Supernatural (7. sezon)

Vikipedi, özgür ansiklopedi
HastaLaVi2 (mesaj | katkılar) tarafından oluşturulmuş 22.49, 4 Aralık 2016 tarihli sürüm (Düzenlemeler)
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Supernatural
Supernatural Sezon 7
Supernatural (sezon 7).jpg
Ülke ABD
Bölüm sayısı 23
Yayın
Kanal CW
Orijinal yayın tarihi 23 Eylül 2011 – 18 Mayıs 2012
Sezon kronolojisi
← Önceki
6. sezon
Supernatural bölümleri

Supernatural'ın yedinci sezonu, 23 Eylül 2011 e başlayıp, 18 Mayıs 2012 günü sona ermiştir.

Yedinci sezonun prömiyeri 23 Eylül 2011'de yapıldı.

Özet

İlk bölüm Castiel'in "Ben yeni tanrınızım. Bana sevginizi gösterin, yoksa sizi yok ederim." dediği kısımdan başlandı. Bobby, Castiel'i dinleyip diz çöktü ve "Böyle iyi mi yoksa secde etmemizi mi istersin?" dedi. Sonra Dean ve Sam'e işaret edip onların da diz çökmesini söyledi. Castiel onları durdurdu. "Eğer sevgi ve saygıyla önümde diz çökmeyecekseniz ne anlamı var ki? Benden korktuğunuz için yapıyorsunuz sadece." dedi ve gitti. Sam'in kafasındaki cehennem duvarı yıkıldığı için Sam halüsinasyonlar görmeye başladı. Dean çatısı göçmüş Impala'yı düzeltmeye çalışırken Castiel ise Tanrı olarak ilk işini yapmaya gitti. Bu ilk işi O'na saygısızlık edenleri, ismini kötüye kullananları ve O'nu reddedenleri cezalandırmaktı. Kilisenin birinde bir pederi "Biri tanrı adına konuşmalı." dediği için öldürdü. Tam kiliseden çıkacakken Araf'tan çektiği ruhların yükü yüzünden acı duydu. Sonra kilisenin camına baktı ve İsa'yı gördü. İsa'nın resmini kendi resmiyle değiştirdi ve gitti. Sonra Crowley'nin yanına gitti ve O'na "Ruhların nereye gideceğine ben karar vereceğim. Sana ne verirsem O'nu alacaksın." dedi. Sonra elinde yaralar oluşmaya başladı ve gitti. Aynaya baktı ve suratında da yaralar oluşmaya başladı. Sonra yağmurluğunu ve gömleğini çıkarttı. İçindeki bir şey dışarı çıkmaya çalışıyor, "Castiel. Hata. Bizi bırak." diye bağırıyordu.

