Stan sanat grubu

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Şuraya atla: kullan, ara
STAN sanat grubu
Logotip STAN.png
Doğum 1999
Luhansk, Ukrayna
Resmî site
ışık basıncı (http://tisk.org.ua/)

STAN (sanat-grubu)adındaki modern sanat topluluğu 1999'dan beri Ukrayna'da faaliyet göstermektedir .«STAN» sanat grubu birikimleriyle yaratıcı projeleri gerçekleştirmek istiyor ve bölgedeki kültürel krizi yenmek için katkıda bulunuyorlar. Grubun yerleşkesi – Luhansk. «STAN» sanat grubu yazarları, düşünürleri, sanatçıları, gazetecileri, eğitimcileri ve öğrencileri bir araya getiriyor. Grubun kurucuları şu isimlerden oluşuyor ; - şair Alexander Sygida. «STAN» sanat grubunun başkanı Yaroslav Minkin. Grubun yapısı yazarları Konstantin Skorkin ve şairleride kapsıyor – Elena Zaslavsky, Konstantin Reutskyy, Liubov Iakymchuck ve Alexander Hubyetov.

Sanat grubunun işbirlikçileri arasında - ünlü bayan skydiver Valentina Zakoretska, yazarlar Yuri Pokalchuk, Sergei Zhadan ve Andrei Hadanovych.

Projeler[değiştir | kaynağı değiştir]

Internet portalı «Tisk.org.ua»[değiştir | kaynağı değiştir]

Internet portalı kültürel yaşam bilgi kaynağı olarak 2002 yılında kuruldu. Portalın ana amacı Doğu Ukrayna'daki kültürel haberlere ve kültürel olaylara dikkat çekmektir. Özelliği iki dilli bir portal olması , bu yüzden rusça ve ukraynacayı içeriyor kültürel diyalog. Portalın çözümleme grubu profesyonel yazarları , araştırmacıları, habercileri içeriyor. Portalın temel ilkeleri : İnteraktif teknolojilerin kullanımı (kullanıcılar kendi sayfalarını yapabilirler ( sanat çalışmalarını , fotoğraflarını ve vb. işlerini koymak için )); bölgesel ve kültürel çevreler arasında ilişki kurmak için ; sanatçıların ve gazetecilerin online bir topluluk oluşturması , kültürel temalarda uzmanlaşması ; Portal ileriki hizmetler için kullanıcı erişimi sağlıyor : kültür haberleri , çözümleme grubu tarafondan güncellemeler ve kayıtlı kullanıcılar ; konuyla ilgili alanlar (duyuru, kütüphane, sinema, tiyatro, vb.) Kültürel başlıklarla ilgili yazarların makaleleri ; Portalın bütün bölümleri tartışma ve yorum için müsaittir.

Luhansk Regional Discussion Club of intellectual cinema, 2007

Sinema tartışma klubü[değiştir | kaynağı değiştir]

Luhansk bölgesel tartışma klubü entelektüel sinema sanat grubu «STAN» ve istekli sinemaseverler tarafından önde gelen sinematografi trendlerini destelemek için şubat 2008'de kuruldu. Film klubü toplantılarında ; filmler uzmanlar tarafından seçilip , film izleme , filmi güncel olaylarla tartışma olanağı sunuluyor. Repartuar uzmanlar tarafından tartışılıyor ( yazarlar, filozoflar, eğitimciler, gazeteciler arasında) "Luhansk film topluluğu" 'nda ve popüler kaynak aracılığıyla "Vkontakte" demokratik oylarla belirleniyor.Sinema klubu gençlik sorunları üzerine yıllık film festivali düzenliyor. Toplantıya düzenli olarak 50 ila 200 kişi arasında katılım gerçekleşiyor, ve festival - 500 den fazla izleyiciye ulaşıyor.

IV film festival "The 32 of May" in Luhansk, 2011

Sinema klubü başlangıcında sadece modern Ukrayna halkının problemleriyle ilgilendi , ama bu çözüm için bir öneri değildi.Yeni basamağın amaçlarından biri sinema klubüyle human rights savunucuları arasında bir iş birliği kurmaktır. Bu anlaşmaya bağlı olarak , Luhansk sinema kulübünün bölgenin sosyal sorunlarının çözümüne yönelik yöntemler ve tartışma alanları bulmak için tam teşekküllü bir platforma sahip olacak ve genç insanları bir araya getirerek etkin bir biçimde hak ve özgürlüklerini savunmaları öğretilecek.

