Pasaklı Tanrıça

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Şuraya atla: kullan, ara
Kitabın Türkçe baskısının kapağı

Pasaklı Tanrıça, Sophie Kinsella tarafından yazılmış bir romandır. Romanda, Londra'daki en iyi hukuk şirketlerinden birinde üst düzey avukat olan Samantha Sweeting'in maceraları anlatılmaktadır.

Konusu[değiştir | kaynağı değiştir]

Samantha, Londra'da çalışan bir üst düzey avukattır. Günün her saati iş başında, ev hayatı yok, tek düşündüğü şirkete ortak olabilmektir. Bir gün, şirkette çok büyük bir hata yapar ve işten kovulur.çıkar.

Samantha, Londra'daki ofisinden çıkar, bir trene binip hiç bilmediği bir yere gider.Ağrı kesici istemek için , güzel bir evin kapısını çalınca iş görüşmesine geldiği zannedilir ve o evde hizmetçi olarak çalışmaya başlar. Ancak Samantha, ev işlerinden hiç anlamamaktadır. Samantha çamaşır makinesiyle, ütü masasıyla , deterjanlarla müthiş bir savaş verir ve hayatını düzene sokmaya çalışır. Kendi kararlarında çok tereddüt etmesine rağmen hayatını belli bir düzene sokar ve hayatın 6 dakikalardan oluşmadıgını anlar.Samantha bir süre bu hatayı kendisi bilerek yapmamış kendisine oyun oynanmış olduğunu anlar..Samantha bunu anlayınca haksızlığını kanıtlamak amacıyla Carter Spink'e gider ve haklı çıkar. Carter Spink yöneticileri Samanthaya ortaklık teklif ederler ama Samantha hayatından memnundur ve yoğun tempoya dönmek istemez.

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]