Shefali Chowdhury

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Dünya vatandaşı (mesaj | katkılar) tarafından oluşturulmuş 19.00, 8 Mayıs 2015 tarihli sürüm
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Shefali Chowdhury
Shefali Chowdhury.jpg
Doğum 20 Haziran 1988
Galler Denbigh, Galler
Meslek Aktris
Boy 1,63 metre

Shefali Chowdhury, (d. 20 Haziran 1988), Denbigh, Galler) Bangladeş asıllı Gal oyuncudur. Harry Potter serisindeki Parvati Patil karakterini beyaz perdede canlandırmasıyla tanınmıştır.

Shefali aslen Bangladeşli, 5 çocuklu, Müslüman bir ailenin en küçüğüdür. 1980'lerde pek çok Bangladeşli, Birleşik Krallık'a göç ederken ailesi de Bangladeş'in Sylhet şehrinden İngiltere'ye göç etti.

İlk yer aldığı film adı pek duyulmamış Kannathil Muthamittal da olsa, Harry Potter ve Ateş Kadehi filminde Parvati Patil rolü sayesinde dikkatleri üzerine çekti.

Ateş Kadehi’nde Harry Potter'ın Noel Balosu eşini oynuyordu. Filmde Harry Potter'ı oynayan Daniel Radcliffe, Harry Potter ve Ateş Kadehi’ nin yapımı sırasında This Is London'a şöyle dedi: " Shefali ile bir dans sahnem vardı. O tamamiyle göz kamaştırıcıydı.”

Shefali imrenilen Parvati rolünü Birmington'daki Waverley okulunda son senesini okurken elde etti. O ve Afshan Azad, Harry Potter ve Ateş Kadehi filminde beraber rol aldıktan sonra yakın arkadaş olmuşlardır.[1]

Harry Potter serisinin yeni kısmı olan Harry Potter ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı'nda oynayacağı Parvati Patil rolü çekimleri ile çalışmaktadır.

Kaynakça

  1. ^ "NR chats to GOF's Patil twins", news.bbc.co.uk 11 Haziran 2007'de erişildi.

Ayrıca bakınız

Dış bağlantılar

IMDb'de Shefali Chowdhury