Poison the Well

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Jump to navigation Jump to search
Poison The Well
Genel bilgiler
Köken Miami, ABD
Tarzlar Post-hardcore, Metalcore
Etkin yılları 1999
Resmî sitesi http://www.poisonthewell.com/
Üyeler Jeffrey Moreira (vokal)
Ryan Primack (gitar)
Chris A. Hornbrook (davul)
Eski üyeler Aryeh Lehrer (vokal)
Duane Hosein (vokal)
Derek Miller (gitar)
Jason Boyer (gitar)
Geoff Bergman (basgitar)
Mike Gordillo (basgitar)
Jeronimo Gomez (basgitar)
Alan Landsman (basgitar)
Ben Brown (basgitar)

Poison The Well (genellikle PTW olarak kısaltılır), Miami'de kurulmuş bir post-hardcore, metalcore grubu. Vokalist Jeffrey Moreira grubun üç albümümünde de olmasına rağmen gitarist Ryan Primack ve davulcu Chris Hornbrook grubun değişmeyen en eski üyeleridir.

Kariyeri[değiştir | kaynağı değiştir]

Poison the Well Distance Only Makes The Heart Grow Fonder isimli ilk albümlerini 1998 yılında çıkardı. Albüm Trustkill' in dikkatini çekip grup ile uzun süreli bir anlaşma imzalamasını sağladı. PTW Trustkill ile ilk albümleri The Opposite of December... A Season of Separation' ı 1999 yılında çıkardı. Guitar World isimli dergi bir sayısında The Opposite of December' ın tüm zamanların en önemli Hardcore/Screamo albümü olduğunu söylemektedir.

The Opposite of December' ın yarattığı etki sonucunda grup pek çok ünlü müzik yapımcısı firmanın dikkatini çekti. Albüm o kadar başarılı olmuştu ki grup Distance Only Makes The Heart Grow Fonder albümlerini, ekstradan iki canlı şarkı ve biraz farklı bir başlıkla ("only" kelimesi çıkarılarak) Undecided Records üzerinden bir kere daha çıkardı. Bundan sonra grup Trustkill' den Tear From the Red isimli bir albüm daha çıkarıp "Botchla" isimli şarkılarına video klip çektiler. Albümün getirdiği popülerlik sonucu grup Atlantic Records ile anlaşma imzaladı. Tear From the Red albümünün çıkışından 1 yıl sonra 2003' te grup You Come Before You isimli albümlerini çıkardı.

Poison the well Smashing Pumpkins' den Billy Corgan' a olan sevgileri ile bilinir. Grup kariyerinin başlarında Smashing Pumpkins' in "Today" isimli şarkısına düşük kaliteli bir demo kaydı yapmıştır ve bugün hala konserlerde canlı olarak bu şarkıyı seslendirmektedirler.

Albümler[değiştir | kaynağı değiştir]

Çıkış Tarihi Albüm Adı Etiket
1998 Distance Only Makes The Heart Grow Fonder EP Goodlife Records
14 Aralık, 1999 The Opposite of December... A Season of Separation Trustkill Records
19 Şubat, 2002 Tear From the Red Trustkill Records
1 Temmuz, 2003 You Come Before You Atlantic Records

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]

Grubun resmî sitesi