Sinema TV

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Şuraya atla: kullan, ara
Sinema TV
Sinema TV logosu.png
Kuruluş Temmuz 2008
Şirket Oflaz Medya Grubu
Sahibi Esra Oflaz Güvenkaya
Slogan İzlemediğiniz film kalmasın!
Ülke  Türkiye
Genel merkez Maslak, İstanbul
Adres Atatürk Oto Sanayi Sitesi 53. Sk. No: 11-C Çiftkurtlar Honda Plaza Kat: 2 34398
Kardeş kanal(lar) Fil TV
Kidz TV
Lisans kaynaklı:
Eurosport HD
Eurosport 2
Lifetime Türkiye
Websitesi sinematv.com.tr
İzlenebilirlik
Uydu yayını
Filbox 1-6 kanallar
Kablo yayını
KabloTV Sinema TV:
8. kanal (HD)
Sinema TV 2:
9. kanal (HD)
Sinema TV Aile:
10. kanal (HD)
Sinema TV 1001:
11. kanal (HD)
Sinema TV Aksiyon:
12. kanal (HD)
Sinema Komedi:
13. kanal (HD)
ADSL ile IPTV
Tivibu Sinema TV:
11. kanal (SD)
333. kanal (HD)
Sinema TV 2:
12. kanal (SD)
334. kanal (HD)
Sinema TV Aksiyon:
13. kanal (SD)
335. kanal (HD)
Sinema TV Aile:
14. kanal (SD)
336. kanal (HD)
Sinema TV 1001:
15. kanal (SD)
337. kanal (HD)
İnternet televizyonu
Turkcell TV+ Sinema TV:
14. kanal (HD)
Sinema TV 2:
15. kanal (HD)
Sinema TV Aile:
16. kanal (HD)
Sinema TV 1001:
17. kanal (HD)
Sinema TV Aksiyon:
19. kanal (HD)

Sinema TV, Temmuz 2008 tarihinde D-Smart platformunda yayına başlayan ve Oflaz Medya Grubu'na ait film kanalıdır. Ayda yaklaşık 60'ı yeni olmak üzere toplamda yaklaşık 600 yerli ve yabancı film yayınlamaktadır. Ayrıca filmin yanı sıra tüm dünyanın bağımlısı olduğu yabancı diziler de yayınlamaktadır. İlk başlarda tek kanal olarak yayın yapan Sinema TV, sonrasında Sinema TV 2 ve Sinema TV Aile'nin de açılması ile 3 kanala çıkmıştır. Ekim 2009 tarihinde Sinema TV 2 ile beraber yüksek çözünürlüklü yayına geçmiştir. Şu anda ise Sinema TV, Sinema TV 2, Sinema TV Aile, Sinema TV 1001, Sinema TV Aşk ve Sinema TV Aksiyon olmak üzere, tamamı standart ve yüksek çözünürlüklü yayınlanan 6 kanaldan oluşmaktadır. Kanalların D-Smart bünyesinde yayına başlamasına rağmen, sonrasında Kablo TV, Superplay ve Tivibu gibi platformlarda da yayına başlamasıyla izlenebilirliği artmıştır. Ayrıca özel bir sinema kanalının birbirine rakip platformlarda yayın yapması da Türkiye'de bir ilk niteliği taşımaktadır. Aralık 2013'te D-Smart Sinema TV kanallarını 1 Ocak 2014'ten itibaren platformundan çıkarma kararı almıştır. Bu durumdan sonra Sinema TV kanallarının uydu üzerinden izlenebilirliği kalmamıştır. Fakat 2014'ün ikinci çeyreğinde Filbox adı altında bir ücretli platformu devreye alarak uydu yayınlarını devam ettirmeye başlamıştır. Filbox üzerinde yayın yapan kanallarında Irdeto 2 şifreleme sistemi kullanılmaktadır.

Sinema TV 2[değiştir | kaynağı değiştir]

Sinema TV 2 logosu.

Sinema TV 2, kanalda oynayan filmi 1 saat 45 dakika sonra tekrarını veren kanaldır. Sinema TV 2 HD adı altında yüksek çözünürlüklü yayını vardır. Filbox 2. Kablo TV 9. ve Tivibu 12. kanaldan yayın yapmaktadır.

Sinema TV Aile[değiştir | kaynağı değiştir]

Sinema TV Aile logosu.

Sinema TV Aile, aile temalı filmler ve animasyon filmleri yayınlayan kanaldır. Ayrıca günün belli saatlerinde çizgi dizi de yayınlmaktadır.Sinema TV Aile HD adı altında yüksek çözünürlüklü yayını vardır. Filbox 6. Tivibu 14. ve Kablo TV 10. kanaldan HD olarak yayın yapmaktadır.

Tüm programları[değiştir | kaynağı değiştir]

Sinema TV 1001[değiştir | kaynağı değiştir]

Sinema TV 1001, ödüllü filmleri yayınlayan kanaldır. Sinema TV 1001 HD adı altında yüksek çözünürlüklü yayını vardır. Tivibu 15. kanal, Filbox 5. kanal, Kablo TV 11. kanaldan HD yayın yapmaktadır

Sinema TV Aksiyon[değiştir | kaynağı değiştir]

Sinema TV Aksiyon logosu.

Sinema TV Aksiyon, aksiyon, gerilim, korku, macera v.b filmleri yayınlayan kanaldır. Sinema TV Aksiyon HD adı altında yüksek çözünürlüklü yayını vardır. Filbox 3. kanal ve Tivibu 13. kanaldan SD,Kablo TV 12. kanaldan ise HD olarak yayın yapmaktadır.

Sinema Komedi[değiştir | kaynağı değiştir]

Sinema Komedi komedi filmleri yayınlayan kanaldır. 14 şubat 2018 tarihinde açılmıştır. Sinema Komedi HD adı altında yüksek çözünürlüklü yayını vardır. Filbox 6. kanal ve Kablo TV 13. kanaldan ise HD olarak yayın yapmaktadır.

Sinema TV Aşk[değiştir | kaynağı değiştir]

Sinema TV Aşk logosu.

Sinema TV Aşk, aşk temalı komedi, dram v.b filmleri yayınlayan kanaldır. 1 Haziran 2015 tarihinde yayınlarına son vermiştir.

Programları[değiştir | kaynağı değiştir]

Yabancı Dizi[değiştir | kaynağı değiştir]

Magazin[değiştir | kaynağı değiştir]

Eğlence[değiştir | kaynağı değiştir]

  • Sinehaber

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]