amacıyla oluşturulan Vikiproje Trenler kapsamındadır. Eğer projeye katılmak isterseniz, bu sayfaya bağlı değişiklikler yapabilir veya katılabileceğiniz ve tartışabileceğiniz proje sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
 C  Bu madde C-sınıf olarak değerlendirilmiştir.
 Az  Bu madde Az-önemli olarak değerlendirilmiştir.
 
Vikiproje Türkiye (C-sınıf, Az-önem)
VikiProje simgesiBu madde, Vikipedi'deki Türkiye maddelerini geliştirmek amacıyla oluşturulan Vikiproje Türkiye kapsamındadır. Eğer projeye katılmak isterseniz, bu sayfaya bağlı değişiklikler yapabilir veya katılabileceğiniz ve tartışabileceğiniz proje sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
 C  Bu madde C-sınıf olarak değerlendirilmiştir.
 Az  Bu madde Az-önemli olarak değerlendirilmiştir.
 

Kapsam[kaynağı değiştir]

@Jelican9, maddenin kapsamı sadece 1992'den sonra hizmete giren modern T1, T4, T5 hatlarıydı, ancak yaptığınız güncellemede İstanbul nostaljik tramvayı'na ait bilgileri de eklemişsiniz. Tarihsel geçmişi ve günümüzü topluca incelemek açısından -tıpkı İzmir tramvay hatları gibi- İstanbul tramvay hatları maddesini oluşturmayı öneriyorum. İngilizce Vikipedi'de de böyle bir ayrıma gitmiş, tasnif açısından daha doğru olacaktır. - bluetime93 (mesaj) 06.44, 10 Haziran 2021 (UTC)

Merhaba, tabii ki yapabiliriz ancak İstanbul tramvayı deyince akla tamamı gelmekte. --Jelican9💬 07.19, 10 Haziran 2021 (UTC)