Syphon Filter

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Jump to navigation Jump to search

Syphon Filter önceleri 989 Studios daha sonraları bu ekibin Sony'ye katılmasıyla Sony Bend ismini alarak ürettikleri aksiyon-espiyonaj oyun serisinin ismidir.Serinin ilk 3 oyunu Playstation için üretilmiştir. Daha sonra Playstation 2 için yaptıkları ilk oyun olan Syphon Filter: Omega Strain serinin ilk üç oyunundaki başarıyı yakalayamadılar.Ancak PlayStation Portable için yaptıkları Syphon Filter: Black Mirror ve Syphon Filter: Logan's Shadow ile serinin ilk günlerine dönüş yaptılar. Birçok kritiğe göre Syphon Filter:Logan's Shadow PSP için üretilen en iyi aksiyon oyunudur.

Oyunun kahramanı, Gabriel Logan isimli eski bir özel kuvvetler askeridir. Gabriel Logan, Metal Gear Solid ' in kahramanı olan Solid Snake ile birçok konuda benzerlik gösterir.Her ikisi de sert ses tonlarına sahipler, oldukça mantıklı biçimde düşünen, hemen her görevlerinde yalnız başlarına çalışmak zorunda kalan askerlerdir.

İstisnai olarak Syphon Filter: Omega Strain'de oyuncuya kendi karakterini yaratma imkânı verilmiştir.Syphon Filter: Omega Strain' de, 100' ün üzerinde silah bulunmaktadır: bıçaklar, tabancalar, pompalı tüfekler, saldırı tüfekleri, keskin nişancı tüfekleri, yüksek kalibreli(anti-materyal)keskin nişancı tüfekleri gibi hemen her silah tipinden birçok model barındırmaktadır.Tek dezavantajı silahların çoğunun isim haklarının alınamamış olması ve isimlerinin olduğundan farklı yazılmasıdır.