Soul Trade

Vikipedi, özgür ansiklopedi
HastaLaVi2 (mesaj | katkılar) tarafından oluşturulmuş 12.43, 11 Ocak 2017 tarihli sürüm (Sayfa oluşturuldu)
(fark) ← Önceki hali | Güncel sürüm (fark) | Sonraki hali → (fark)
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Soul Trade
Yazar Thomas E. Sniegoski
Ülke Birleşik Devletler
Dil İngilizce
Tür Korku
Yayım 1 Mayıs 2001
Yayımcı Pocket Books
Sayfa 336
ISBN 0-7434-0699-0
OCLC 47065718
Angel serisi
Close to the Ground Soul Trade Redemption

Soul Trade, Angel isimli televizyon dizisinin konu alan romanlardan bir tanesidir.

Özet

Çoğunluktan daha iyi olan Angel, bir ruhun önemenin ne manaya geldiğini anlamaktadır. Angel'ın ruhu, kefaret ödeme yolunda kendisini deli etmektedir. Angel, bir ruh için neler ödenebileceğini öğrenir.

Doyle, Cordelia ve Angel; ruhu çalınmış olan bir kız bulurlar. Görünüşe göre ruh mafyalığı da artık ortalıkta dolanmaktadır, bu ruhlar kumarbazların, uyuşturucu bağımlılarının ve diğer L.A. alt dünyasındaki kişilerin sağlıkları için gereken bir maddedir.

Evrendeki yeri

Hikaye, Angel dizisinin ilk sezonundaki "Hero" bölümünden önce ama "Bachelor Party" bölümünden sonra gerçekleşmektedir. Doyle eski karısı Harry'nin Richard'ı bu televizyon bölümünde olan olaylardan sonra terk ettiğini söyler. Angel, küçük kızla karşılaşınca, Angelus halindeyken öldürdüğü ilk kurbanlarından birisi olan kız kardeşi Kathy'i hatırlar.

Angel kitapları, aynı bunun gibi, hayranlar tarafından genellikle Buffy evrenine dahil edilmemektedir, ama bazı hayranlar da bu olayların başka bir gerçekleikte yaşandığını düşünerek kabul etmektedirler. Çünkü bazen gerçekleşmesi imkansız olan zaman aralıklarında geçen hikayeler bulunur. Yine de bütün Angel ve Buffy romanları hem Fox hem de Joss Whedon tarafından resmi bir şekilde onaylanmıştır.

Dış bağlantılar