Spider-Man: Across the Spider-Verse

Vikipedi, özgür ansiklopedi

Spider-Man: Across the Spider-Verse, Marvel Entertainment ile birlikte Columbia Pictures ve Sony Pictures Animation tarafından üretilen, Marvel Comics karakteri Miles Morales / Spider-Man'i içeren, yakında çıkacak bir Amerikan bilgisayar animasyonlu süper kahraman filmidir ve Sony Pictures Releasing tarafından dağıtılır. Örümcek-Adam: Örümcek Evreninde'nin (2018) iki bölümden oluşan devam filminin ilki. Filmin yönetmenliğini Joaquim Dos Santos, Kemp Powers ve Justin K. Thompson (ilk uzun metrajlı filmlerinde) üstleniyor ve senaryosunu Phil Lord, Christopher Miller ve David Callaham yazıyor.

Shameik Moore, Hailee Steinfeld ve Oscar Isaac ile birlikte oynadığı Morales'i seslendiriyor. Sony, Into the Spider-Verse'in 2018'de piyasaya sürülmesinden önce Across the Spider-Verse'i yazmaya ve yönetme ekibine bağlı olarak başladı. Morales ve Steinfeld'in Gwen Stacy / Spider-Woman arasındaki ilişkiye odaklanmak için kuruldu. Film resmi olarak Kasım 2019'da duyuruldu, animasyon çalışmaları Haziran 2020'de başladı ve iki bölümlük bir hikayenin adı ve planları Aralık 2021'de açıklandı.

Spider-Man: Across the Spider-Verse ABD'de 2 Haziran 2023'de yayınlanması planlanıyor ve COVID-19 salgını nedeniyle ilk Nisan 2022 tarihinden ertelendi.[1] İkinci Bölüm'ün 2024'te vizyona girmesi bekleniyor ve kadın odaklı bir spin-off filmi de geliştiriliyor.

Öncül[değiştir | kaynağı değiştir]

Miles Morales, güçlü bir kötü adamla yüzleşmek için Gwen Stacy ve yeni bir Spider-People ekibi ile çoklu evrende bir maceraya atılıyor.

Oyuncular[değiştir | kaynağı değiştir]

1978 Örümcek Adam serisinden "Japon Örümcek Adam" Takuya Yamashiro filmde yer alacak.

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ published, Tom Power (8 Aralık 2021). "Spider-Man: Across the Spider-Verse Part 1: release date, trailer, cast, plot and more". TechRadar (İngilizce). 8 Aralık 2021 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 13 Aralık 2021. 

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]