Castiel bunları yaşarken Dean hala Impala'yı tamir etmeye çalışıyordu. Sam ise halüsinasyonlar görmeye devam ediyordu fakat Dean'e "Ben iyiyim." diyordu her seferinde. Dean'in aklına Castiel'i durdurmak için bir yöntem geldi. Ve Crowley'i çağırdılar. Crowley'den Mahşer'in Dört Atlısı'ndan biri olan Ölüm'ü bağlama büyüsünü istediler. Ertesi gün Crowley onlara büyüyü verdi. Büyü için ihtiyaçları olan tek şey doğal afetle oluşmuş bir kristaldi. Yıldırım doğru açıyla kuma düşerse bu kristal oluşuyordu. Bu kristale sahip olan bir adam buldular. Ve onun evine gittiler. Büyüyü yaptılar ve Ölüm geldi. Dean ve Ölüm konuşurken Castiel geldi. Ve Castiel ile Ölüm tartışmaya başladılar. Ölüm "Ben tanrıyı tanıyorum ve sen bayım, tanrı değilsin. Sadece kötü bir değişim geçirmiş meleksin." dedi. Casteil "İşlerimi bitirince kendimi düzelteceğim." dedi. Ölüm "Öyle diyorsun çünkü bunun ruhların yükü yüzünden olduğunu düşünüyorsun." dedi. "Orada ruhlardan çok daha eski şeyler vardı ve sen onları da içine çektin." diye devam etti. Dean "Ne tarz eski şeyler?" diye sordu Ölüm!e. Ölüm "Tanrı, insanları ve melekleri yaratmadan önce Leviathan'ları yarattı. Şahsen ben onları eğlenceli bulmuştum ama o, onların dünyayı yok edeceğini düşündü ve onları Araf'a kilitledi." "Araf'ı niye yarattı zannediyorsun?" diye sordu Castiel'e. "Şimdi o zehirli yaratıklarla aranızdaki tek şey ince bir zar." diye devam etti. Castiel ise "Onlar benim kontrolümde. Ben daha iyi bir tanrıyım. O'nun kapattığı kapıları açıyorum." dedi. Ölüm "Sen küçük aptal bir askersin." diye karşılık verdi. Castiel ise "Peki sen gerçekte nesin? Bir sineklik mi?" diye yanıt verdi. Ölüm "Belki de seni ezmesi gereken kişiyim." dedi. Castiel "Tabi önce ben seni ezmezsem." diye karşılık verdi. Ölüm "Bunda kendine karşı çok özgüven var." diye devam etti. Dean araya girip "Tamam yeter artık. Hadi öldür şunu." dedi Ölüm'e. "Peki o zaman." dedi Ölüm. Tam elini kaldırdığı sırada Castiel O'nun bağlama büyüsünü kaldırdı. "Oh, teşekkürler. İçimde yakında birinin canını alacağıma dair his var." dedi. O sırada Castiel ise ortadan yok oldu. Ölüm, Dean'e "Arkadaşınızı her şeyin başladığı yere getirin. Yeni bir tutulma yapacağım. Çok geç olmadan ruhları Araf'a bırakmasını sağlayın. Ve sen Dean, eğer bir daha beni bağlamaya çalışırsan başlamadan ölürsün." dedi ve gitti. Castiel kontrolü kaybediyordu. Ve Dean'in yanına giderek "Bana yardım edin." dedi. Laboratuvara gittiler. İhtiyaçları olan bakire kanı koridorun sonundaydı. Sam gitti, kavanozu aldı. Tam geri dönecekken Lucifer'ı gördü. "Sen gerçek değilsin." dedi. "İyi bir teori ama yanlış." diye karşılık verdi Lucifer. "Ama bu imkansız." diye devam etti Sam. "Hayır, asıl imkansız olan kaçmak." dedi Lucifer ve "Bu benim en iyi işkencem. Seni gittiğine inandırdım ve sonrada gözündeki perdeyi kaldırdım. İşin aslı sen hala benimle o kafestesin." diye devam etti.

Onlar konuşurken Dean ve Bobby, Araf'ı açmak için gerekli olan ayini yapıyordu. Araf açıldı ve Castiel içindeki ruhları Araf'a bıraktı. Dean ve Bobby, O'nun öldüğünü sandılar ama o ölmedi, yaşıyordu. Tam oradan çıkacakken Cass, Bobby ve Dean'i itti. "Hemen kaçın buradan." dedi. Dean "Cass, n'oluyor?" dedi. "İçime tutunmuşlar, çok güçlüler." dedi Castiel. Dean "Ne onlar Cass?" diye sordu. "Leviathan!" diye bağırdı Castiel. Dean ve Bobby tam kaçacakken Castiel "Çok geç." dedi. Dean "Castiel." dedi. Castiel "Cass, gitti. O öldü. Artık kontrolü biz devir alıyoruz. Bu çok eğlenceli olacak." dedi ve ilk bölüm bitti.

Sezon boyunca Castiel'in ölümü Dean için büyük bir yıkım olmuştur. Sam ile beraber Leviathan'ları öldürmeye çalışmışlar ancak denedikleri hiçbir şey işe yaramamıştır. Sezonun ortalarında Bobby Leviathan'lar tarafından kurşun ile vurularak öldürülmüştür Sam ise cehennem anılarından dolayı kafayı yeme derecesine gelmiştir. 17.bölümde Dean Sam'i kurtarmak için çare ararken defterden aniden düşen kağıttaki adrese gider. Birden karşısında Castiel'i bulur ancak hafızasını kaybetmiştir. Ama Castiel'in hatırlaması uzun sürmez. Bir süre sonra da hayalet olarak dönen Bobby ile kadro tamamlanır ve Tanrı'nın sözlerinin yazdığı bir tablette yazanlar ile Leviathanlar'ı yok ederler ancak Dick Roman ölürken ona çok yakın duran Dean ve Castiel de onlara beraber Purgatory'ye gider. Dean nasıl kurtulacağını düşünürken aniden "Cass!" diye bağırır ancak artık yalnız olduğunu görür.

