Tartışma:İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Burası, İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi sayfası üzerindeki değişikliklerin konuşulduğu tartışma sayfasıdır.
Vikiproje Ankara (B-sınıf, Orta-önem)
VikiProje simgesiBu madde, Vikipedi'deki Ankara maddelerini geliştirmek amacıyla oluşturulan Vikiproje Ankara kapsamındadır. Eğer projeye katılmak isterseniz, bu sayfaya bağlı değişiklikler yapabilir veya katılabileceğiniz ve tartışabileceğiniz proje sayfasını ziyaret edebilirsiniz. İş birliğine katılarak da projeye katkıda bulunabilirsiniz.
 B  Bu madde B-sınıf olarak değerlendirilmiştir.
 Orta  Bu madde Orta-önemli olarak değerlendirilmiştir.
 
Main Page trophy İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi, 1 Mayıs 2016 tarihinde günün maddesi olarak Vikipedi anasayfasında yer aldı.

Anlamsız[kaynağı değiştir]

Yazida gecen su cumleye bakin:

2001 ders yılından itibaren öğrencilerin hizmetine girecek iki yeni bina ise, 7400 m2 alana sahip, tamamı klimalı, son teknoloji kondisyon aletleri ile donatılmış yeni spor merkezi ile odalarında mutfak ve banyo bulunan tek kişilik yurt binasıdır.

Bu bilginin anlamsizligina mi, bu yazinin Bilkent'in bilmem hangi brosurunden okuma zahmetine bile katlanmaksizin apartilmisliina mi, bilginin yillanmisligina mi yanmali bilmiyorum.

Burslu olmadığı sürece tutmaz.78.169.67.132 06:53, 17 Aralık 2011 (UTC)

Aynen.78.186.124.15 05:16, 6 Temmuz 2012 (UTC)

  • Bence de anlamsız bir bilgi olmuş. Aslında üniversite sıralamaları, fizik imkanlar vs kadar bilim tarihinde iz bırkamış çalışmalar, nobel sahipleri, field madalyası sahipleri, teknik aalt yapılar, üniversitenin araştırma merkezleri gibi şeylere yer verilse daha ciddi bir sayfa olur.

Alıntının yeri[kaynağı değiştir]

http://www.bilkent.edu.tr/bilkent-tr/general/tarihce.html

Hem tarihi geçmiş, hem de izinsiz. Vaktim olursa düzenlemeye çalışacağım, yardımcı olan olursa sevinirim.

Aras 08:20, 21 Kasım 2005 (UTC)

Reklam, Gereksiz detay, kendi kendine bol referans[kaynağı değiştir]

Bu maddenin ciddi biçimde sadeleştirilmesi gerekli. Çok reklam var. Sıralamalar değişken. Gereksiz uzun bölüm, öğrenci klubü vs listeleri konmuş. Bunlar arasında kayda değer olan iz bırakılanlar kalmalı sadece. Freelon 00:28, 17 Ocak 2010 (UTC)

Madde adı[kaynağı değiştir]

Üniversitenin resmi sitesi bilkent.edu.tr, ayrıca sitelerinde de Bilkent Üniversitesi olarak geçiyor ki yayıgın kullanımda bu şekilde o nedenle madde adı Bilkent Üniversitesi olmalı bence.--Emyilmesaj 21:37, 18 Nisan 2013 (UTC)

  • En azından bilgi olarak sunulmalı: 14/7/2010 tarihli ve 6005 sayılı Kanunun 3 üncü maddesiyle “Bilkent Üniversitesi” adı “İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi” olarak değiştirilmiştir.Argumann (mesaj) 08:07, 22 Ağustos 2013 (UTC)

Üniversitenin adı[kaynağı değiştir]

  • Çok yaygın bir şekilde Bilkent Üniversitesi kullanılıyor. Ne yapsak taşısak mı arkadaşlar? -MHIRM. 14:31, 28 Temmuz 2017 (UTC)

Türk Üniversitelerinin konumu[kaynağı değiştir]

Dünya sıralamalarında artık Türkiye'de bulunan Üniversiteler Asya bölümünde yer almaktalar.Bunu bu sayfada ve diğer benzer sayfalarda daha sık belirtmemiz gerektiğini düşünüyorum. Mustafa Aslanbay (mesaj) 22:37, 4 Nisan 2017 (UTC)