Simav Meslek Yüksekokulu

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla

Simav Meslek Yüksekokulu, Kütahya Dumlupınar Üniversitesinin Kütahya'nın Simav ilçesindeki Dr. İbrahim Naci Eren Yerleşkesi'nde yer alan meslek yüksekokuludur.

Kuruluş[değiştir | kaynağı değiştir]

Simav Meslek Yüksekokulu, Yükseköğretim Kurulu'nun 1994 yılında aldığı kararla Kütahya Dumlupınar Üniversitesine bağlı olarak 1994-95 döneminde dört ayrı programda eğitime başlamıştır.

Programlar[değiştir | kaynağı değiştir]

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Simav Meslek Yüksekokulu bünyesinde 12 programda iki yıllık ön lisans eğitim-öğretimi yapılmaktadır.[1]

Daha önceden MYO bölümlerinde yer alan Pazarlama, Muhasebe, İşletme, Organik Tarım ve Endüstriyel Elektronik programları daha sonra MYO bünyesinden çıkarılmıştır.

Sosyal yaşam[değiştir | kaynağı değiştir]

Simav MYO'da eğitim-öğretim Simav'da bulunan Dr. İbrahim Naci Eren Yerleşkesi'nde sürdürülmektedir. İki ayrı bloktan oluşan eğitim binasında dersliklerin yanı sıra, 4 bilgisayar labarotuarı, 1 elektronik, 1 elektrik laboratuvarı yer almaktadır. Öğrencilerin sosyal faaliyetlerine hizmet etmek üzere oluşturulan kafetarya spor tesisleri ve yurtlar da yerleşke yer almaktadır.[2] Geçmişte Organik Tarım Programı için hazırlanan ve yerleşke yakınlarındaki Eynal bölgesinde bulunan üniversitenin uygulama serasında ve öğrenciler uygulama yapabilmektedirler.

Bunun yanında Eynal, Çitgöl ve Naşa Kaplıcaları ile önemli bir termal turizm merkezi olan Simav'da bulunan okulun öğrencileri buralarda bulunan termal tesislerden uygun koşullarda yararlanabilmektir. Ayrıca şehirde konutların ısıtılmasında da jeotermal enerjiden yararlanılmaktadır.

Ulaşım[değiştir | kaynağı değiştir]

Dr. İbrahim Naci Eren Yerleşkesi içindeki Simav Meslek Yüksekokulu'na D 240 karayolundan Simav ilçesi sınırları içindeki Prof. Dr. Güner Önce Caddesi'ne girip 4. km ilerleyerek ya da Simav-Tavşanlı arasındaki D 595 karayolunun 6. kilometresinden Prof. Dr. Güner Önce Caddesi'ne girip 3 km ilerleyerek ulaşılabilir.

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ "Hakkımızda" (Türkçe). DPÜ Simav MYO. 18 Aralık 2017 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 2 Temmuz 2018. 
  2. ^ "Genel Tanıtım" (Türkçe). Kütahya Dumlupınar Üniversitesi. 18 Aralık 2017 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 2 Temmuz 2018. 

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]