Tartışma:İntihar

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Vikiproje 10K (NA-önem)
VikiProje simgesiBu madde, Vikipedi'deki 10K maddelerini geliştirmek amacıyla oluşturulan Vikiproje 10K kapsamındadır. Eğer projeye katılmak isterseniz, bu sayfaya bağlı değişiklikler yapabilir veya katılabileceğiniz ve tartışabileceğiniz proje sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
 ???  Bu madde için henüz bir değerlendirme yapılmamıştır.
 
Dinlerin intihara bakışı[kaynağı değiştir]

Şu sayfada "İslam dinine göre intihar" başlığından kim rahatsız oluyor anlamıyorum.Ne var yani dursa burası türkçe viki ve bu ülkenin çoğunluğu müslüman. Tamam hadi isteyen hristiyanlığa veya yahudiliğe göre vs. diğer dinlere göre intihar diye bir başlıkta ekleyebilir.İntihar başlı başına bir önemli bir konu ve hiç bir değer yargısı intiharı hoş görmez.Haliyle dini görüşlerinde açıklanmasının hiç kimseye zararı olmadığı gibi tam tersine faydası da olacaktı.Ama tarafsızlık ilkesi kişilerin o an ki ruh hallerine göre gereksiz ve bir türlü açıklanamayan sebeplerle çok güzel kullanılır. İtfaiyeci 23:18, 8 Mart 2012 (UTC)

(Arapça: انتحار, intiḥār) ifadesini her Arapça kökenli Türkçe kelimenin kökenine Vikipedi'de atıfta bulunulmadığını göz önüne alarak çıkardım. 17 kutalmis bercin (mesaj) 19:53, 13 Şubat 2017 (UTC)