Oyuncular

Oyuncular Karakterler Bölüm sayısı
Jared Padalecki Sam Winchester 23
Jensen Ackles Dean Winchester   23

Konuk Oyuncular

Oyuncular Karakterler Bölüm sayısı
Jim Beaver Bobby Singer 12
Misha Collins Castiel 6
Mark Sheppard Crowley 5
Kim Rhodes Sheriff Jody Mills 3
Rachel Miner Meg Masters 3
Osric Chau Kevin Tran 3
DJ Qualls Garth Fitzgerald IV 2
Emily Perkins Becky Rosen 1
Colin Ford Genç Sam Winchester 1
Felicia Day Charlie Bradbury 1
Julian Richings Ölüm 1

Bölümler

Bölüm Numarası Bölüm Adı Gösterim Tarihi İzleyici Sayısı Yönetmen Yazar
127(1) Meet the New Boss 23 Eylül 2011 2,1 milyon Philip Sgriccia Eric Kripke , Sera Gamble
SAM, DEAN VE BOBBY CASTIEL'İ DURDURMAYA ÇALIŞMAKTADIRLAR...

Castiel Sam, Dean ve Bobby'i öldürmez ama onları kendisinin işlerine karışmaması için uyarır. Kendini yeni Tanrı olarak gören Castiel dünyadaki bazı yanlışları düzeltmeye koyulur. Dean Ölüm'ü bağlamaları gerektiğine karar verir ve ona Castiel'i durdurmasını emrederler. Ama eski melek onlardan bir adım ötededir ve Dean'i öfkeli Ölüm ile yalnız bırakır. Bu sırada Sam kafasındaki kırık duvarla baş etmeye çalışmaktadır.

128(2) Hello, Cruel World 30 Eylül 2011 1,80 milyon Guy Norman Bee Eric Kripke , Ben Edlund
SAM HALÜSİNASYONLAR GÖRMEYE BAŞLAMIŞTIR...

Castiel yeni gücüyle birlikte gelen yükler ile savaşmaktadır. Sam'in kafasındaki kırılmış duvar onun halüsinasyonlar görmesine neden olmaktadır ve Sam artık neyin gerçek neyin olmadığını ayırmakta güçlük çekmektedir. Bobby, Dean'in Castiel'e karşı savaşmak ve kardeşine göz kulak olmakta bocalamaya başlamasından endişelenmektedir.

129(3) The Girl Next Door 7 Ekim 2011 1,72 milyon Jensen Ackles Eric Kripke , Andrew Dabb
SAM KÜÇÜKKEN BULDUĞU YARATIKLA TEKRAR KARŞILAŞIR...

Dean, Sam'in çocukken çözdüğü benzer bir olaydaki izi takip etmesi üzerine ortadan kaybolmasına kızgındır. Yaratığın, suçluları öldürüp beyinlerini yiyerek beslenen ve Sam'in küçükken bulduğu aynı yaratık olan Amy olduğu ortaya çıkar.

130(4) Defending Your Life 14 Ekim 2011 1,69 milyon Robert Singer Eric Kripke , Adam Glass
DEAN GEÇMİŞTE YAPTIĞI HATALARINDAN DOLAYI YARGILANIYORDUR...

Sam ve Dean bir dizi ürkütücü cinayetleri araştırırken, bu ölümlerin arkasında Mısır tanrısı Osiris'in olduğunu keşfederler. Kindar tanrı, insanları geçmişlerinde yaptıkları suçlardan dolayı yargılıyordur ve suçlu bulursa öldürüyordur. Dean'in suçunu bulur ve onu yargılar. Sam kardeşini savunuyordur ama Osiris tanık olarak Jo'yu çağırdığında kardeşler buna hazırlıksız yakalanırlar.

