Opet Fuchs

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Opet Fuchs

Opet Fuchs Madeni Yağ A.Ş., Opet Petrolcülük ve Fuchs Petrolub SE şirketlerinin eşit paya sahip ortaklık yapısıyla kurulu, otomotiv ve endüstriyel yağlayıcılar ile oto bakım ürünlerinin üretimini, satışını ve satış sonrası hizmetlerini gerçekleştiren, 200’e yakın çalışanı ile Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu’ndan biridir [1].

İzmir Çiğli Atatürk Organize Sanayi Bölgesi’nde üretim tesisine sahip olan OPET FUCHS, yağlayıcı ürünleri, oto bakım ürünleri ile Adblue üretimini gerçekleştirmektedir.

ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi, ISO 14001:2004 Çevre Yönetim Sistemi, OHSAS 18001:2007 - İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi ve ISO/TS 16949 Otomotiv Üretimi ve İlgili Yedek Parça Üreticisi Kuruluşlar İçin Kalite Yönetim Sistemleri uygulanmaktadır. OPET FUCHS ayrıca, Ford Q1, ISO 14064 Sera Gazı Emisyonlarinin Doğrulanması ve TSE EN ISO/IEC 17025 Laboratuvar Yeterlilik Sertifikalarına sahiptir [2].

Opet, Fuchs, Rom, Wynn's, Ford Otosan onaylı FMY, Tofaş onaylı Opar Olio ve Türk Traktör markalı ürünlerin üretimini gerçekleştiren OPET FUCHS, otomotiv ve endüstriyel sektörlerde kullanılan yağlayıcılar ve oto bakım ürünlerini de içeren bir ürün yelpazesine sahiptir [2].

Fuchs Petrolub SE Hakkında[değiştir | kaynağı değiştir]

Bağımsız madeni yağ şirketi olan Fuchs Petrolub SE, 50’den fazla ülkede 4000 çalışanı ile faaliyet göstermektedir. 100.000’den fazla müşterisine hizmet veren Fuchs, özellikle teknoloji ve Ar-Ge çalışmalarına yatırım yapmaktadır [2].

Opet Petrolcülük A.Ş. Hakkında[değiştir | kaynağı değiştir]

OPET Petrolcülük A.Ş, perakende satışlar, ticari ve endüstriyel yakıtlar, depolama ve uluslararası ticaret konularında faaliyet göstermektedir. 2002 yılında Koç Holding Enerji Grubu’nun %50’sine ortak olduğu OPET, Türkiye’nin 2. büyük akaryakıt dağıtım şirketi olup, OPET’in sahip olduğu SUNPET markası ile toplamda 1300’ün üzerinde istasyona sahiptir [2].

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]