Tanıtım filmi

Vikipedi, özgür ansiklopedi

Bu sayfa hızlı silinmeye adaydır!


Hızlı Sil Bu sayfa, Vikipedi'nin hızlı silme politikası gereğince silinmesi için etiketlenmiştir ve bir hizmetli tarafından incelemeyi beklemektedir.
Sayfanın silinmemesi gerektiğini düşünüyorsanız, gerekçenizi tartışma sayfasında belirtiniz ya da silinmeyi gerektiren durumu ortadan kaldıracak şekilde sayfayı düzenleyiniz.
Sağdaki "Göster" düğmesine tıklayarak hızlı silme koşullarına göz atabilirsiniz

(Lütfen bu metni sadece gerekli kuralları hatırlamak için kullanın, VP:HS sayfasındaki kuralları bildiğinizden emin olun. İlgili kriterin aşağıdaki kısaltmalar dışında ek şartları olabilir.)

G1: Anlamsız karakter dizisi — G2: Deneme — G3: Vandalizm — G4: Önceden silinmiş metin — G6: Kullanıcı talebi — G7: Silinmiş sayfanın tartışması — G8: Temizlik amacıyla — G9: Telif — G10: Saldırı — G11: Reklam — G12: İlgisiz tartışma

M1: Taslak kriterlerini sağlamayan madde — M2: Farklı bir dildeki madde — M3: İçeriksiz madde — M4: Başka bir Wikimedia projesine aktarılan madde — M6: Kayda değer olmayan konulu madde — M8: Düzen ve ansiklopediklik açısından uygunsuz madde — M9: Makine çevirisiyle oluşturulmuş madde

Y1: Boşa yönlendirme — Y2: Kötü yönlendirme — Y3: Farklı isim alanları arasında yönlendirme

D1: Çift kopya dosya — D2: Bozuk/boş dosya — D3: Uygunsuz lisanslı dosya — D6: Adil kullanımı hatalı belirtilmiş dosya — D8: Ansiklopedik açıdan değersiz dosya - D9: Kullanışsız dosya - D10: Vektörel dosya - D11: Şüpheli dosya - D12: Tanımlanamayan dosya - D13: İçeriği kaynaklandırılamayan dosya

K1: Boş kategori — K2: Yeniden isimlendirme kategorisi — K3: Şablon kategorisi

KS2: Var olmayan kullanıcı — KS3: Adil kullanım galerisi — KS4: İlgisiz kullanıcı sayfası

Ş1: Kışkırtıcı/bölücü şablon — Ş2: Kullanılmayan şablon

P1: Madde olarak silinebilecek portal — P2: Kriterleri sağlamayan portal

Hizmetliler için: Lütfen sayfanın geçmişini incelemeden silme işlemini gerçekleştirmeyiniz.


Gerekçe: kullanılan dil komple ansiklopedik değer taşımadığından M8'den silinebilir diye düşünüyorum
İsteyen: Bu sayfa üzerindeki en son değişiklik, 24 gün önce Nanahuatl (katkılar | kayıtlar) tarafından gerçekleştirildi.

Tanıtım filmi, bir işletme, şirket ya da kuruluş için oluşturulan ve bu kuruluş tarafından kullanılan reklam tabanlı olmayan her türlü video içeriğini ifade eder. Bugün, tanıtım filmi içeriklerinin büyük çoğunluğu çevrimiçi olarak barındırılıyor ve kuruluşların web sayfasında veya sosyal medya ve e-posta pazarlamalarında kullanılarak hedef kitlelere ulaştırılıyor.

Tanıtım filmi, söz konusu şirketin ürettiği ürün ya da hizmeti veya mevcut çalışanlarını ekrana yansıtmayı hedeflemektedir. Kurumsal tanıtım filmlerine örnek olarak; şirketin geçmişini anlatan videoları, personel eğitimi ve güvenlik videoları, yatırımcı ilişkileri ve hissedar videoları, pazar güncellemeleri, ürün videoları ve müşteri deneyim videoları gösterilebilir.

Tanıtım filmi, bir şirketin iletişim stratejisinin ayrılmaz bir parçası haline geldikçe, şirketler genellikle mesaj erişimini ve etkinliğini artırmak için basın bültenleri ve diğer iletişim biçimleriyle kurumsal videolar yayınlamaya başladılar.

Tanıtım filmi çekimi gerçekleştiren şirketler, bir kuruluşun pazarlama materyalinden ve kurumsal iletişim biriminden gelen rehberlikten faydalanarak tanıtım filmi üretir. Tanıtım filmi prodüksiyonunun süresi ve ölçeği, üretilmesi istenen mesaja göre büyük ölçüde değişebilir. Bazı tanıtım filmleri üretim yapan bir firmanın işi hangi teknolojilerle gerçekleştirdiğini göstermeyi temel alırken, bazıları ise firma çalışanlarını ve şirketin istihdam gücünü ekrana yansıtmayı hedefleyebilir.

İnternette çeşitli platformlarda yayınlanan video içerikler, artık insanlar tarafından televizyon izlemekten daha fazla tüketilen önemli bir iletişim aracı haline geldi.[1] Sonuç olarak artık daha fazla şirket, web siteleri ve sosyal medyada kullanmak için tanıtım filmi içeriği oluşturmayı tercih etmeye başladı.

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]