Roosevelt Skerrit

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Roosevelt Skerrit

Roosevelt Skerrit (d. 8 Haziran 1972),Dominika Topluluğu Vieille seçim Parlamentosu Üyeliğinin yanı sıra Dominika'nın mevcut Başbakanı.

Roosevelt Skerrit Bölgesel OECS Başkanı olarak görev yapmış ve en son Ocak 2010 tarihinden itibaren Karayip Topluluğu (CARICOM) Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapmaktadır.

Roosevelt Skerrit Pierre Charles'ın ölümünden sonra 2004 yılı Ocak ayında Başbakan oldu. Roosevelt Skerrit, Başbakan olmanın yanı sıra ayrıca Dışişleri Bakanı, Maliye Bakanı ve Dominika İşçi Partisi lideri olarak hizmet vermektedir.

Roosevelt Skerrit Yurtdışında yüksek öğrenimini takip etmesinden önce Dominika Özgürlük Partisi gençlik kolu olan Genç Özgürlük Hareketi'nin bir üyesi oldu. Skerrit, New Mexico Devlet Üniversitesi'nde devam ederken Dominika Öğrenci Derneği Başkanı olarak görev yaptı. Daha sonra Mississippi Üniversitesi'ne giderek İngilizce ve Psikoloji üzerine lisansı yaptı.

Roosevelt Skerrit ülkesine dönünce Dominika İşçi Partisi üyesi oldu. Aynı zamanda Clifton-Dupigny Community College'da İngilizce öğretim görevlisi oldu.