Sirkeci-Halkalı Banliyö Tren Hattı

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Şuraya atla: kullan, ara
Sirkeci Garı'ndan bir görünüm

B2 hattı, İstanbul'un Avrupa yakasında hizmet veren, Sirkeci'den başlayıp Halkalı'ya kadar devam eden banliyö tren hattı.

Durak ve İstasyonlar[değiştir | kaynağı değiştir]

Tren Sirkeci-Halkalı arasında tam 18 durakta durur. Trenin Sirkeci'den başlayıp, Halkalı'ya varması 47 dakika sürer. Tren Sirkeci'nin ardından sırasıyla Cankurtaran, Kumkapı, Yenikapı, Kocamustafapaşa, Yedikule, Kazlıçeşme, Zeytinburnu, Yenimahalle, Bakırköy, Yeşilyurt, Yeşilköy, Florya, Menekşe, Küçükçekmece, Soğuksu ve Kanarya istasyonlarında durur ve son durağa Halkalı'ya ulaşır.2013 yılını Mart ayında onarım için kapatılmıştır.2015 yılının Mart ayında açılması planlanmasına rağmen, bütçe yetersizliğinden ötürü çalışmalar süresiz olarak askıya alınmış bulunmaktadır.

Ücret[değiştir | kaynağı değiştir]

Trene biniş jetonla sağlanır. Jeton fiyatı 3.00 TL'dir.[1] Jeton turnikelerinde İstanbul Kart da kullanılabilir. Öğrenci pasosu kullanıldığında ücret 1.10 TL'dir.

Kaynaklar[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ "Haydarpaşa Banliyösü". tcdd. 5 Eylül 2012. http://www.tcdd.gov.tr/home/detail/?id=231. Erişim tarihi: 13 Aralık 2012. "Banliyö bagaj ücreti bir jeton bedeli 3,00 TL olarak uygulanacaktır" 

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]