Scott Columbus

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla

Scott Columbus, (d. 10 Kasım 1956 - ö. 4 Nisan 2011) Manowar isimli Heavy metal grubunun bateristidir.

Donnie Hamzik'ten sonra Manowar grubuna dahil olmuştur. Into Gory Ride, Hail To England, Fighting The World, Kings Of Metal, Louder Than Hell ve Warriors Of The World United albümlerinde Manowar kadrosu dahilinde yer almıştır. 1992 yılında oğlunun sağlık sorunları nedeniyle gruptan ayrıldı, bu sırada kadroya Rhino dahil oldu. Triumph of Steel albümünde Rhino'yu duymaktayız. Daha sonra şımardı ve 1996 yılında tekrar gruba dahil oldu. 1996 yılındaki Louder Than Hell albümünde bateriyi Rhino'dan devraldı.

Scott eskiden bir musluk tamircisiydi ve amatör bir şekilde bateri çalıyordu. Joey DeMaio'nun sevgilisinin bir arkadaşının abisi olan Scott bu şekilde Joey ile tanışmış ve gruba dahil olmuştur. Ancak şu an çocuğunun hastalığıyla ilgilendiği için geçici bir süreliğine grupta çalmayı bırakmıştır. Bateriye çok sert vurması onun en büyük özelliğidir ve dünyaya ününün yayılmasını sağlamıştır. Bunun yanı sıra heyecansız ve aşırı soğukkanlı olması da bir başka özelliğidir. Hayranları onun bagetleriyle bateriye vuruşlarını Thor'un çekici olarak kabul ederler. Şu anda Scott'ın yokluğunda grubun bateristi eski elemanlardan Donnie Hamzik'dir.

Scott Columbus'un ilginç yönlerinden birisi normal standartlardaki baterilerin vuruşlarına dayanamamasıdır. Scott için özel yapım dayanıklı bateriler yapılmıştır. Ayrıca, solak olduğu için bateri setini ters kurar.Blow your speakers 'ın klibinde iki bageti üst üste koyup galeta kırar gibi kırar. Ayrıca Manowar'ın sigara kullanan tek üyesidir.

Ölümü[değiştir | kaynağı değiştir]

4 Nisan 2011'de 54 yaşında ölmüştür.

Ölümü Manowar resmî sitesinden şu şekilde duyurulmuştur.[1]

"With great sorrow we announce the passing of our brother Scott Columbus. A rare talent, equally a rare individual, a father, a friend and a brother of metal. All of the great moments we spent together are burnished in our hearts and memories forever. We know he is in a good place and at peace. He will never be forgotten." Your family and brothers, Joey, Eric, Karl, Donnie. And all at Magic Circle Music.

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]