İçeriğe atla

Remember: War of the Son

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Remember: War of the Son
Remeber
Tanıtım posteri
Tür
Proje tasarımcısıPark Young-soo
SenaristYoon Hyun-ho
YönetmenLee Chang-min
Yaratıcı yönetmen(ler)Ham Joon-ho
Kim Yoon-hee
Başrol
BesteciPark Se-jun
Ülke Güney Kore
DiliKorece
Bölüm sayısı20
Yapım
Yönetici yapımcıLee Jang-soo
YapımcıPark Chang-yong
Jo Gun-won
Gösterim süresi60 dakika
Çarşamba ve Perşembe 21:55 (KST)
Yapım şirketiLogos Film
Yayın bilgileri
KanalSBS
Yayın tarihi9 Aralık 2015 (2015-12-09) - 18 Şubat 2016 (2016-02-18)
Dış bağlantılar

Remember: War of the Son (Korece리멤버 – 아들의 전쟁, romanizeRimembeo – Adeur-ui Jeonjaeng) Yoo Seung-ho, Park Min-young, Park Sung-woong ve Namkoong Min'in başrollerini paylaştığı 2015-2016 Güney Kore gerilim televizyon dizisidir.[1][2] 9 Aralık 2015'ten 18 Şubat 2016'ya kadar SBS'de 20 bölüm olarak yayınlandı.[3]

Seo Jin-woo'nun hipertimezi adı verilen özel bir durumu var ve bu da neredeyse her günü mükemmel ayrıntılarla hatırlamasını sağlıyor. Babası Seo Jae-hyuk ise Alzheimer hastalığına yakalanmış ve hafızasını kaybetmesine neden olmuştur. Seo Jae-hyuk haksız yere cinayetten hüküm giydiğinde, Jin-woo babasının masumiyetini kanıtlamaya yemin eder. Dört yıl sonra, Seo Jin-woo gerçek suçluları parmaklıklar ardına koymak için bir avukat olur, ancak rüşvet, yolsuzluk ve ihanet ona adalete giden kolay bir yol bırakmaz.

Oyuncu kadrosu ve karakterler

[değiştir | kaynağı değiştir]

Ana karakterler

[değiştir | kaynağı değiştir]
Çocukken, annesi ve erkek kardeşi bir trafik kazasında öldükten sonra babasıyla yaşamaya başlar. Üstün hafızasını kullanarak, babasının masumiyetini kanıtlamak ve idamını önlemek için liseyi bıraktıktan sonra Güney Kore'nin en genç avukatı olmayı başarır. Lee In-ah ile tanıştıktan dört yıl sonra onun erkek arkadaşı olur. Daha sonra Alzheimer'dan muzdariptir ve sürekli olarak dizi boyunca kötüleşen ani hafıza kaybı yaşar. Bu, onu Nam Gyu-man'ı ve Il-ho şirketini adalete teslim etmeye ve aynı zamanda babasının masumiyetini kanıtlamaya motive eder.
 • Park Min-young - Lee In-ah:[2] Park Dong-ho dışında, Seo Jin-woo'nun babasının masum olduğuna inanan tek kişidir ve zor zamanlarda Jin-woo'yu koşulsuz olarak destekler. Üniversitedeyken, ailesinin pizza teslim etmesine yardım eder. Dört yıl sonra, Jin-woo'nun babası için savaşmak için savcı olur. Dürüstlüğe ve gerçeğe inanır, ancak Il-ho Group'tan rüşvet alan üstleri tarafından engellenir. Daha sonra Gyu-man'ı kovuşturur ve ölüm cezasına çarptırıldığı diğer suçların yanı sıra cinayetten suçlu olduğunu başarılı bir şekilde kanıtlayabilir. Ayrıca sonunda Jin-woo'nun kız arkadaşı olur.
 • Park Sung-woong - Park Dong-ho
%100 başarı oranına sahip, suçlulukları veya masumiyetleri ne olursa olsun zenginleri ve güçlüleri savunmakla ünlü bir avukat. Jin-woo ile ilk tanıştığında, kaybetme olasılığının yüksek olması nedeniyle babasının davasını üstlenmek konusunda isteksizdir. Ancak Jin-woo ona gençliğini hatırlattığı için kalbini yumuşatır ve davayı üstlenir. Ancak, sonunda Il-ho Grubu'nun baskısı altında davayı bıraktı. Daha sonra Il-ho hukuk ekibine imza atar, ancak yine de kalbinin derinliklerinde Jin-woo'yu destekler. Ayrıca babasının yıllar önce neden olduğu araba kazasının Jin-woo'nun annesini ve erkek kardeşini öldüren kazayla aynı olduğu ortaya çıkar. Jin-woo sonunda Dong-ho'ya olan nefretini bırakır ve onu affeder ve Nam Gyu-man'ın suçlarını ve Il-ho Grubu'nun yolsuzluğunu ortaya çıkarmak için bir araya gelirler.
Sapkın ve zengin bir düşman olan Nam Gyu-man, Seo Jin-woo'nun babasının haksız yere suçlandığı suçtan sorumludur. Şiddetli ve acımasızdır, öyle ki şirketi, davranışlarının serpintilerini ele almak için ayrı bir hukuk ekibine sahiptir. Ayrıca babasının gazabından korkunç bir korkusu var. Nam Gyu-man, dizi boyunca daha ve hain eylemlerde bulunmaya devam ediyor, pişmanlık duymadığını, doğruyu ve yanlışı göz ardı ettiğini ve insan hayatına saygı duymadığını gösteriyor. Sonunda, Nam Gyu-man tutuklanır ve diğer birçok suçunun yanı sıra Oh Jung-ah'ı öldürmekten yargılanır. Suçlu bulunur, mahkum edilir ve ölüm cezasına çarptırılır. Dizinin finalinde, idam hücresinde hücre hapsindeyken asılarak intihar eder.