131(5) Shut Up, Dr. Phil 21 Kasım 2011 1,92 milyon Phil Sgriccia Eric Kripke , Brad Buckner
CADI, SİNİRİNİ KASABA HALKINDAN ÇIKARMAKTADIR...

Sam ve Dean, güçlerini küçük bir kasabaya terör estirmekte kullanan bir cadı olan Maggie Stark ile karşılaşırlar. Kardeşler, yardım alabilmek için kadının kocası Donald'ın izini sürerler, adamın karısını aldattığını ve bu yüzden de kasaba sakinlerinden intikam aldığını öğrenirler.

132(6) Slash Fiction 28 Kasım 2011 1,74 milyon John F. Showalter Eric Kripke (created by), Robbie Thompson
SAM VE DEAN TEKRAR FBI'IN

Kardeşlerin Leviathan kopyaları insanları çılgınca öldürmeye başlayınca, Dean ve Sam bir kez daha FBI'ın En çok arananlar listesine girerler. Mutantlar ülke çapında insan avına başlayınca kardeşler sistemi devre dışı bırakmaya ihtiyaç duyarlar bu yüzden Bobby onları yardım için Frank Devereaux'e -tuhaf bir gözetleme uzmanı- gönderir. Bu arada Bobby Leviathanlar'ı öldürmenin ya da yavaşlatmanın yolunu aramaya devam eder. Böylece gerçek Winchesterlar kötü ikizlerini durdurabilecektir.

133(7) The Mentalists 4 Kasım 2011 1,84 milyon Mike Rohl Eric Kripke, Ben Acker
KIZGIN BİR RUH TARAFINDAN MEDYUMLAR BİR BİR ÖLDÜRÜLMEKTEDİR...

Sam ve Dean, Lily Dale, Amerika'nın en "psişik" kasabasında ikamet eden medyumların korkunç bir şekilde katledilmesini araştırır. Kızgın bir ruh tarafından medyumlar bir bir öldürülmektedir. Ama kasabadaki herkes bu ruhun çağrılarak geldiğini iddia eder. Bunun üzerine araştırmaya geçen Winchester kardeşler medyumun kim olduğunu tanımlamakta zorlanır.

134(8) Season Seven, Time for a Wedding! 11 Kasım 2011 1,85 milyon Tim Andrew Eric Kripke , Andrew Dabb
SAM GEÇMİŞİNDEN BİRİYLE YENİDEN KARŞILAŞIR...

Bir av sırasında, Sam geçmişinden birine denk gelir ve bu bir yüzleşmeye sebep olur. Bu arada, Dean kendini açıklayamayacağı bir durumda bulduğunda, tasasız ve rahat avcı Garth ile isteksizce bir ekip kurar.

135(9) How to Win Friends and Influence Monsters 18 Kasım 2011 1,55 milyon Guy Norman Bee Eric Kripke , Ben Edlund
JERSEY ŞEYTANI ZAMANI...

Sam, Dean ve Bobby ormanda insanlara saldıran bir yaratığı takip etmek için New Jersey eyalet parkında kamp kurduklarında kelimenin tam anlamıyla gerçek birer avcı olmuşlardır. Kasaba ahalisi o yaratığın gerçek Jersey Şeytanı olduğunu iddia etmektedir. Bu arada, Dean şehirde Biggerson's restaurantını bulduğunda çok heyecanlanır fakat restaurantın özel sandviçlerinin insanları deli gibi gösterdiğini keşfettikten sonra büyük bir yıkıma uğrar.

136(10) Death's Door 2 Aralık 2011 1,89 milyon Robert Singer Eric Kripke , Sera Gamble
BOBBY GEÇMİŞİNİ DEĞERLENDİRİR...

Sam ve Dean başardıkları taktirde kendileri için önemli olan bir görevde bulunmaktadırlar. Bobby zamanda geri dönüp hayatının en kişisel olayı için başarılı olması beklenilmeyen eski bir arkadaşından yardım ister.

137(11) Adventures in Babysitting 6 Ocak 2012 1,82 milyon Jeannot Szwarc Eric Kripke , Adam Glass
SAM, BABASI KAYBOLAN KIZA YARDIM EDER...

