Tartışma:İskambil oyunu

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Vikiproje 10K (NA-önem)
VikiProje simgesiBu madde, Vikipedi'deki 10K maddelerini geliştirmek amacıyla oluşturulan Vikiproje 10K kapsamındadır. Eğer projeye katılmak isterseniz, bu sayfaya bağlı değişiklikler yapabilir veya katılabileceğiniz ve tartışabileceğiniz proje sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
 ???  Bu madde için henüz bir değerlendirme yapılmamıştır.
 
Vikiproje Spor (NA-önem)
VikiProje simgesiBu madde, Vikipedi'deki Spor maddelerini geliştirmek amacıyla oluşturulan Vikiproje Spor kapsamındadır. Eğer projeye katılmak isterseniz, bu sayfaya bağlı değişiklikler yapabilir veya katılabileceğiniz ve tartışabileceğiniz proje sayfasını ziyaret edebilirsiniz. İş birliğine katılarak da projeye katkıda bulunabilirsiniz.
 ???  Bu madde için henüz bir değerlendirme yapılmamıştır.
 

kumar amaçlı oyunlar denmesi komik olmuş tüm kağıt oyunları onu geçtim tüm diğer oyunlarla kumar oynanabilir ... kumar oyunumu yani şimdi pokerin kategorisi ... saçma ...

"Kumar oyunu" sözcüklerinin yaptığı ilk çağrışım; masa başında kağıt (genellikle de poker) oynayan kişilerdir. Bu nedenle saçma sayılmayabilir. Ayrıca iskambil oyunlarını genel anlamda "kumar oyunudur" diye nitelendirmiyor; öyle olabileceği söyleniyor. (Lütfen yazılarınızın sonuna imza atınız) --Levent Abi ileti 20:46, 24 Haziran 2007 (UTC)

Bence de kumar amaçlı oyunlar demek bence de uygunsuz olmuş. Bahis üzerine kurulu, çipli, potlu oyunlar demek daha uygun olur. bu arada poker artık bir spor sayılıyor ve kumar amaçlı oynanması şart değil. Kategoriler anlamsız olmuş king hem kozlu hem de cezalı bir oyun. Bence iskambil oyunları(kart oyunları ya da ) bir Vikiproje yapılabilir. bu konusa köy çeşmesine de yazacağım.praxio 17:51, 20 Ağustos 2008 (UTC)