Sinema TV

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Jump to navigation Jump to search
Sinema TV
Sinema TV logosu.png
Kuruluş Temmuz 2008
Şirket Oflaz Medya Grubu
Sahibi Esra Oflaz Güvenkaya
Slogan İzlemediğiniz film kalmasın!
Ülke  Türkiye
Genel merkez Maslak, İstanbul
Adres Atatürk Oto Sanayi Sitesi 53. Sk. No: 11-C Çiftkurtlar Honda Plaza Kat: 2 34398
Kardeş kanal(lar) Fil TV
Kidz TV
Lisans kaynaklı:
Eurosport HD
Eurosport 2
Lifetime Türkiye
Websitesi sinematv.com.tr
İzlenebilirlik
Uydu yayını
Filbox 1-10 kanallar
Kablo yayını
KabloTV Sinema TV:
2. kanal (HD)
Sinema 2':
3. kanal (HD)
Sinema Aksiyon:
4. kanal (HD)
Sinema Aksiyon 2:
5. kanal (HD)
Sinema Aile:
8. kanal (HD)
Sinema Aile 2:
9. kanal (HD)
Sinema 1001:
10. kanal (HD)
Sinema Komedi:
12. kanal (HD)
Sinema Komedi 2:
13. kanal (HD)
ADSL ile IPTV
Tivibu Sinema TV:
11. kanal (SD)
333. kanal (HD)
Sinema TV 2:
12. kanal (SD)
334. kanal (HD)
Sinema TV Aksiyon:
13. kanal (SD)
335. kanal (HD)
Sinema TV Aile:
14. kanal (SD)
336. kanal (HD)
Sinema TV 1001:
15. kanal (SD)
337. kanal (HD)
İnternet televizyonu
Turkcell TV+ Sinema TV:
14. kanal (HD)
Sinema TV 2:
15. kanal (HD)
Sinema TV Aile:
16. kanal (HD)
Sinema TV 1001:
17. kanal (HD)
Sinema TV Aksiyon:
19. kanal (HD)

Sinema TV, Temmuz 2008 tarihinde D-Smart platformunda yayına başlayan ve Oflaz Medya Grubu'na ait film kanalıdır. Ayda yaklaşık 60'ı yeni olmak üzere toplamda yaklaşık 600 yerli ve yabancı film yayınlamaktadır. Ayrıca filmin yanı sıra tüm dünyanın bağımlısı olduğu yabancı diziler de yayınlamaktadır. İlk başlarda tek kanal olarak yayın yapan Sinema TV, sonrasında Sinema TV 2 ve Sinema TV Aile'nin de açılması ile 3 kanala çıkmıştır. Ekim 2009 tarihinde Sinema TV 2 ile beraber yüksek çözünürlüklü yayına geçmiştir. Şu anda ise Sinema TV, Sinema TV 2, Sinema TV Aile, Sinema TV 1001, Sinema TV Aşk ve Sinema TV Aksiyon olmak üzere, tamamı standart ve yüksek çözünürlüklü yayınlanan 6 kanaldan oluşmaktadır. Kanalların D-Smart bünyesinde yayına başlamasına rağmen, sonrasında Kablo TV, Superplay ve Tivibu gibi platformlarda da yayına başlamasıyla izlenebilirliği artmıştır. Ayrıca özel bir sinema kanalının birbirine rakip platformlarda yayın yapması da Türkiye'de bir ilk niteliği taşımaktadır. Aralık 2013'te D-Smart Sinema TV kanallarını 1 Ocak 2014'ten itibaren platformundan çıkarma kararı almıştır. Bu durumdan sonra Sinema TV kanallarının uydu üzerinden izlenebilirliği kalmamıştır. Fakat 2014'ün ikinci çeyreğinde Filbox adı altında bir ücretli platformu devreye alarak uydu yayınlarını devam ettirmeye başlamıştır. Filbox üzerinde yayın yapan kanallarında Irdeto 2 şifreleme sistemi kullanılmaktadır.

Sinema 2[değiştir | kaynağı değiştir]

Sinema TV 2 logosu.

