Ryan Dusick

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Şuraya atla: kullan, ara
Ryan Dusick
Doğum 19 Eylül 1977 (1977-09-19) (40 yaşında)
Los Angeles, Kaliforniya Amerika Birleşik Devletleri
Tarzlar Pop rock, soul, pop
Çalgılar Bateri
Etkin yılları 1994-2006
Müzik şirketi A&M Octone
İlişkili hareketler Maroon 5
Kara's Flowers

Ryan Dusick (doğum 19 Eylül 1977 Los Angeles, ABD) Amerikalı müzisyen. Pop rock grubu Maroon 5'ın ilk ve eski bateristi.

Biyografisi[değiştir | kaynağı değiştir]

Kara's Flowers[değiştir | kaynağı değiştir]

Dusick 1994'te Frenchwoods Festivali'nde tanıştığı Adam Levine, Jesse Carmichael ve Mickey Madden'la Kara's Flowers adlı grubu kurdu.[1]

Grup Reprise Records şirketiyle anlaştı[1] ve 1997'de ilk albümleri The Fourth World'ü yayınladılar. Albüm istenilen başarıyı gösteremedi. Albümün tek teklisi (single'ı) "Soap Disco" da başarısız oldu. Bu başarısızlık üzerine şirketle anlaşmaları iptal edildi ve grup dağıldı.

Maroon 5[değiştir | kaynağı değiştir]

2001 yılında Kara'S Flowers üyeleri yeniden bir araya geldi ve yanlarına eski Square gitaristi James Valentine'yi de alarak Maroon 5'ı kurdular.[2] Grup önceki şarkılarından daha farklı alt yapılara sahip yeni şarkılar yapmaya başladı. Pek çok şarkıyı yazarken Levine'nin o dönemde sona eren ilişkisini referans aldılar.[1] 2002'de Octone Records etiketiyle Songs About Jane adlı albümü yayınladılar.

Grup 47. Grammy Ödülleri'ne "En İyi Yeni Sanatçı" ödülünü kazandı.[2] Ayrıca Sonraki yılda ilk albümlerinde yer alan "This Love" "En İyi Grup ya da İkili Pop Vokal Performansı" ödülünü kazandı.[3]

Dusick grupla beraber pek çok konser verdi ancak 2004'ün sonlarında kolunda bir rahatsız çıkması üzerine yedek baterist olarak görev almaya başladı. 2006'da ise yerini tamamen Matt Flynn'a bıraktı.

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]

IMDb'de Ryan Dusick