Subhash Kak

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Şuraya atla: kullan, ara

Subhash Kak 1947'de Srinagar'da doğdu. Hint asıllı İngiliz şair ve oyun yazarı.

O profesör ve Bilgisayar Bilimleri Bölümü Başkanı Oklahoma State University Stillwater içinde yer almaktadır.

O doktorasını tamamladı Hindistan Teknoloji Enstitüsü, Delhi Elektrik Mühendisliği, ve daha sonra profesör olarak katıldı. 1979-2007 boyunca, Louisiana State University ile, Baton Rouge nerede, en son olarak sunulduğunu Donald C. ve Elaine T. Delaune Değerli Profesör Elektrik ve Bilgisayar Mühendisliği.

Onun teknik araştırma bilgi kuramı, yapay sinir ağları alanlarında ve kuantum bilgi yok. Ayrıca Hint bilim ve sanat tarihine yazmıştır. Bu eser aynı zamanda görelilik kuramının ikiz paradoksu bir çözünürlük popüler basında büyük ilgi aldı.

Eserleri Discovery ve Tarih kanalları, PBS, Hollanda Kamu TV OHM dahil popüler medyada ve en son müzik bir belgeselde (www.ragaunveiled.com) görücüye olmuştur. O, zihin felsefesi üzerine yazmış ve nasıl özyineleme, müzik ve estetik sanatın temel bir rol oynadığını ortaya koymuştur.

O hangi en son bir "olduğu 12 kitap yazarıdır Prajna bilme: aforizmalar Sezgi." Ayrıca ayet 6 kitap yazmıştır vardır. Bu kitaplar çevrildi Fransızca, Almanca, İspanyolca, Korece, İtalyanca ve Sırpça. Seçkin Hint bilgini Govind Chandra Pande ki William Wordsworth ile yaptığı şiir göre sahiptir.

Ödüller British Council Bursu (1976) yer arasında, Bilim Akademisi Madalyası Hindistan Ulusal Bilim Akademisi (1977), Kothari Ödülü (1977) UNESCO Tokten Ödülü (1986), Goyal Ödülü (1998), Milli Fellow Indian Institute of Advanced Study (2001), ve IIT Delhi (2002) Seçkin Mezun.