Sinema 2, kanalda oynayan filmi 1 saat 45 dakika sonra tekrarını veren kanaldır. Sinema 2 HD adı altında yüksek çözünürlüklü yayını vardır. Filbox 2. Kablo TV 3. ve Tivibu 12. kanaldan yayın yapmaktadır.

Sinema Aile[değiştir | kaynağı değiştir]

Sinema TV Aile logosu.

Sinema Aile, aile temalı filmler ve animasyon filmleri yayınlayan kanaldır. Ayrıca günün belli saatlerinde çizgi dizi de yayınlmaktadır.Sinema Aile HD adı altında yüksek çözünürlüklü yayını vardır. Filbox 7. Tivibu 14. ve Kablo TV 8. kanaldan HD olarak yayın yapmaktadır. 24 Şubat 2018'dan itibaren Sinema Aile 2 olarak tekrar kanalı da HD olarak açılmıştır.

Tüm programları[değiştir | kaynağı değiştir]

Sinema Aile 2[değiştir | kaynağı değiştir]

Sinema Aile 2, Sinema Aile'de oynayan filmi 1 saat 45 dakika sonra tekrarını veren kanaldır. 24 Şubat 2018'de yayına başlamıştır. Filbox 8. kanaldan yayın yapmaktadır.

Sinema 1001[değiştir | kaynağı değiştir]

Sinema 1001, ödüllü filmleri yayınlayan kanaldır. Sinema 1001 HD adı altında yüksek çözünürlüklü yayını vardır. Tivibu 15. kanal, Filbox 5. kanal, Kablo TV 10. kanaldan HD yayın yapmaktadır.

Sinema Aksiyon[değiştir | kaynağı değiştir]

Sinema TV Aksiyon logosu.

Sinema Aksiyon, aksiyon, gerilim, korku, macera v.b filmleri yayınlayan kanaldır. Sinema Aksiyon HD adı altında yüksek çözünürlüklü yayını vardır. Filbox 3. kanal ve Tivibu 13. kanaldan SD,Kablo TV 4. kanaldan ise HD olarak yayın yapmaktadır.

Sinema Aksiyon 2[değiştir | kaynağı değiştir]

Sinema Aksiyon 2, Sinema Aksiyon'da oynayan filmi 1 saat 45 dakika sonra tekrarını veren kanaldır. 24 Şubat 2018'de yayına başlamıştır. Kablo TV 5. kanal, Filbox 4. kanaldan yayın yapmaktadır.

Sinema Komedi[değiştir | kaynağı değiştir]

Sinema Komedi komedi filmleri yayınlayan kanaldır. 14 şubat 2018 tarihinde açılmıştır. Sinema Komedi HD adı altında yüksek çözünürlüklü yayını vardır. Filbox 9. kanal ve Kablo TV 12. kanaldan ise HD olarak yayın yapmaktadır.

Sinema Komedi 2[değiştir | kaynağı değiştir]

Sinema Komedi 2, Sinema Komedi'de oynayan filmi 1 saat 45 dakika sonra tekrarını verecek kanaldır. Kablo TV 13. Kanaldan yayın yapmaktadır.

Sinema Yerli[değiştir | kaynağı değiştir]

Sinema Yerli, Türk filmleri yayınlayacak kanaldır. Henüz açılış tarihi kesin değildir.

Sinema Yerli 2[değiştir | kaynağı değiştir]

Sinema Yerli 2, Sinema Yerli'de oynayan filmi 1 saat 45 dakika sonra tekrarını verecek kanaldır. Henüz açılış tarihi kesin değildir.

Sinema TV Aşk[değiştir | kaynağı değiştir]

Sinema TV Aşk logosu.

Sinema TV Aşk, aşk temalı komedi, dram v.b filmleri yayınlayan kanaldır. 1 Haziran 2015 tarihinde yayınlarına son vermiştir.

Programları[değiştir | kaynağı değiştir]

Yabancı Dizi[değiştir | kaynağı değiştir]

Magazin[değiştir | kaynağı değiştir]

Eğlence[değiştir | kaynağı değiştir]

  • Sinehaber

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]