Bobby'nin başına gelenlerden sonra Dick Roman'ı alt etmenin yolunu bulma konusu Dean'de tehlikeli bir şekilde saplantı haline gelir. Bu arada Sam, kaybolan avcı babasını bulmaya çalışan genç bir kıza yardım etmeye karar verir. Adamın son uğradı mekanın, yardımların pekte arkadaşça sonuçlar doğurmadığı bir kamyon durağı olduğunu keşfeder.

138(12) Time After Time 13 Ocak 2012 1,55 milyon Philip Sgriccia Eric Kripke , Robbie Thompson
DEAN 40'LARDA SIKIŞIP KALIR...

Sam ve Dean, Zaman tanrısı ile birbirlerine girerler ve Zaman Tanrısı Dean'i 1944'te Eliot Ness dışında kimseye şıp diye yakalanmadığı bir yere yollar. Kardeşine nasıl kavuşacağını anlamaya çalışırken, Sam yeniden ortaya çıkan eski bir arkadaşa çok şaşırır.

139(13) The Slice Girls 3 Şubat 2012 1,72 milyon Jerry Wanek Eric Kripke , Eugenie Ross-Leming
ELLERİ VE AYAKLARI KOPARILMIŞ KURBANLAR...

Sam ve Dean, elleri ve ayakları koparılmış, üzerilerine de garip bir sembol çizilmiş kurbanları araştırır. Sam üniversiteye araştırma yapmaya giderken Dean ise araştırma yapmak için sevdiği bir bara gider. Barda Lydia adında bir kadınla tanışır ve onun evine giderler. Sam o sembolün Amazon savaşçılarının işareti olduğunu öğrenir.

140(14) Plucky Pennywhistle's Magical Menagerie 10 Şubat 2012 1,88 milyon Mike Rohl Eric Kripke , Andrew Dabb
SAM KIZGIN PALYAÇOLAR İLE BAŞ BAŞA KALIR...

Dean, Kansas'ta çocukların doğum günü partilerine ev sahipliği yapan yerel pizza zinciri olan Gözüpek Kavalın Sihirli Hayvanat Bahçesinde araştırma yaparken Sam, çocukluk korkularıyla zorla karşı karşıya gelir. Sam ve Dean kurbanların çocuklarının son zamanlarda restaurantta en kötü korkularını çizmeye başladıklarını ve çizdikleri bu resimlerin ailelerini öldürecek olan olaylarla aynı olduğunu keşfeder. Ve Dean sihri yapan adam ile uğraşırken, Sam kızgın palyaçolar ile baş başa kalır.

141(15) Repo Man 17 Şubat 2012 1,74 milyon Thomas J. Wright Eric Kripke , Ben Edlund
SAM VE DEAN'İN CEHENNEME GÖNDERDİKLERİ BİR ŞEYTAN TEKRAR GERİ DÖNER...

4 yıl önce Sam ve Dean Nora ( Nicole Oliver) isimli bir kadına küçük bir kasabadaki kadınları öldüren bir iblise şeytan çıkarma uygulayarak yardım etmişti. İblisi yok ederken bir posta görevlisini kurtarmayı başarmışlardı ama şimdi görünen o ki; siyah gözlü canavar çirkin kafasını tekrar kaldırmış ve ikinci raunt için geri dönmüş. Kardeşler, etki altında olduğu süre içinde iblisin planlarından herhangi birini hatırlayıp hatırlayamadığını görmek için, olaydan beri bir psikopat koğuşuna kilitlenmiş Jeffrey’i ziyaret ediyorlar.

142(16) Out with the Old 16 Mart 2012 1,73 milyon John F. Showalter Eric Kripke , Robert Singer
LANETLİ BALE AYAKKABISI...

Bir balerinin ölene kadar dans etmesini araştıran Sam ve Dean, bale ayakkabısının lanetli olduğunu düşünürler. Dean kazayla ayakkabıya dokunduğunda, ayakkabıdaki güç Dean'i de etkilemeye başlamıştır.

143(17) The Born-Again Identity 23 Mart 2012 1,63 milyon Robert Singer Eric Kripke , Sera Gamble
DEAN SAM'İ KURTARMAK İÇİN YARDIM ARAR...