Yardımcı karakterler

[değiştir | kaynağı değiştir]

Seo Jin-woo çevresindeki insanlar

[değiştir | kaynağı değiştir]
Seo Jae-hyuk'un ilk savunma avukatı, daha sonra yerini Park Dong-ho aldı. Seo Jae-hyuk ölüm cezasına çarptırıldığı günden beri, Jin-woo'nun babasının masumiyetini kanıtlamasına yardım etmediği için kendini suçlu hisseder. Dört yıl sonra, Jin-woo avukat olduktan sonra Jin-woo'nun hukuk firmasına katılır. Ayrıca, sonunda üstesinden geldiği kalıcı bir kekemeliği var.
Bir zamanlar Jin-woo'nun hukuk firmasında çalışan ve Jin-woo'nun istismarcı bir evlilikten kaçmasına yardım ettiği bir kadın. Dizi boyunca Bo-mi, Jin-woo için bir anne figürü gibi davranır ve genellikle onu destekler.
Jin-woo'nun babası. Nam Gyu-man tarafından işlenen suçlarla haksız yere suçlanır ve ardından ölüm cezasına çarptırılır. Alzheimer hastasıdır ve bu nedenle masum olduğunu kanıtlayamaz ve daha sonra kanserden ölür. Son olarak, iki yeniden yargılamadan sonra, Seo Jae-hyuk ölümünden sonra tüm suçlamalardan beraat etti.
Jin-woo'nun komşusu. Nam Gyu-man'ın ev sahipliği yaptığı bir partide şarkı söylemeye davet edilir ve burada saldırıya uğrar. Nam Gyu-man, yüzünü kırık camla yaraladıktan sonra onu öldürür.
 • Maeng Sang-hoon - Oh Sung-taek:[4] Jung-ah'ın babası. Kızını ve tek çocuğunu öldürdüğü için Jae-hyuk'tan nefret eder ve hatta Jae-hyuk'u mahkemede bıçakla tehdit ederek ölüme mahkûm edilmesini talep eder. Daha sonra yanlışlıkla Seo Jae-hyuk'un gerçek suçlu olmadığını gösteren kanıtlar bulur ve daha sonra Moo-suk'un gizlice Il-ho şirketinin tarafında olduğunu bilmeden avukatı Hong Moo-suk'u bilgilendirir. Bu nedenle, muhtemelen kızının ölümünün kederi üzerine intihar ederek ölü bulunur. Dört yıl sonra Lee In-ah, Sung-taek'in Oh Jung-ah'ın anıtına bıraktığı bir mektubu keşfeder. Bu mektuptaki ve intihar notundaki el yazısı bir eşleşme değildir ve bu Il-ho şirketinin bunda rol oynamasıyla öldürüldüğünü gösteriyor.

