Ronan Parke

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Ronan David Parke
Genel bilgiler
Doğum adı Ronan David Parke
Doğum 8 Ağustos 1998 (1998-08-08) (20 yaşında)
Norfolk, Poringland, İngiltere
Tarzlar Pop
Meslekler Şarkıcı
Çalgılar Vokal

Ronan David Parke (d. 8 Ağustos 1998) İngiliz Poringland, Norfolk'ta yaşayan, genç yaştayken (12 yaşında) Britain's Got Talent yarışmasına katılan ve jürileri çok etkileyen genç bir şarkıcıdır. Hiç beklenmedik bir şekilde çok az fark ara ile yarışmadan ikinci olarak ayrıldı. Ronan'ın yeteneğini fark eden Sony Music Ronan ile çalışmaya başladı. Ronan ilk klibi olan "Ronan Parke"ı 24 Ekim 2011'de çıkardı. Ronan hayranlarına Ronanatör adını vermiştir. Klibini çıkardıktan sonra İngiltere'nin birçok yerinde sahnede yer aldı.

Hayatı[değiştir | kaynağı değiştir]

Ronan Parke Maggie ve Trevor Parke tarafından Poringland'ta Norfolk adında küçük bir köyde doğdu. Declan adında kendinden iki yaş büyük bir ağabeyi var. Ailesi Norwich City FC oyuncusu Bryan Gunn'ın ailesine çok yakınlardır ve Bryan Gunn'ın kızı Ronan'a Britain's Got Talent yarışmasına başvurmasına yardım etmiştir. Ronan yarışmaya katılmadan önce iki sene boyunca şan dersleri almıştır ve bu dersleri aldıktan sonra yarışmaya katılmak için kendini hazır hissetmiştir.

Ronan şu anda Framingham Earl High School'da okumaktadır.

Kariyeri[değiştir | kaynağı değiştir]

2011: Britain's Got Talent[değiştir | kaynağı değiştir]

Ronan Britain's Got Talent yarışmasının seçmelerine Amanda Holden, Michael McIntyre ve Louis Walsh jürilerinin karşısında katıldı. Ronan Seçmelerde "Feeling Good" şarkısını söyledi ve 2500 izleyici ve 3 jüri Ronan'ı ayakta alkışladılar.Çok iyi yorumlar alarak ^jüriden de "evet" alarak seçmelerden başarılı bir şekilde ve geri gelmek üzere ayrıldı.

Üç'üncü seçmeler için herkes Ronan'ı çok büyük bir merakla ve heyecanla bekliyorlardı ve bunun üzerine Ronan'ı birkaç hafta sonraki yarı finale koydular.

Ronan yarı finalde karşımıza Bob Dylan'dan "Make You Feel My Love" şarkısı ile karşımıza çıktı. Performansından sonra + jürinin hepsinden övgü aldı. Ronan Parke yarı finalden çok iyi oylar aldığı için direkt olarak adını finale baş harflerini yazdırdı.

4 Hazirandaki finalde Kelly Clarkson'un "Because of You" şarkısını seslendirdi. Tekrardan jüriler ve izleyiciler Ronan'ı ayakta alkışladılar ve onu birkez daha övgüye boğdular. Yarışmanın geri kalanı izleyenlere yani onların oylarına bağlıydı. Ancak Ronan 2.6 değerinde az bir farkla yarışmayı ikinci olarak tamamladı. Yarışmanın birincisi ise Jai McDowall oldu. Bu olay Ronan'ı çok hayal kırıklığına uğrattı fakat onun için çok büyük bir deneyim ve tanınma şansı oluşturdu.

Yarışmadan sonra[değiştir | kaynağı değiştir]

Yarışmadan sonra uzun bir süre üzüntüsü sürdü fakat sonra albüm çıkartmaya karar verdi. İlk albümünü oluşturmak için Sony Music'e başvurdu. Başvurusu kabul edildi ve ilk albümünü oluşturmaya koyuldu.

2011: Ronan Parke Albümü[değiştir | kaynağı değiştir]