İçeriğe atla

Purple Giraffe

Vikipedi, özgür ansiklopedi
"Purple Giraffe!"
How I Met Your Mother bölümü
Bölüm no.1. sezon
2. bölüm
YönetmenPamela Fryman
SenaristCarter Bays ve
Craig Thomas
Prodüksiyon no.1ALH02
Yayın tarihi26 Eylül 2005
Konuk oyuncular

Lyndsy Fonseca (Ted'in kızı)
David Henrie (Ted'in oğlu)
Pedro Miguel Arce (Dana)
Jon Bernthal (Carlos)
Beth Riesgraf (Carlos'un davetlisi kız)
Lindsay Schoneweis (Dream Girl)

Bölüm kronolojisi
← Önceki
"Pilot"
How I Met Your Mother (1. sezon)
How I Met Your Mother bölümleri

"Purple Giraffe" (Mor Zürafa), How I Met Your Mother dizisinin ilk sezonunun 26 Eylül 2005 tarihinde yayınlanmış ikinci bölümüdür.

Ted, Robin'e ona âşık olduğunu söyledikten sonra onunla iletişimi keser. Lily onu barda görüp tanışır ve Robin ona hala Ted'le ilgilendiğini ancak Ted'in sıra dışı biri olduğunu söyler. Böylece Ted tekrar ona aşık olur ve "sıradan" biri olmaya çalışır.

Robin'in bir çocuğun oyuncak kapma makinesinden mor zürafa kapmaya çalışırken içine sıkıştığının haberini yaptığı mekana koşar ve ona parti düzenlediğini söyler. Bu partiler 3 gün boyunca devam eder, çünkü Robin sürekli gelemeyeceğini söyler, ta ki 3. partiye kadar.

Robin tesadüfen tüm partilerin kendi için düzenlendiğini öğrenir ancak Ted bunu yalanlayarak tüm partileri onu Carlos adındaki bir adamla tanıştırmak için verdiğini söyler (partide hiç kimsenin tanımadığı bir kız sürekli gelerek onu Carlos'un davet ettiğini söylemektedir). Robin, Carlos'la çatıya kadar çıkar ama Ted ona aşkını itiraf etmeye ve onun da sevgisini kazanmak zorunda olduğuna karar verir.

Çatıdayken ikisi de farklı şeyler istediklerine karar verir; Ted isteksiz de olsa sadece arkadaş olmayı kabul eder ve içki içmek için bara inerler. Robin ona "aradığı kızı" bulmak için yardım edeceğini söyler.

Bu arada Marshall hukuk fakültesi için 25 sayfalık bir ödev hazırlamakla bir hayli meşguldür, ama Lily nişan yüzüğünden ve nişanlanmış olmasından fazlasıyla hoşnuttur, ne var ki bu durum onda artan bir cinsel istekle sonuçlanmıştır. Marshall hukuk kitaplarından birisini ararken, partideki birinin bardak altlığı olarak kullandığını görür ve sinirlenir. Ancak 2 bira içtikten sonra kendine güveni yerine gelir ve ödevi teslim tarihinden önceki son gecede yazıp A+ olabileceği kanaatine varır (B- alır).

Barney'se bu arada kendi ilişkisiyle meşguldür. Partide kimsenin tanımadığı bir kız tavlar (ki bu büyük şehirlerde alışılmış bir şeydir), kız ona Carlos ile çalıştığını söyler -Carlos'u da kimse tanımıyordur- ve onunla yatar. Sonraki partilerdede kız karşısına çıkar ve bir ilişki kurmak ister. Barney ondan kurtulmanın yolunu düşünürken Ted'in Robin'e söyleyip onu kaybettiği cümle aklına gelir "Sanırım sana aşık oldum". Böylece kızdan kurtulur.[1]

  • Stephen Lang - "Haven’t We Met" Enstrümantal Versiyonu (Sadece televizyonda yayınlanan bu parça, DVD baskısında yerini John Swihart'ın bir caz parçasına bırakmıştır.) [2]
  1. ^ "Pilot". How I Met Your Mother. 1. sezon. § 1. 2005-09-19. CBS. 
  2. ^ "Arşivlenmiş kopya". 8 Temmuz 2012 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 28 Haziran 2012.