Lucifer Sam'i kırılma noktasına getirir ve Sam akıl hastanesine gider. Dean, kardeşini kurtarmak için, çaresizce tanıdığı her avcıyı arar. Avcılardan biri Dean'e çok tanıdık biri çıkacak olan şifacının adını verir.

144(18) Party On, Garth 30 Mart 2012 1,78 milyon Philip Sgriccia Eric Kripke , Adam Glass
GARTH WINCHESTERLAR'A YARDIM ETMEK İÇİN GERİ DÖNÜYOR...

Dean, Garth onu arayıp bir davada kardeşlerin ona yardım etmesini isteyince şaşırıyor. Sam ve Dean Shojo adlı Japon bir yaratıkla uğraştıklarını anlıyorlar. Shojo ile uğraşmanın en kötü yanı ne mi? Onu sadece sarhoşken görebilirsiniz.

145(19) Of Grave Importance 20 Nisan 2012 1,57 milyon Tim Andrew Eric Kripke , Brad Buckner
ESKİ BİR AVCI DOST SAM VE DEAN İLE TEKRAR BAĞLANTI KURAR...

Sam ve Dean eski bir avcı dost olan Annie Hawkins'ten bir dava için yardım çağrısı alırlar. Kasabaya ulaştıklarında, Annie kaybolmuştur. Annie'nin izini son gittiği yer olan, güçlü bir hayaletin dadandığı eski ve terk edilmiş bir eve kadar sürerler.

146(20) The Girl with the Dungeons and Dragons Tattoo 27 Nisan 2012 1,61 milyon John MacCarthy Eric Kripke , Robbie Thompson
DICK ROMAN İÇİNDE ÇOK ÖNEMLİ BİLGİLER OLAN BİR SABİT DİSKİ ELE GEÇİRİR...

Dick Roman, içinde Winchesterlar hakkında önemli bilgiler olan sabit diski ele geçirir ve Charlie adında bir hacker'a şifresini kırması için 48 saat verir yoksa kovulacaktır. Sam ve Dean diskin Dick'in elinde olduğunu anlar ve Charlie'ye şifreyi kırmadan önce yetişmeye çalışırlar. O sırada Bobby kardeşlere yardım etmeye çalışır ve Bobby'nin Dick'i öldürmeye yönelik öfkesi çoğalmaya başlar.

147(21) Reading is Fundamental 4 Mayıs 2012 1,66 milyon Ben Edlund Eric Kripke , Ben Edlund
CASTIEL KOMADAKİ HALİNDEN ÇIKAR...

Meg, Dean ve Sam'i arar ve onlara Castiel'in uyandığını ve konuşmaya başladığını söyler. Bu sırada Kevin adlı bir genç şimşek tarafından çarpılmıştır ve isteksiz bir elçiye dönüşür. Sam ve Dean, Kevin'ın Leviathan'ları yenmek için gerekli olan şey olduğunu düşünür ama Kevin'ı kendi amaçları için isteyen iki baş melek ile de savaşmak zorundadırlar.

148(22) There Will Be Blood 11 Mayıs 2012 1,58 milyon Guy Norman Bee Eric Kripke , Andrew Dabb
SAM VE DEAN ALFA'YI ARARLAR...

Dick Roman'ı ve Leviathanları alt etmek için, Sam ve Dean'in 3 temel maddenin yerini bulması gerekmektedir. Castiel bir tanesini bulmalarına yardımcı olur fakat son kalanlar için Winchesterlar'ın en büyük iki düşmanıyla yüz yüze gelmesi gerekmektedir. -Alfa ve Crowley- Bunlar yaşanırken Bobby, sonu çok tehlikeli bitebilecek yeni hayalet numaralarını dener.

149(23) Survival of the Fittest 18 Mayıs 2012 1,56 milyon Robert Singer Eric Kripke , Sera Gamble
BOBBY GEÇMİŞİNİ DEĞERLENDİRİR...

Sam ve Dean başardıkları taktirde kendileri için önemli olan bir görevde bulunmaktadırlar. Bobby zamanda geri dönüp hayatının en kişisel olayı için başarılı olması beklenilmeyen eski bir arkadaşından yardım ister.