Serena (Pokemon)

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Serena
Pokemon XY&Z karakteri
Dosya:Serenatongue.jpeg
İlk görünüm Kalos, Where Dreams and Adventures Begin! (XY1)
Son görünüm Till We Compete Again
Seslendiren Işıl Kılıç
Bilgileri
Cinsiyet Kız

Serena, Pokemon Animesinin 17,18 ve 19.sezonu ve içerisinde Ash ile seyahat eden bir karakterdir. Başlangıç pokemonu fennekin'dir ve kendisi bir Pokemon sanatçısı'dır.

Animede öncesi[değiştir | kaynağı değiştir]

Serena küçükken Profesör Oak'ın yaz kampına katılması için annesi tarafından Kanto'ya gönderildi. Kampta ormanda kayboldu ve vahşi bir poliwag ile karşılaştı, ve korkup dizini yaraladı. O sırada poliwag'ı yakalamaya çalışan Ash Ketchum ile karşılaştı. Ash o gün Serena'nın dizindeki yarayı bir mendil ile sardı ve Serena'nın ormandan çıkmasına yarım etti. böylece daha çok küçükken Serena ve Ash karşılaşmış oldu.

Pokemon the Series: XY[değiştir | kaynağı değiştir]

İlk 4 Bölüm[değiştir | kaynağı değiştir]

Serena Kalos, Where Dreams and Adventures Begin! (XY1) bölümünde ilk defa animede gözüktü. Lumiose City Pursuit! bölümünde Serena'nın annesinin ünlü bir ryhorn yarışçısı olduğu gösterildi. aynı bölümde serena ryhorn'a binme konusunda antrenman yaparken annesi tarafından zorlandığını, ve bu işi sevmediği gösterildi. Aynı bölümde ryhorn'dan düşüp yaralandı. O sırada televizyon da Prizma kulesi'nde Garchompu sakinleştirmeye çalışan Ash Ketchum'u gördü. ertesi sabah Ash'in Kalos'da olduğunu öğrenince yolculuğa çıkmaya karar verdi.

Santalune şehri ve Ash ile tekrar karşılaşması[değiştir | kaynağı değiştir]

Profesör Sycamore'dan başlangıç pokemonu olarak Fennekin'i seçti. A Blustery Santalune Gym Battle! (XY5) bölümünde Santalune Şehri'ne ulaştı ve o sırada Ash'i Santalune Şehri spor salonu lideri Viola ile rozet için maç yaparken buldu.

O sırada Clemont ve Bonnie ile tanıştı. bölüm Serena'nın ash'e kendisini hatırlayıp hatırlamadığını sormasıyla bitti. XY6 bölümünde Ash'in Sanalune Şehri'nden rozeti almasına yardım etti. Ve Ash kendisine hedefinin ne olduğunu sorunca hayatta bir hedefinin olmadığını fark etti. XY7 bölümünde, Serena küçükken Ash'in ona verdiği mendili Ash'e geri verdi. O sırada Ash Serena'yı hatırladı.

Ash ile beraber yolculuk etmeye başladığında[değiştir | kaynağı değiştir]

Daha sonra Serena, Ash Rhyhorn yarışına ilgi duyduğunda Rhyhorn'a nasıl binileceğini ve yarışacağını öğretmesine yardımcı oldu. Bunu yaparken, Rhyhorn ve Rhyhorn'a binme hakkındaki düşünceleri Rhyhorn ona karşı çok dostane olduğunda hızla değişti. Daha sonra, Ash'e binmeyi öğrenmesine yardım ederken, Serena'nın annesinin evde Rhyhorn binicilik dersleri sırasında ona bağırdığını benzer sözler söyledi. O anda Serena, Rhyhorn yarışının sporunu yanlış değerlendirdiğini ve belki de düşündüğü kadar nefret etmediğini fark etti. Serena, aynı bölümde Rhyhorn yarışlarından hoşlanmadığını, ancak daha çok sevdiği bir hedef bulmak istediğini ifade etti.

Miette ile tanışması[değiştir | kaynağı değiştir]

XY25 bölümünde Serena bulundukları şehirde düzenlenen pokepuff yarışmasına katılmaya karar verdi. o sırada aynı yarışmaya katılan Miette ile tanıştı. İkisi de yarışmaya katılmasına rağmen kazanamadı. aynı bölüm Miette Serena'nın Ash'e olan duygularını fark etti.

Pokemon Sanatçısı olmaya karar vermesi.[değiştir | kaynağı değiştir]

Ash ve arkadaşları pokmon yaz kampına katılmaya karar verdi. yaz kampına shauna,Tierno ve Trevor ile tanıştılar. Serena, bölüm boyunca Shauna ile konuştu ve Shauna'nın Pokémon Sanatçısı olmayı hedeflediğini öğrendi. Shauna ile yaptığı konuşmalar, Arkadaşlarından belirli bir amacı olmayan tek kişi olduğunu fark etmesine yardımcı oldu. Shauna Serena'ya Pokemon Şovları hakkında bilgi verdi. Ve mevcut kalos kraliçesi Aria'nın pokemon şovlarını izletti. Bu da Serena'ya bir pokemon sanatçısı olmak için ilham verdi.

Serena vahşi bir pancham'ı arkadaşlarının da yardımıyla yakaladı. önümüzdeki bölümlerde Pancham Serena'nın pokemon şovlarında çok işe yarayacaktı.

