Reit im Winkl

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Reit im Winkl ile Unterberg Wilder ve Zahmerkaiser

Reit im Winkl Traunstein bölgesinde, Almanya'nın Bavyera güneydoğu kesiminde Almanya / Avusturya sınırında bulunan küçük bir köy olup, daha önce bir göç ve gümrük kontrol noktasıdır (Schengen'in oluşumundan önce). Chiemsee'in güneyinde ve Biatlon Dünya Kupasına ev sahipliği yapan Ruhpolding'in güneybatısında, Bavyera Alpleri'nde ve Tyrol'e doğru bakmaktadır. Köy, Avusturya eyaletleri Tyrol ve Salzburg'un yanında yer almaktadır. Tirol'deki Kössen, Tiroler Achen nehrinin birleşmesinden önce, Lofer nehri üzerindeki bir sonraki köydür. Reit im Winkl yaklaşık 2,600 nüfusa sahiptir.

Yaz aylarında, Reit im Winkl, Bavyera'daki en güneşli gün sayısından birine sahiptir ve dağ bisikleti ve kuzey yürüyüş meraklıları tarafından popülerdir. Ziyaretçiler, Seegatterl'ın kuzeydoğusunda yer alan üç dağ gölünün (Weitsee, Mittersee ve Loedensee) veya Lofer nehri'nin tadını çıkarabilir, alabalık göldeki balık avında şanslarını deneyebilir veya ormanlar ve tarlalarda at arabasna binebilirler.

Tarihçe[değiştir | kaynağı değiştir]

Reit im Winkl'deki yerleşmenin ilk işaretleri 12. yüzyıldadır. Vakfın tarihi, Otto de Rute'in bir belgesinde ismini verdiği tarih 1160'dur. Belgenin doğruluğu tartışmalıdır ve bazı tarihçiler, yerleşimin başlangıcını 13. yüzyılın ortaları olduğunu söylemektedir. O zamandan beri Bavyera'nın bir parçası olmuştur. Reit im Winkl, kendisini 1275'ten 1804'e kadar Chiemsee piskoposluğunun bir parçası olan Tirol Kirchdorf cemaatinin bir parçasıydı.

Reit im Winkl'in ilk turisti, 1858'de, yerel basında çıkan habere göre, Kral II. Maximilian idi. Üçüncü Reich'teki Kraft durch Freude hareketi ve savaştan sonraki kapalı sınırlar, turizmi bölgedeki ana gelir kaynağı olarak turizme teşvik etti. Bugün, yıllık ziyaretçilerin sayısı 90.000 olan yaklaşık 5000 yatak kapasiteli olan Reit im Winkl için turizme verilen öneminin bir göstergesidir.

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]