Lee In-ah çevresindeki insanlar

[değiştir | kaynağı değiştir]
 • Jung Hye-sung - Nam Yeo-kyung:[5] Üst sınıf bir balonun içinde yaşayan Yeo-kyung, Nam Gyu-man'ın kız kardeşidir ve babası tarafından çok sevilir. Aynı zamanda Lee In-ah'ın sınıf arkadaşı ve meslektaşıdır ve inanılmaz becerileri nedeniyle Seo Jin-woo'ya hızla ilgi duyar. Babası ve erkek kardeşinin aksine, iyi huylu ve iyi kalplidir, bu da onu eylemlerinden dolayı hayal kırıklığını ifade etmeye yönlendirir. Dizinin sonlarına doğru, In-ah'a erkek kardeşinin sahte bir pasaport ve kimlik kullanarak Çin'e kaçmaya çalıştığını bildirir, bu da In-ah ve Jin-woo'nun onu durdurmasına ve Oh Jung-ah'ı öldürmekten ve diğer tüm suçlarından yargılamasına izin verir. Yeo-kyung sonunda eşyalarını toplar ve dizinin finalinde babasının evini sonsuza dek terk eder.
 • Song Young-gyu - Tak Young-jin
Bir savcı ve Lee In-ah'ın patronu. Savcı rolünde çalışmadığı için sık sık In-ah'ı azarlar, ancak yine de onu anlar ve destekler.

Park Dong-ho çevresindeki insanlar

[değiştir | kaynağı değiştir]
 • Lee Won-jong - Seok Joo-il,[4] Aynı zamanda Park Dong-ho için bir baba figürü olan bir çete lideri. Nam ailesinin otoritesine boyun eğer.
 • Kim Ji-hoon - Pyun Sang-ho, Park Dong-ho'nun sağ kolu, aynı zamanda Soo-bum'dan üç yaş küçük.
 • Oh Na-ra - Savcı Chae Jin-kyung, Seo Jae-hyuk'un yeniden yargılandığı ilk davadan sorumlu bir savcı.
 • Geum Dong-hyun - Park Kyung-soo, Dong-ho'nun babası. Eski boksör'dur. Aynı zamanda bir gangsterdi, bu yüzden Seok Joo-il'e yakın.
 • Kim Ik-tae - Başkan Ha Young-hoon, Seokwang Grubu'nun patlamasına karıştı. Yabancı bir ülkeye kaçırıldığı düşünülüyordu, ama aslında kırsal kesimde saklanıyordu.
 • Sung Chang-hoon - Savcı Go Kwang-il

