Osman Demircan

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Osman Demircan
Osman Demircan 2020.jpg
Osman Demircan, 2019 CNN TÜRK
Doğum 20 Mart 1978 (1978-03-20) (42 yaşında)
Türkiye
İkamet Türkiye Cumhuriyeti,
Milliyet TC
Eğitim Ege Üniversitesi (2001'de mezun oldu)
Meslek Televizyon Programı Sunucusu, Siber Güvenlik Uzmanı, Şirket Ortağı
Evlilik yok
Çocuk(lar) Çocukları yok.
Resmî site Osman Demircan

Kariyeri[değiştir | kaynağı değiştir]

2000 Yılında İzmir'de bilişim sektöründe siber güvenlik temelli kurumsal iş hayatına başladı. Siber güvenlik ve sistem destek pozisyonlarında görevler alarak sürekli sahada çalıştı.

2002 Yılında kısa süreli de olsa Bursa'da yine sahada görevler aldı. Türkiye' de sayılı kurum tarafından kullanılan gsm destekli ve çok bölgeli sistemlerin projelendirilmesi, siber güvenlik standartlarının oluşturulması, entegrasyonu ve yönetimlerini gerçekleştirdi.

2003 Yılında İstanbul'a gelerek birçok kurumsal firmada, Siber güvenlik süreç yöneticisi, iş geliştirme müdürü ve IT direktörü pozisyonlarında görevler aldı. Bu dönemde katma değerli siber güvenlik hizmetleri konusunda satış ve destek ekiplerini yönetti.

2014 yılında Corvues Bilişim ve Danışmanlık Ltd. Şti.'ni kurarak profesyonel anlamda Siber Güvenlik projelerine imza atmaya başladı.

İstanbul'da olduğu süre içerisinde 600 den fazla röportaj, canlı yayın, gazete makalesi ile Türkiye'nin Siber Güvenlik farkındalığının artması için çalıştı. Türkiye'nin Siber Güvenlik konusunda en tanınmış ekran yüzü oldu.

Cnn Türk ekranlarında 0'dan 1'e Siber Gündem programını yapan Osman Demircan halen ulusal kanallarda Siber Güvenlik konularında görüş bildirirken, Cnn Türk ekranlarında özel haberlerde içerik üretmeye ve canlı yayınlarda uygulamalı haberler yapmaya devam etmektedir.

Türkiye genelinde Devlet okulları, özel okullarda ve üniversitelerde Siber Güvenlik Farkındalığı eğitimlerinin yanı sıra, geleceğin mesleği siber güvenlik ve girişimcilik konularında seminerler vermiştir.

2018 yılında Milli Eğitim Bakanlığı desteği ile yapılan Öğretmen Akademileri Teknoloji Akademisi eğitim programında öğretmenlere Siber Güvenlik eğitimleri vermiştir.

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]