Roddy Ricch

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Roddy Ricch
Doğum adıRodrick Wayne Moore Jr.
Doğum22 Ekim 1998 (25 yaşında)
Kaliforniya, ABD
TarzlarRap · hip hop · trap
MesleklerMüzisyen · söz yazarı · besteci

Roddy Ricch (22 Ekim 1998, Kaliforniya) ya da doğum adıyla Rodrick Wayne Moore Jr., Amerikalı rapçi, şarkıcı ve söz yazarıdır.

Bird Vision Entertainment dizisi aracılığıyla Atlantic Records'a imza attı. İlk mixtape Feed Tha Streets'i 2017'de ve ikinci Feed Tha Streets II'yi 2018'de yayınladı.Roddy Ricch, zirveye ulaşmaya yönelik en son hip hop yeteneklerinden biridir. Ricch, sektöre girdiğinde fırtınaya neden oldu ve rap oyunundaki birçok üst düzey oyuncu bu genç dahiyi fark etti. Bununla birlikte, rap endüstrisinin talihsiz gerçekliği, alaka düzeyini kaybetmenin çok fazla zaman almamasıdır. Birçok gence verilen umut, başlangıçta söz verdikten sonra kayboldu.

Roddy Ricch'i rahatsız eden bir şey değil. Sahneye çıkmasından bu yana iki yıldan fazla zaman geçti ve zahmetsizce oyunun zirvesinde kalmayı başardı. Bu eser Roddy’nin başarılarına, motivasyonuna ve gelecekle ilgili planlarına bakacak. Roddy 8 yaşındayken kötülüklere başladı, ancak basketbolla da büyük ilgisi vardı. XXL Magazine ile lisede oynadığı günler hakkında konuştu.

Roddy onunla oynamaya devam etti ve Kasım 2017'de ilk mixtape Feed Tha Streets'i yayınladı. Kaset, Nipsey Hussle ve Meek Mill gibi rapçilerden tanınmasını sağladı. Nipsey, Roddy’nin 2018 EP Be 4 Tha Fame'inden çok etkilendi ve onu Los Angeles PowerHouse konserinde konuk olarak davet etti.

Roddy’nin EP'si ona daha fazla poz verdi ve Temmuz 2018'de hit parça single'ı Die Young'ı oluşturmak için yapımcı Londra ile da Track'de işbirliği yaptı. Tek kişi kısmen ölen rapçi XXXTentacion'a adanmıştı. Roddy’nin şöhreti, Meek Mill’in dördüncü stüdyo albümü Şampiyonası’nda yer aldıktan sonra yükselmeye devam etti.

Kasım 2018'de Roddy ikinci mixtape Feed Tha Streets II'yi yayınladı. Mixtape büyük bir hit oldu ve Şubat 2019'da Roddy, Nipsey Hussle ile Racks in The Middle adlı yolda işbirliği yaptı. Haziran 2019'da Roddy, Ballin şarkısına vokal sağlayarak DJ Mustard’ın üçüncü stüdyo albümü Perfect Ten'de yer aldı. Şarkı, DJ Mustard’ın albümdeki en yüksek şarkı oldu. Roddy’nin ilk stüdyo albümü nihayet Aralık 2019’da düştü. Billboard 200’de bir numaraya yükseldi ve zirveye çıktı.

Ricch, rap oyununda oldukça etkilendi ve bunun için gösterilecek 3 Grammy ödül adaylığı var. Ballin şarkısı için En İyi Rap/Sung Performans ödülü ve Ortadaki Raflar için En İyi Rap Performansı ve En İyi Rap Şarkısı ödülüne aday gösterildi.Roddy'yi dinlerken not ettiğiniz ilk şey, oyunda kimseye benzememesi. Onun tarzı, farklı kuşak raplerden farklı tarzların bir karışımı gibi. Eski okul rapçileri kadar sert ve lirik olarak yönlendirilmemiş ve aynı zamanda tarzı mevcut mumble rap dalgasından sapıyor. Roddy, XXL'e, büyüdüğünde farklı stillere maruz kalmasının onu eşsiz rap akışını geliştirdiğini söyledi.

Roddy şöhret için müzik yapmadığını iddia ediyor. Onun için her şey mesajını çıkarmak ve beraberinde gelen servetin tadını çıkarmakla ilgilidir. Roddy’nin başarı arayışı, en iyi arkadaşının trajik ölümünden geldi.

Roddy’nin en iyi arkadaşı ona başarı için her şeyi yapmasını tavsiye etti. Roddy, XXL'e dünyanın bir sonraki en zengin adamı olacağını söyledi. Müziği listelere hâkim olmaya devam ederse, o rüyayı da başarabilir. Ricch şu anda rap müzik başarısında zirveye çıkıyor, ancak uzun süre yapmayı planladığı bir şey değil. Roddy, işe odaklanmayı bırakmadan önce bir süre rap yapmayı planlıyor. Bazıları, Jay-Z'nin yaptığı gibi diyebilir.[1]

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ "Arşivlenmiş kopya". 31 Mart 2019 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 10 Mayıs 2020.