Diğer oyuncular

[değiştir | kaynağı değiştir]
 • Kim Jin-woo - Kang Seok-gyu, Adalet duygusuna sahip bir hakim. Jung-ah'ın babasının ölümü, suçlulara hak ettikleri cezaların verilmesini sağlamak için onu ateşler.
 • Han Jin-hee - Nam Il-ho, Il-ho şirketinin yozlaşmış başkanı, Gyu-man ve Yeo-kyung'un babası. Şirketini korumak için hiçbir şeyden vazgeçmeyecek. Sonunda dizinin finalinde yolsuzluktan tutuklanır.
 • Lee Si-eon - Ahn Soo-bum:[4] Il-ho şirketinin bölüm şefi ve Nam Gyu-man'ın eski sağ kolu. Gyu-man'a itaatkar ve sadıktı ve sık sık kum torbası görevi görüyordu, ancak aşırı yöntemlerine katılmıyordu. Soo-bum sonunda Jin-woo ile ittifak kurar ve Gyu-man'ın Oh Jung-ah'ın gerçek katili olduğunu ortaya çıkarmada çok önemli bir rol oynar.
 • Um Hyo-sup - Hong Moo-suk:[4] Dava duruşmaları sırasında hikâyeler uydurmakta mükemmel olan yozlaşmış bir savcı. Seo Jae-hyuk'un davasını yönetir ve ardından Lee In-ah'ın bölüm şefi olmak için rütbeleri yükseltir. Gücünü Il-ho şirketinin suçlarını örtbas etmek için kötüye kullanır ve Il-ho şirketi ve Nam Gyu-man'ı dizi boyunca daha fazla suç işlemeye teşvik eder.
 • Nam Myung-ryul - Başkan Yardımcısı Kang Man-soo
Evli ve bir kız çocuğu babası olan Il-ho şirketinin Başkan Yardımcısıydı. Kang, Kim Han-na adında bir kadına cinsel saldırıda bulunmakla suçlandı. Suçtan masumdu ve suçlama, Başkan Nam'ın ondan kurtulmak için yaptığı bir plandı. Jin-woo, Kang'ın davasını üstlendi ve Kang'ın masumiyetini başarılı bir şekilde kanıtlamayı başardı. Kang daha sonra ona Il-ho Company'nin yolsuzluk suçlarına dair kanıtlar sundu.
Başkan Nam'ın Il-ho şirketinin Başkan Yardımcısından kurtulma planının bir katılımcısıydı. Annesinin ameliyatı için para almak için Başkan Yardımcısı Kang Man-soo'yu cinsel saldırıyla suçladı. Sonunda, Jin-woo'nun çapraz sorgusu altında mahkemede Kang'ı kendisine cinsel saldırıda bulunmakla suçladığını itiraf etti.
 • Jung Gyu-soo - Başkan Seol
 • Shin Jae-ha - Seol Min-soo, Il-ho şirketinin küçük bir yan kuruluşunda çalışan bir çalışanın oğlu. Jin-woo'yu babasının avukatı olarak işe alır ve Il-ho şirketi tarafından haksız yere bir suçla suçlanır.
 • Lee Kang-wook - Kim Chan, IG Entertainment'ın CEO'su.
 • Jung Yoo-min - Song Ha-young, Gelecek vadeden bir IG Entertainment şovmenidir. Nam Gyu-man'ın geçmiş tecavüz kurbanı.
 • Jo Hye-jin - Park Min-hee, Song Ha-young gibi o da bir tecavüz kurbanı. Olaydan sonra saklandı ve Nam Gyu-man yalancı şahitlik yapması için ona bir çanta dolusu para rüşvet verdi, ancak Lee In-ah, Song Ha-young ile ona gitti ve onu mahkemeye çıkmaya ikna etti.
 • Lee Seol-gu - Kumarhane çetesi lideri
 • Jeon Se-hyun
Remember: War of the Son
OST
soundtrack'i
Yayımlanma24 Şubat 2016 (2016-02-24)
TarzSoundtrack
Dil
Şirket
 • Dreamus
 • Beyond Music

Tüm şarkılar Park Min-joo tarafından yazılıp bestelendi. 

16 Aralık 2015'te (2015'te-12-16) yayınlandı
No. BaşlıkSanatçı Süre
1. "시리다" (Cold)K.Will 4:37
2. "시리다" (Cold (Inst.))  4:37
Toplam süre:
9:14

Tüm şarkılar Seo Jung-il ve Treetops tarafından yazılıp bestelendi. 

7 Ocak 2016'da (2016'da-01-07) yayınlandı
No. BaşlıkSanatçı Süre
1. "들리나요" (Can you hear me?)Jooyoung 4:41
2. "들리나요" (Can you hear me? (Inst.))  4:41
Toplam süre:
8:42

Tüm şarkılar Ground Music tarafından yazılıp bestelendi. 

13 Ocak 2016'da (2016'da-01-13) yayınlandı
No. BaşlıkSanatçı Süre
1. "미워진다" (Hate)Bro 3:17
2. "미워진다" (Hate (Inst.))  3:17
Toplam süre:
6:34

Tüm sözler ZigZag Note ve Choi Jae-woo tarafından yazıldı, tüm müzikler ZigZag Note tarafından bestelendi.

27 Ocak 2016'da (2016'da-01-27) yayınlandı
No. BaşlıkSanatçı Süre
1. "모르나요" (Don't you know)Jang Jane 3:19
2. "모르나요" (Don't you know (Inst.))  3:19
Toplam süre:
6:38

Tüm şarkılar DK$HINE tarafından yazılıp bestelendi. 