Luhansk Kültürel Basın Klubü[değiştir | kaynağı değiştir]

Doğu ukrayna görsel medyası kırsal kesimde kültürel açıdan gelişmiş değil . Bu amaca yönelik projeler var ,“Cultural Step”'te hala çalışanlar için, bu yüzden projenin amacı eğitim programları düzenlemek için kültürel basın klubü oluşturmak ve kültürel gazeteciliği Luhansk'ta ve bölgesinde profesyonel düzeyde yükseltmeye teşvik etmektir

Eylemler[değiştir | kaynağı değiştir]

The boycott of elections in Ukraine, 2007

Sanat grubunun «STAN» önceliklerinden biri estetik ve kültürel direnci yönetmek protesto eylemleri .

2002[değiştir | kaynağı değiştir]

- Festival «Day of protection of vanguard art» Luhansklı genç neslin sanatçı ve yazarlarının katılımıylarıyla gerçekleşti.

2003[değiştir | kaynağı değiştir]

- Faaliyet «Savaşa hayır miting-konser Irak savaşı» "Postup" toplumsal organizasyonuyla gerçekleşti.

- Faaliyet «the Charitable rock konseri evsiz çocuklar adına gerçekleşti » S.O. "Postup" la birlikte.

2004[değiştir | kaynağı değiştir]

- Faaliyet «STAN için eliminasyon» birlikte «politika eğitiminin merkezi»

- Festival «Fifth wheel». faşizme karşı 13 rock grubunun katılımıyla gerçekleşti xenophobia.

2007[değiştir | kaynağı değiştir]

- Festival «renklerin özgürlüğü». Sanat grubu «STAN» ve Luhansk şehir komitesinin idari kurultayı , 8-9 Eylül, 2007, Ukrayna antifaşist grafitti festivali.

- Faaliyet «Three-cylinder engine of love»."Folio" yayım eviyle birlikte, 11 Ekim, 2007, Luhansk için ilk defa olarak modern ukrayna edebiyatının 3 balinası Yuri Andrukhovych, Ljubko Deresh and Sergey Zhadan.

- Festival «Ukraynaca Kaynak». Edebi gruplaşma STAN, Welfare fund «Geleneği yaşamak» ve helsinki ukraynalı komitesi insan hakları çerçevesinde , 8-10 Kasım , 2007, filmin gösterimi 4.uluslararası festivalde insan hakları konusu hakkında oldu.

2008[değiştir | kaynağı değiştir]

Festival «tram Capture», 2008

- Festival «tramvay esir alma». 29 Şubat, 2008, terör sanat festivali "İsyan", ilk tramvay güncel kültür rotasında görkemli bir şekilde gönderildi : Fabrika OR – the Sharp Tomb – şairlerin performansları, müzisyenler ve sanatçılar çalışmalarını direkt olarak tramvayda gösterdiler

- Festival «Belarus baharı». S.O. ile birlikte "Postup", 16-17 Nisan , modern Belarus kültürünün festivali 2008

- Faaliyet «Girls remove girls». Ukraynanın fotoğraf sanatçıları milli birlikle luhansk koluyla birlikte, Mayıs , 14, 2008, feminist şiir açılış gününde – Luhanskın Donetskin Kievin vücut sanatçılarının ve realist fotoğrafçılarının ve shock-show fotoğrafçılarının 70 çalışması hakkındaydı.

- Festival «Yıldızların altında sinema ». Mayıs , 31 , 2008, sosyal gençlik açık hava gece film festivali, belgesel ve sanat filmlerinin gösterimi ,modern gençliğin tekrara düşme problemi .

2009[değiştir | kaynağı değiştir]

Support of political prisoners

- Festival «31 , Mayıs». 2.gece açık hava toplumsal gençlik filmleri festivali, belgesel ve sanat filmlerinin gösterimi , modern gençlik söz sorunları.

- Faaliyet «Guljajmo razom!». 26 Ağustos, batı ve doğu ukraynalı şairlerin Sergei Zhadan'nın asistanlarıyla sanat partisi

- Faaliyet «sessiz entrika». 30 Kasım 2009, Ukraynalıların faaliyetlerinin siyasi mahkûmları desteklemesi.

2010[değiştir | kaynağı değiştir]

- Faaliyet «başkana soru sormak !» Ukraynalı flesh-mob with NGO kuruluşu «Yeni vatandaş».

- Faaliyet «STAN Stalin'e karşı ». Flesh-mob stalinizmin Ukraynadaki rehabilitasyonuna karşı.

<referanslar />

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]