Sleight of Hand (Büyük Kaçış bölümü)

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Jump to navigation Jump to search
Büyük Kaçış bölümü
"Sleight of Hand"
Prison Break 1x10.jpg
Bölüm no. Sezon 1
Bölüm 10
Misafir sanatçı(lar) Rockmond Dunbar
Yazar(lar) Nick Santora
Yönetmen Dwight H. Little
Yapım no. 1AKJ09
Orijinal yayın tarihi 7 Kasım, 2005
Sezon 1 bölümleri
 1. Pilot
 2. Allen
 3. Cell Test
 4. Cute Poison
 5. English, Fitz or Percy
 6. Riots, Drills and the Devil (Bölüm 1)
 7. Riots, Drills and the Devil (Bölüm 2)
 8. The Old Head
 9. Tweener
 10. Sleight of Hand
 11. And Then There Were 7
 12. Odd Man Out
 13. End of the Tunnel
 14. The Rat
 15. By the Skin and the Teeth
 16. Brother's Keeper
 17. J-Cat
 18. Bluff
 19. The Key
 20. Tonight
 21. Go
 22. Flight


Büyük Kaçış bölümleri listesi

Sleight of Hand, Prison Break dizisinin onuncu bölümüdür. İlk gösterimi 7 Kasım, 2005 tarihinde Amerikan Fox kanalında olmuştur. Türkiye'de ise CNBC-e kanalında 17 Ağustos, 2006 tarihinde ilk olarak gösterilmiştir. Bölümü Nick Santora yazıp, Dwight H. Little yönetmiştir. Bu bölümde Nika Volek karakteri eklenmiştir.

Bölüm Özeti[değiştir | kaynağı değiştir]

John Abruzzi, Philly Falzone'nun Yüzbaşı Brad Bellick'e yaptığı ödemeyi durdurmasından sonra hapishane iş kollarındaki gücünü kaybetmişti, Michael ve diğer takım üyeleri hapishane işkollarına geri dönebilmek için yardıma ihtiyaçları vardı. Abruzzi, Michael'a kontrolü ele geçirebilmenin tek bir yolu olduğu bununda Otto Fibonacci'yi onlara vermeleri gerektiğidir. Michael masum bir adamı vermek istemez fakat Abruzzi ile bir plan yapar. Michael Abruzzi'den Falzone ile bir görüşme ayarlamaını ister ve Michael ona Fibonacci'nin bulunduğu yerin adresini verecektir. Onlar onu korkutmak için oraya gittiklerinde yerel şerif onları bekliyor olacak. Fibonacci'yi gözetim altında tutan karısını birkaç kez telefonla arar.

Falzone Abruzzi'den sonra Fibonacci'yi bulmaya gider onun Kanada'da olduğuna inanmıştır. RCMP polisi onlara hemen müdahale eder. Bu sırada Fibonacci Kansas gazetesini okumaktadır. Abruzzi Michael'ın yanına gider ve nasıl hissettiğini sorar. Her ikisi de durumdan memnundur, fakat beklenmedik bir şekilde rahatsızlanacaktır.

Kaçış odasında, Michael, Lincoln, Abruzzi ve Sucre kaçıştan sonra ne yapacaklarını konuşmaktadır. Abruzzi Sardinia'yua gideceğini, Sucre Maricruz'un yanına gideceğini ve Michael, Lincoln'e sessizce birlikte Darien Gap, Panama'ya gideceklerini orada yaşamlarını devam ettirmek için dalış malzemeleri satan bir dükkân açacaklarını söyler.

C-Note kaçış takımında çimento olduğunu fark etmişti. O yeni hapishane iş kollarının başkanına çalışmak için ayda 150$ vermişti. O'da bunu kabul etti. C-Note kaçış planını zihninde canlandırdı. Çünkü barakada ki yumuşak zemini fark etmişti ve kaçış planından haberdardı.

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]