3 Şubat 2016'da (2016'da-02-03) yayınlandı
No. BaşlıkSanatçı Süre
1. "겨울바람" (Winter Wind)Jang Han-byul 3:41
2. "겨울바람" (Winter Wind (Inst.))  3:41
Toplam süre:
7:42

Tüm şarkılar Hong Jin-young tarafından yazılıp bestelendi. 

6 Şubat 2016'da (2016'da-02-06) yayınlandı
No. BaşlıkSanatçı Süre
1. "사랑한다 할 수 있기에" (I can love you)Bobby Kim 3:58
2. "사랑한다 할 수 있기에" (I can love you (Inst.))  3:58
Toplam süre:
7:16
Bölüm Yayın tarihi Ortalama kitle payı
TNmS![13] colspan="2" |AGB Nielsen[14]
Ülke çapında Seul Ülke çapında Seul
1 9 Aralık 2015 6.6% (20.) 8.1% (14.) 7.2% (20.) 8.2% (15.)
2 10 Aralık 2015 7.9% (18.) 9.6% (8.) 9.7% (16.) 10.8% (9.)
3 16 Aralık 2015 9.6% (13.) 12.3% (5.) 11.7% (5.) 13.9% (5.)
4 17 Aralık 2015 10.0% (12.) 11.9% (3.) 12.1% (6.) 14.3% (4.)
5 23 Aralık 2015 11.2% (8.) 13.4% (3.) 13.4% (5.) 15.8% (3.)
6 24 Aralık 2015 11.4% (6.) 13.4% (2.) 13.4% (4.) 14.8% (3.)
7 6 Ocak 2016 13.2% (5.) 15.9% (2.) 15.7% (4.) 18.1% (2.)
8 7 Ocak 2016 14.2% (5.) 18.6% (2.) 15.6% (4.) 17.7% (2.)
9 13 Ocak 2016 14.6% (6.) 18.0% (2.) 16.4% (4.) 19.1% (2.)
10 14 Ocak 2016 16.2% (4.) 20.0% (2.) 19.0% (3.)
11 20 Ocak 2016 16.1% (4.) 19.3% (2.) 15.1% (4.) 16.3% (2.)
12 21 Ocak 2016 16.6% (4.) 18.7% (2.) 16.6% (4.) 18.8% (3.)
13 27 Ocak 2016 15.6% (5.) 15.1% (4.) 17.9% (3.)
14 28 Ocak 2016 17.6% (3.) 19.7% (2.) 15.6% (4.)
15 3 Şubat 2016 15.3% (6.) 18.7% (2.) 16.3% (3.) 18.6% (3.)
16 4 Şubat 2016 17.8% (2.) 20.9% (2.) 17.0% (3.) 19.8% (2.)
17 10 Şubat 2016 15.9% (3.) 19.3% (2.) 16.3% (3.) 18.5% (3.)
18 11 Şubat 2016 18.3% (3.) 23.1% (2.) 18.0% (3.) 20.3% (3.)
19 17 Şubat 2016 17.9% (4.) 21.7% (2.) 18.1% (3.) 20.9% (2.)
20 18 Şubat 2016 20.1% (2.) 23.7% (2.) 20.3% (2.) 22.6% (2.)
Ortalama 14.2% 17.3% 15.0% 17.2%
 • Yukarıdaki tabloda, mavi sayılar
en düşük reytingleri ve kırmızı sayılar
en yüksek reytingleri temsil eder.

