Sanctuary Records

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Sanctuary Records Group Ltd.
Ana şirketBMG Rights Management
Kapanma2007
KurucuRod Smallwood, Andy Taylor
Dağıtıcı(lar)Alternative Distribution Alliance
TarzRock, heavy metal, pop, elektronik, hip hop
KökenBirleşik Krallık

Sanctuary Records Group Limited, Birleşik Krallık merkezli bir plak şirketi ve BMG Rights Management'ın bir yan kuruluşuydu. Haziran 2007'ye kadar, Birleşik Krallık'taki en büyük bağımsız plak şirketi ve dünyanın en büyük bağımsız müzik yönetim şirketiydi. Ayrıca 160.000'den fazla şarkıyla dünyanın en büyük bağımsız müzik fikri mülkiyet hakları koleksiyonuna sahipti.[1]

Nisan 2007'de Billboard, Sanctuary Records'un ABD'de yaz itibarıyla lisanslama ve yeni medya operasyonlarının devam edeceğini, ancak bir yayın etiketi olarak devam etmeyeceğini bildirdi. 15 Haziran 2007 tarihinde Universal Music Group, 44,5 milyon £ karşılığında Sanctuary Records'u satın almak için bir anlaşmaya vardığını açıkladı. Anlaşma Ekim 2007'de tamamlandı. Aralık 2007'ye gelindiğinde Sanctuary adının aşamalı olarak kaldırılmaya başlandığı, hem Morrissey hem de Robert Plant'in gelecekteki albümlerinin ise Universal'ın sahip olduğu Decca Müzik Grubu'na aktarıldığı ortaya çıktı.

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ "Corporate Information". Sanctuary Records Group Official Website. 27 Eylül 2007 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 10 Nisan 2012. 

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]