XY: Kalos Quest[değiştir | kaynağı değiştir]

Serena'nın annesi ile yüzleşmesi[değiştir | kaynağı değiştir]

XY53 Bölümünde annesiyle buluştu, ama ilk başta ona bir Sanatçı olma niyetinden bahsetmeye cesaret edemedi. Daha sonra Serena sonunda annesine rüyasını anlattı ve kaybettiği takdirde eve dönüp Rhyhorn yarışçısı olmak için eğitim alması şartıyla kararlılığını kanıtlamak için ona bir Rhyhorn yarışına meydan okudu. Ancak annesi, Skiddo'nun sürücünün duygularını hissedebileceğini bilerek Skiddo'da yarışmayı önerdi . Serena, sürdüğü Skiddo'nun kararlılığını algıladığı annesini yarışta yenmeyi başardı ve böylece annesi bir Pokémon Sanatçısı olma izni verdi.

İlk pokemon şovu[değiştir | kaynağı değiştir]

Serena ilk pokemon şovune XY60 bölümünde çıktı. aynı pokemon şovunda Shauna da vardı. Serena sahneye çıktığında fennekin kurdeleye takılıp düştü. ve serena diskalifiye oldu.

Saçını kesmesi[değiştir | kaynağı değiştir]

Serena ertesi sabah erkenden Fennekin ve Pancham'ı yanına alarak iskeleye geldi ve önceki gün arkadaşlarına yansıtmadığı duygularını salıverdi ve ağlamaya başladı. İki pokemonundan rahatlık ve güvence alarak sırt çantasından makas çekti ve saçlarını omuzlarına kadar kesti.

Bundan sonra Serena bir sonraki Pokémon Şovu için çalışmaya devam etti. Ancak, bu eğitim seanslarından biri yanlış gitti ve Serena savaştıktan sonra Fennekin ve Pancham'da bağırdı ve Fennekin yanlışlıkla Flamethrower ile ona çarptı. Yaptıklarını fark eden ve bir Sanatçı olarak işe yaramaz hisseden Serena, utanç içinde kaçtı. Daha sonra kendisine Ariana adını veren genç bir kadın yaklaştı ve ikisi günün geri kalanını birlikte alışveriş yaparak geçirdi. Bu süre zarfında Ariana, Serena'nın neler yaşadığını duyduktan sonra onu Pokémon'u telafi etmeye ve Serena'nın o akşam daha sonra yaptığı yakın bağı hatırlamaya teşvik etti. İki kız daha sonra Çift Savaş yaptı Fennekin Braixen'e dönüştü.ancak Ariana bir telefon aldığında ayrılmak zorunda kaldıktan sonra maç iptal edildi. Ertesi gün Serena, "Ariana" nın aslında Aria olduğunu keşfetti (daha önce tanıdık geldiğini hissetti) ve gizlice ona tüm yardımları için teşekkür etti.

İlk prenses anahtarını kazanması[değiştir | kaynağı değiştir]

XY80 bölümünde Serena, Miette ve kılık değiştirmiş Jessie'ye karşı yarışacağı ikinci Pokémon Şovu'na katıldı. İlk turu, Poké Puff pişirme yarışmasını,geçti. Bununla birlikte, Freestyle Performansından önce Jessie elbisesini yırtarak ona çarptı. Ash'den öğrendiği asla vazgeçmeyen tutumun yanı sıra terzilik konusunda becerisi sayesinde Serena, çağrılmadan hemen önce elbiseyi dikebildi. İkinci turda seyirciyi çok etkilemiş bir performans sergiledi. Sonuç olarak, ilk oylama performansından hala hissettiği kaygıya rağmen yarışmayı kazanan ve ilk Prenses Anahtarını alan en çok oy alan Sanatçı oldu .

Bu yarışmadan sonra Ash ile birlikte yolculuk ederken, dans etmeyi seven vahşi bir Eevee yakaladı. ve sonraki Pokemon Şovu için Anistar şehri'ne doğru yola çıktılar.

Anistar şehrinde'ki pokemon şovunda 2.prenses anahtarını kazandı. A Dancing Debut!(XY101) bölümünde Serena 4.Pokemon Şovu'na katıldı fakat eevee'nin ayağını kayması ve düşmesi sebebiyle anahtarı kazanamadı. Party Dancecapades! (XY105) bölümünde Ash ile birlikte James ve Miette ile Pokemon maçı yaparken Eevee'si evrim geçirerek sylveon'a dönüştü. Master Class Choices!(XY109) bölümünde 3. Prenses anahtarını kazanarak usta sınıfında yarışmaya hak kazandı.

Pokemon: XY&Z[değiştir | kaynağı değiştir]

Usta sınıfı Pokemon Şovu[değiştir | kaynağı değiştir]

Master Class is in Session!(XY112) bölümünde usta sınıfı Pokemon Şovu'na katılmak için Gloire Şehri'ne vardılar. Rakipleri, Nini,Miette ve Shauna'da usta sınıfında yarışmaya hak kazanmıştır. İlk turda Miette ve Sara lee'yi geçerek 2.tura geçti. 2. turda jessielee ve Shaunayı yenerek Aria ile karşılaşmaya hak kazandı. Fakat Kalos Kraliçesi olan Aria'yı unvanından edemedi.

Final ve Anime sonrası[değiştir | kaynağı değiştir]

Ardından XY140 bölümüne kadar Ash ile seyahat etmeye devam etti. XY serisinin finalinde Hoenn bölgesine giderek oradaki Pokemon yarışmalarına katılmaya karar verdi ve son bölümde arkadaşlarına veda ederken Ash'i öptü. ve Hoenn bölgesine doğru yola çıktı...