Rise of the Tomb Raider

Vikipedi, özgür ansiklopedi

Rise of the Tomb Raider (Tomb Raider Yükselişi) Crystal Dynamics tarafından geliştirilen, Microsoft Studios ve Square Enix firmaları tarafından yayımlanan aksiyon-macera oyunudur.2013 Yılında piyasaya sürülen Tomb Raider oyununun devamı niteliğindedir.10 Kasım 2015'te Xbox One ve Xbox 360 konsolları için çıkışını gerçekleştirmiştir.Microsoft Windows ve Playstation 4 içinse 2016 yılında çıkacağı duyurulmuştur.Oyun Voksi adlı korsan grubu tarafından bypass edilmiş , CONSPIR4CY adlı korsan grubu tarafından kırılmıştır.

Oyunun Konusu[değiştir | kaynağı değiştir]

Rise of the Tomb Raider
Rise of the Tomb Raider.jpg
Oyunun kapağı
Geliştirici Crystal Dynamics Bunu Vikiveri'de düzenle
Yayımcılar Microsoft Studios, Square Enix
Yapımcı Crystal Dynamics
Tasarımcı Kam Yu
Besteci Bobby Tahouri Bunu Vikiveri'de düzenle
Seri Tomb Raider
Platformlar PC, Xbox 360, Xbox One, PlayStation 4
Çıkış

Xbox 360, Xbox One 10 Kasım 2015 Windows 29 Ocak 2016

PlayStation 4 11 Ekim 2016
Tür Aksiyon Macerası
Mod Tek oyunculu oyun Bunu Vikiveri'de düzenle

Rise of The Tomb Raider, Oynanış bakımından 2013 yılında piyasaya sürülen Tomb Raider oyunuyla benzer özellikleri taşıyor. Hikâye olarak bir önceki oyunda hayatta kalma mücadelesi veren Lara Croft bu seride ölümsüzlüğün sırrını keşfetmek için yola koyuluyor. Aynı zamanda oyunculara ilk mezar keşfini tanıklık etme fırsatını sunuyor.

Oyun, sırlarla dolu bir dünyada maceradan maceraya atılarak çeşitli ölümcül tuzaklar ve devasa antik yerleri keşfetmenin yanı sıra heyecan verici bulmacaları ve antik yazıların şifrelerini çözmemiz için bizleri bekliyor.

Rise of the Tomb Raider oyununda, Lara Croft, "Ölümsüz Koschei" ve "Kayıp Kitezh Şehri" isimli iki Slav peri masalında geçen ölümsüzlüğün sırrını araması ele alınıyor.

Lara'nın ünlü bir arkeolog olan babası, geçmişte yıllarını verdiği ve saplantılı olduğu bir keşif sonucunda tüm saygınlığını hatta sonunda yaşamını da yitirmiştir. Lara eve döndükten sonra babasının araştırmalarına gömülür ve yaptığı araştırmalar sonucunda hem babasının başladığı işi bitirmek hem de ölümünün ardında yatan gerçekleri su yüzüne çıkarmak için Suriye'ye doğru yola çıkar.Orada bulduğu ipuçları onu Sibirya'nın soğuk tepelerine götürecek ve yeni macerası başlayacaktır. Ancak aynı gizemin peşine düşen düşmanlarda hesaba katıldığında bu macera Lara için hayatta kalma savaşına da dönüşecektir.

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]