School Days

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Şuraya atla: kullan, ara

School Days (スクールデイズ Sukūru Deizu) 0verflow tarafından geliştirilmiş bir yetişkin görsel romanıdır. 0verflow oyunu 28 Nisan 2005 de Windows için, sonra ise PlayStation 2 (PS2) ve PlayStation Portable (PSP)'e port edilmiştir. Hikaye lise 2 öğrencisi Makato Ito'nun birden fazla kıza çelişkili aşk yaşamasını ve kendisine ardından diğer karakterlere etkisini anlatır. Hikaye az da olsa oyuncu etkileşimine ihtiyaç duyar. Oyuncular yaptıkları seçimlere göre hikayeyi şekillendirirler. Oyunun bazı sonları iyi bazı sonları ise ağır şiddet içermektedir.

Hikaye(Spoiler içerir, animenin tamamını anlatmaktadır.)[değiştir | kaynağı değiştir]

Itou Makoto her gün okula trenle gitmektedir. Lise-1'in ikinci yarısında trende Katsura Katonoha adında bir kıza aşık olur. İkinci dönemde Makoto'nun sırdaşı Sekai Saionji diye bir kızdır. Sekai Saijonji, Itou ve Katsura'nın arasını yapmak isterken Makoto'ya aşık olur. Makoto bir aşk üçgeninin arasında kalır. Daha sonra okul festivalinde japonların geleneksel folk dansını Sekai ile yapmıştır. Sekai'nin en iyi arkadaşı Setsuna, Makoto ile yatarak Sekai'ye ihanet etmiştir ve şehri terketmiştir. Sekai, arkadaşının şehirden ayrıldığını ve Makoto'nun kendini başka kızlarla da aldattığını farkettiğinde üzüntüsünden yatağa düşer. 3 gün okula gitmez. O ara hamile olduğunu farkeder ve bunu Makoto'ya söyler. Makoto artık Sekai'den ayrılamaz. Bir yılbaşı gecesi Makoto o tren günlerini hatırlar ve o sırada Katsura ile karşılaşır. Katsura, Makoto'ya ne olursa olsun onu seveceğini söyleyince Makoto pişman olur. Sekai, Makoto'nun evini terkeder ve Makoto, Katsura'yı eve getirir. Makoto çay demlerken zil çalar. Makoto içeri gittiğinde bir tokat sesi duyar. Kapıya gider, Sekai oradadır. Sekai'nin gözü önünde Katsura ile öpüşür. Bunun üzerine Sekai orayı tekrar terkeder ve depresif davranır. Ertesi gün hiçbir şey yokmuş gibi davranır. Makoto, Sekai'yi evine davet eder. Makoto "Çay yapacağım" diyince Sekai "Hayır, ben yaparım" der. O sırada mutfağa gider ve mesajlar yazar. Makoto mesaja bakar. Mesajda "Üzgünüm" yazıyordur. Aşağı iner, iner, iner ve "Güle güle" yazdığını görür. Arkasını döner dönmez Sekai bıçaklar. O sırada Makoto yere düşer. Sekai fırsatı değerlendirir ve kan akıtmaya devam eder. O sırada Makoto'nun gözünden hayatı geçer. Sekai evden kaçar. Katsura gelip gördüğünde şok olur.

Sekai evde yatağa düşer. O sırada telefonuna mesaj gelir. Tereddütle uzanır ve bakar. Mesaj Makoto'dandır. Tabi Sekai şaşırır. Mesajda "Okulda buluşalım" yazıyordur. Okulda her zamanki yere gider. Bir bankın üzerinde bir bavul vardır. Ona yaklaştığında Katsura'yı farkeder ve arkasını döner.Katsura bavulun içinde Makoto'nun olduğunu söyler.Ardından Makoto Sekai'yinin boynunu keser .Sonra Sekai'nin karnını deşer.Ve sonra daha önceden Sekani'nin sırf Makoto'yu geri kazanmak için hamile olduğunu söylediğini düşünen Katsura kontrol eder , "Tahmin ettiğim gibi, içeride kimse yok" der.Daha sonra ise yılbaşında Makoto'yu davet ettiği yata biner ve yanına aldığı bavuldan Makoto'nun kesik başını alıp sarılarak yatla denize açılır.

Karakterler[değiştir | kaynağı değiştir]

Itou Makoto
Itou Makoto ilk başlarda Katsura'ya aşık olan bir karakterdir. Dizinin başrolüdür, Babası kardeşiyle birlikte başka bir şehirde yaşamaktadır. Makoto okuldaki kızlar arasında çok popülerdir 7 tanesiyle yatmış bulunmaktadır.

Katsura Katonoha
Makoto'nun ilk aşkıdır. Erkeklerden çok çekinen bir karakter, tam bir ev hanımı. Makoto'nun ona dokunmasından bile oldukça rahatsız olan Katsura, Makoto'nun tüm yaptıklarına rağmen inatla ve sabırla onu ister.

Sekai Saionji
Çok dışa dönük, fırlama bir karakter. Başlangıçta Katsura ve Makoto'yu birleştirmek isterken Makoto'ya aşık oldu. En son Makoto'yu öldürdü ve Katsura tarafından öldürüldü. En iyi arkadaşı Setsuna'dır.

Kiyora Setsuna
Kiyora, Sekai'nin en iyi arkadaşıdır.10. bölümde şehri terkeder fakat terketmeden önce Sekai'ye ihanet eder. Makoto ile yatar. Bunu duyan Sekai büyük bir bozguna uğrar. Birkaç hafta okula gitmez ve hamile olduğunu o aralarda anlar. Setsuna asık suratlı, gizli kapaklı işler çeviren birisidir.

Hikari Kuroda
Makoto'nun arkadaşı Taisuke ile bir süre ilgilenen, fazla çekici olmayan bir karakterdir. Son bölümlerde Makoto ile yatmıştır.

Nanami Kanroji
Bu kız 10. bölümde biriyle yattığının videosu çekilerek yakalanmıştır. Sekai tam onu dışarı çıkaracakken Makoto ile Otome Katuo'nun videolarını görür. İşte tam o an Setsuna şehri terk eder. Sonuçta Nanami rezil olmuştur.

Otome Katuo
Makoto'nun ortaokuldan arkadaşıdır, zaman zaman oldukça agresifleşebilen bir kızdır.

Taisuke Sawanaga
Makoto'nun en iyi arkadaşı. Makoto'nun aksine, Taisuke'nin kızlarla arası hiç iyi değildir. Hikari'nin ondan hoşlandığının neredeyse asla farkına varmaz ve sürekli ulaşamayacağı kızlara ilgi duymayı sürdürür. En çok istediği şey bir kız arkadaş edinmek ve Makoto gibi olgun bir karakter olmaktır. Kızlar ondan kaçıyor fakat bir keresinde Otome ile Makoto ve Sekai'ye tuzak kurmuşlardır.

Kokoro Katsura
Kotonoha'nın kardeşidir. Ablasından ziyade çok dışa dönüktür.