Ödüller ve adaylıklar

[değiştir | kaynağı değiştir]
Yıl Ödül Kategori Aday Sonuç
2016 52. Baeksang Sanat Ödülleri En İyi Erkek Oyuncu - Televizyon Namkoong Min Adaylık
5. APAN Yıldız Ödülleri[15] Mükemmellik Ödülü, Mini Dizide Erkek Oyuncu Kazandı
9. Kore Drama Ödülleri En Üstün Ödülü, Erkek Oyuncu Yoo Seung-ho Adaylık
1. Asya Sanatçı Ödülleri En İyi Ünlü Ödülü, Erkek Oyuncu Namkoong Min Kazandı
24. SBS Drama Ödülleri[16] Büyük Ödül (Daesang) Adaylık
En Üstün Ödülü, Tür ve Fantastik Dizisinde Kadın Oyuncu Park Min-young Adaylık
Mükemmellik Ödülü, Drama Türünde Erkek Oyuncu Yoo Seung-ho Kazandı
Özel Oyunculuk Ödülü, Drama Türünde Erkek Oyuncu Park Sung-woong Kazandı
Lee Si-eon Adaylık
Özel Oyunculuk Ödülü, Drama Türünde Kadın Oyuncu Jung Hye-sung Adaylık
Idol Akademi Ödülü – En İyi Köle Yoo Seung-ho Adaylık
Lee Si-eon Adaylık
 1. ^ Lim, Jeong-yeo (3 Kasım 2015). "Yoo Seung-ho bridges movie, terrestrial and cable dramas". The Korea Herald (İngilizce). 29 Aralık 2023 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 29 Aralık 2023. 
 2. ^ a b c Bahk, Eun-ji (21 Ekim 2015). "Park Min-young, Yoo Seung-ho star in new TV drama". The Korea Times (İngilizce). 29 Aralık 2023 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 29 Aralık 2023. 
 3. ^ Kim, Jae-heun (4 Aralık 2015). "Yoo to star as lawyer in thriller-melodrama". The Korea Times (İngilizce). 29 Aralık 2023 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 29 Aralık 2023. 
 4. ^ a b c d e f Lim, Jeong-yeo (4 Kasım 2015). "'Remember' ushers in robust supporting cast". Kpop Herald. 29 Aralık 2023 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 29 Aralık 2023. 
 5. ^ Shin, Mi-rae (20 Şubat 2016). "[인터뷰] '리멤버 아들의 전쟁' 정혜성, "'오마비'-'리멤버' 월화수목 장악, 내 인생의 전성기다"". 톱스타뉴스 (Korece). 29 Aralık 2023 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 29 Aralık 2023. 
 6. ^ "리멤버 - 아들의 전쟁 OST - Various Artists". 멜론 (Korece). 29 Aralık 2023 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 28 Aralık 2023. 
 7. ^ "리멤버 - 아들의 전쟁 OST Part.1 - 케이윌". 멜론 (Korece). 29 Aralık 2023 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 28 Aralık 2023. 
 8. ^ "리멤버 - 아들의 전쟁 OST Part.2 - 주영 (Jooyoung)". 멜론 (Korece). 29 Aralık 2023 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 28 Aralık 2023. 
 9. ^ "리멤버 - 아들의 전쟁 OST Part.3 - Bro". 멜론 (Korece). 29 Aralık 2023 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 28 Aralık 2023. 
 10. ^ "리멤버 - 아들의 전쟁 OST Part.4 - 장재인(JEIN)". 멜론 (Korece). 29 Aralık 2023 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 28 Aralık 2023. 
 11. ^ "리멤버 - 아들의 전쟁 OST Part.5 - 장한별". 멜론 (Korece). 29 Aralık 2023 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 28 Aralık 2023. 
 12. ^ "리멤버 - 아들의 전쟁 OST Part.6 - 바비 킴". 멜론 (Korece). 29 Aralık 2023 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 28 Aralık 2023. 
 13. ^ "TNMS Daily Ratings: this links to current day-select the date from drop down menu". TNMS Ratings (Korece). 28 Kasım 2013 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 27 Kasım 2015. 
 14. ^ "AGB Daily Ratings: this links to current day-select the date from drop down menu". AGB Nielsen Media Research (Korece). 17 Mart 2017 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 27 Kasım 2015. 
 15. ^ Lee, Seung-rok (2 Ekim 2016). "[2016 APAN] 송중기, 생애 첫 대상 해냈다…조진웅 최우수상 (종합)". n.news.naver.com (Korece). 12 Kasım 2021 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 29 Aralık 2023. 
 16. ^ Im, Joo-hyun (1 Ocak 2017). "[SBS 연기대상]한석규, 5년만 대상..'낭만닥터' 7관왕 쾌거(종합)". 스타뉴스 (Korece). 18 Haziran 2023 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 29 Aralık 2023. 

Dış bağlantılar

[değiştir | kaynağı değiştir]